Şimdi Ara

Acil yardıma ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorunum şu: XP kurulu bilgisayarda kablosuz network üzerinden cnc makinesi bağlı.
    bilgisayarımın IP si 192.168.1.100
    CNC makinesi 192.168.1.1

Cnc makinesinde bir sorun var italyadaki servis teamviewerdan girip bakması gerek.

Kablosuz internet var, kablosuza bağladım bilgisayarı ama bilgisayar interneti kabloludan (cnc e bağlı networkten) görmeye çalışıyor.
    kabloluyu devre dışı bırakınca internet çalışıyor ama cnc bağlantısı kopuyor.

Kablolu network açık olsun ama interneti kablosuzdan al diye nasıl ayar yaparım?

(çakışma olmasın diye kablosuz modemi 192.168.1.2 yaptım)

• Var mı fikri olan
  • modeminizin arayüzü 192.168.1.1 dir büyük ihtimal. Bunu girip değiştirebilirsiniz. Değiştirdikten sonra ağ bağlantılarından varsayılan ağ geçidini modeme verdiğiniz ıp yi yazınız. 192.168.1.2 verebilirsiniz mesela. Daha sonra tekrar bağlanmayı deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: operator11

modeminizin arayüzü 192.168.1.1 dir büyük ihtimal. Bunu girip değiştirebilirsiniz. Değiştirdikten sonra ağ bağlantılarından varsayılan ağ geçidini modeme verdiğiniz ıp yi yazınız. 192.168.1.2 verebilirsiniz mesela. Daha sonra tekrar bağlanmayı deneyiniz.

Teşekkürler cevap için ama..

Modemi zaten 192.168.1.2 yaptım ama Internet protocol (TCP/IP) bölüme
    192.168.1.100
    255.255.255.0
    192.168.1.2

yazmam problemi çözmüyor çünkü o adresi gidip yine kablolu üzerinde bulmaya çalışıyor.
  • Bu ayarı Yerel ağ bağlantısı özelliklerinde değilde , kablosuz bağlantı özelliklerinde mi yapıyorsunuz ? Birde Yerel ağ bağlanyısını devre dışı bırakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Bu ayarı Yerel ağ bağlantısı özelliklerinde değilde , kablosuz bağlantı özelliklerinde mi yapıyorsunuz ? Birde Yerel ağ bağlanyısını devre dışı bırakın.

Her ikisindede denedim yani kablosuz açıkken ve internet çalışmazken kabluluya modem ip sini girince ikisi de gidiyor.
    Yerel ağ bağlantısını devreden çıkarınca internet geliyor sorunsuz ama kablolu üzerindeki CNC bağlantısı kopuyor, teknik servis internetten bağlanınca CNC yi kontrol edecek..
  • cnc sanırım adhoc üzerinden bağlı pc'ye. şöyle yap. 1 adet access point al. kablosuz yayın yap cnc'yi bu yayın üzerinden kablolu ağına dahil et.
    windows 7 kullanıyor olsan bağlantıları köprüle der geçerdin ama xp'de böyle bir şans malesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 1 Şubat 2012; 18:31:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.