Şimdi Ara

acil bluetooth yardım t630

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    t630 ile bluetooth kullanarak internete bağlanamıyorum, telefon ve pc birbirini görüyor fakat internet bağlantısı yapılamıyor daha doğrusu bağlanıyor fakat web sayfalarını açamıyor telin tüm ayarları doğru ayrıca t630 orjinal cd sini bilgisayara kurduğunuzda telefonu göremiyor (şu anda pc ile tel arasında dosya alışverişi yapılabiliyor)
    Bilgisi olanlardan acil yardım bekliyorum data kablosu ile (v66) süper hız yapabiliyordum yeni teknoloji olsun dedik tırt.......

• Ehu.. Bazen teknoloji insanı bo.a götürebilio demek ki..
  • hangi operatörü kullanıyorsun ilk olarak onu sorayım. Turkcell varsa onla baglan ben gayet hızlı baglanıyorum turkcell ile. telefonun tüm ayarları dogru derken kullandıgın operatörden gprs için ayarları yaptın mı
  • turkcell kullanıyorum gprs ayarları tamam eğer bu konuda bilgin varsa ki kullandığına göre işi biliyorsun nasıl yapılacağını anlatabilirmisin?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by elcompany</i>
    <br />hangi operatörü kullanıyorsun ilk olarak onu sorayım. Turkcell varsa onla baglan ben gayet hızlı baglanıyorum turkcell ile. telefonun tüm ayarları dogru derken kullandıgın operatörden gprs için ayarları yaptın mı
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Nasıl yapılacağını anlatırmısın?
  • normalde telefonla wap sayfalarını açabiliyormusun peki?

birde başka marka bluetooth cihazı denedinmi. bazıları pak kullanışlı olmuyor her konuda. telefoncular tarafından msı tavsiye ediliyor
  • telefon wap sayfalarını açıyor, bloutooth ta problem olsa telefonu hiç görmez tüm data transferleri yapılabiliyor sadece gprs üzerinden internete bağlanamıyor
  • şimdi elimizdeki bilgileri değerlendirelim.
    1-Turkcell kullanıyorsun ve GPRS ayarların tamam ve WAP a girebiliyorsun.
    2- Bluetooth çalışıyor telefona resim oyun ıvır zıvır gönderip alabiliyorsun.
    Bunlar tamam diyelim ki yazdıklarından o sonuç çıkıyor. İlk olarak şunları da belirteyim telefonla gelen cdyi full olarak yüklendin mi PC'ye. Ayrıca işletim sistemin nedir (ben Win xp pro kullanıyorum) Tüm bunlarında tamam oldugunu hesaba katalım. + Turkcell baglantısı yaparken sana verilen telefon numarasını da dogru yazdın mı. (bunu da tamam diye kabul ediyorum.)

Gelelim diğer ayarlara:
    1-Turkcell baglantısı yaptıgın menüye tıklıyorsun oradan özelliklere geliyorsun. Oradan Genel kısmında Modem - bluetooth modem seçili olacak
    2- Ag iletişimi kısmında PPP... olmalı. hemen altındaki menüde TCP/IP özelliklerine tıkladıgında öncelikle IP ve DNS kısmını otomatik olarak bırak sonra gelişmiş kısmına tıkla oradaki PPP baglantısı/üst bilgi sıkıştırması kullan seçenegini okeyleyerek olmazsa o seçenegi kaldırarak dene.

Olumsuz olursa tekrar yaz bakalım üzerinde yine kafa patlatalım.www.turkgprs.com adresinden de yardım alabilirsin orada hem telefonlar için hem de PC ler için ayrıntılı ayarlar var. kolay gelsin

• son olarak eger olmazsa hiçbir şey turkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsin bayagı yardımcı oluyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.