Şimdi Ara

Acil yardim(yeni pc alicam)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler merhaba sade bir dille anlatmaya calisicam durum biraz karisik

almak istedigim pcde AMD FX 8120(eight Core) islemci var ve Ati Radeon 7570 ekran karti var simdi dananin kuyrugunun koptugu nokta

arkadaslar bu islemci Benchmarktan da arastirdigim uzre asagi yukari %60 i5 i7 ve eski nesil xeonlardan fazla bench mark puani almis ama bir okadarda Intel i 5 3400 veya ustu surumlerdeki cogu islemcidende yavas olayda burada bitiyor ayni paraya i5 ve sirf biraz daha hizli olsun diye i5 3400 vb bi islemclili pc alirsam pcde 7570 gibi bir ekran karti olmayacak buda tabikide yeni bir ekran karti almama sebep olacak. o fiyata sattiklari pclerde tumunun ekran karti on board cunki. fikirlerinizi bekliyorum ben dogruyumu yapiyorum yoksa i5 ve ekran kartsiz bir pc mi almaliyim? cunki ekran karti on board olan bir pc neredeyse cope atilmaya deger :)

• benim sistemime benzer birşeyler diz bak keyfine;)
    amd alıcam diyorsan bunu ancak intel 4xxx serisi geçebiliyor mesela i5 4670
    kimileri atlayıp intel 3570k da daha iyi diyebilir ama fark yok. o farkı ödeyeceksen 4xxx serisi al
  • quote:

Orijinalden alıntı: alianil07

beyler merhaba sade bir dille anlatmaya calisicam durum biraz karisik

almak istedigim pcde AMD FX 8120(eight Core) islemci var ve Ati Radeon 7570 ekran karti var simdi dananin kuyrugunun koptugu nokta

arkadaslar bu islemci Benchmarktan da arastirdigim uzre asagi yukari %60 i5 i7 ve eski nesil xeonlardan fazla bench mark puani almis ama bir okadarda Intel i 5 3400 veya ustu surumlerdeki cogu islemcidende yavas olayda burada bitiyor ayni paraya i5 ve sirf biraz daha hizli olsun diye i5 3400 vb bi islemclili pc alirsam pcde 7570 gibi bir ekran karti olmayacak buda tabikide yeni bir ekran karti almama sebep olacak. o fiyata sattiklari pclerde tumunun ekran karti on board cunki. fikirlerinizi bekliyorum ben dogruyumu yapiyorum yoksa i5 ve ekran kartsiz bir pc mi almaliyim? cunki ekran karti on board olan bir pc neredeyse cope atilmaya deger :)

o Hazır pc yi alma.
    FX 6300 ve HD7770 li bi sistem kur ,aynı paraya denk gelir,oyunlarda da uçar,hazır sisteme göre,tutamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 14 Eylül 2013; 22:53:54 >

• hocam ben yurt disinda yasiyorum benim alcagim pc 900 tl gelmiyek bile ve suanki benchmark top 100 listesine uygun bir pc olacak ancak. ben dedigin nesil islemcilerin oldugu pcler 1500 2000 tl ye cikiyor(yanina GTX serisi kart ve 8 gb ram ile beraber). ama 1000 tl ye aynisini intel dizersem ekran kartsiz sekilde alabiliyorum(4gb ramve ekran karti olarakta on board intel hd graphics) o dediklerini. en basit adam gibi oyun oynatacak kartta bana 250 300 dolara patlar buda ekstra 600 tl demek. 900 tl bilgisayar iken 600 de kart icin odemek aklima yatmiyor bu fiyata anladigim kadariyla daha ustunu dizemem :)
  • oneri icin cok tesekur ediyorum benim ekran kartim bench mark 900 pts alirken 2100 pts le iki ye katliyor sizin yazdiginiz kart ve ayni paraya geliyor evet. sadece biraz dusunduruyor fx 6 ile 8 serisi arasi neredeyse 1-2 yillik model farki var ama genede aklima yatmadi degil
  • Tam bütçe belirt,sistem kuralım,hazır pc alma,7570 ekran kartı hiç bi işe yaramaz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alianil07

oneri icin cok tesekur ediyorum benim ekran kartim bench mark 900 pts alirken 2100 pts le iki ye katliyor sizin yazdiginiz kart ve ayni paraya geliyor evet. sadece biraz dusunduruyor fx 6 ile 8 serisi arasi neredeyse 1-2 yillik model farki var ama genede aklima yatmadi degil

Yahu bırak şimdi pts yi,mts 'yi.

Dediğim FX 6300, senin yazdığın FX 8120 den iyidir.

O 7570 denilen ekran kartı ile mario oynarsın . Bi laf dinle,bi bildiğimiz var ki konuşuyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.