Şimdi Ara

Acil Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işlemci: e8300 2.83 Ghz @ 3.30 Ghz o.c. Voltaj vermedim
    (8.5x389=3.30 GHZ --- Ram 389x2=778 Mhz ddr2 Kingston 800 Mhz 4x2GB)
    Anakartım : Gigabyte Ga-P43-es3g
    Power: OCZ 550w Fatal1ty

resimde de gördüğünüz gibi anakartın kendi programı olan easytune6 ile yüzde yüz yükte olan işlemci sıcaklığı 46 iken everest ve core temp programları ile 60 derece gözüküyor
    hangisi doğru söylüyor anlamadım.

-- işlemci sıcaklığı en fazla 65 dereceye çıkıyor ama genelde 61-62 (Yükte)

-- anakartın sıcaklığı 48 dereceye çıkıyor. Kasa soğutası iyi 3 adet 14 mm fan kullanmaktayım, hava sirkülasyonu da iyi. İşlemci fanı Zerotherm komple bakır ama bu sıcaklıklar bana biraz anormal geldi. sizce bu sıcaklıklar yük altındayken normal midir?

http://img7.imageshack.us/f/resim1ta.jpg/

Acil Yardım!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KaYa_ -- 21 Mart 2011; 9:49:33 >

• pek normal değil anakartın aynısını kullandım sıcaklık normalde 30 31 max 33 35 gibi bişey oluyodu.
    işlemci de normalde değil daha üst seviye overclocklarda daha stabil sonuçlar gördüm.

anakartın bios versiyonunu kontrol et, bios u resetle

Kullandığın programı ben de denedim hiç beğenmedim biostan overclock yapmayı dene.
    voltaj vermeden bu değerlere rahat çıkabilmen lzm ayrıca.
    harware monitör diye program var onunla sıcaklıkları kontrol et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Predator_uur -- 21 Mart 2011; 20:22:08 >
  • voltaj vermeden biostan yaptım zaten. bu program ile o.c. pek sağlıklı olmaz seninde söylediin gibi. easytune programını sadece sıcaklık kontrolu için kurmuştum ama dediğim gibi birinde 46 diğerinde 60 derece gözüüyor sıcaklık.

PC boştayken anakart sıcaklık 25-30 arasında ama PC yükteyken 46-47 civarı. sistemi o.c. olmadan deneyyim birde...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.