Şimdi Ara

...,ACİL ::::6630 UM ÇÖKTÜ YARDIM LÜTFEN::::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkta belirttiğim gibi arkadaşlar telefonum çöktü sorun hakkında sizden bilgi almak istiyorum telefon önce bir müddet kendi kendine açılıp kapanmaya başladı

daha sonra bu olay sıklaşınca servise götürüp flaş attırdım bi müddet normal çalışmaya devam etti sonra yine aynı sorunlar ortaya çıkmaya başladı sık sık kendi kendine açılıp kapanmalar vs cihazı kapatıp açınca ekran ışığı yanıyor pırpır edip kalıyor öylece.. şimdi o da yok artık tamamen kapandı açılmıyor cihaz..servise götürdüm rem i ve flaşı arızalı dedi başka bi arkadaşım ise bu cihazda rem olmadığını söyledi bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum,, şimdiden teşekkürler saygılar......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİDER_36 -- 25 Eylül 2007; 22:40:13 >

• RAM de var ROM da. Her telefonda bu iki bileşen de bulunur. Onlarda sorun olabilir. Servis doğru söylemiş. Format atmayı dene. Formattan sonra biraz çalışıp yine aynı sorunları çıkarırsa donanımsal arıza olabilir.

Bu arada format atmak için:
    cihazı kapat * 3 yes (yeşil arama tuşu) basılı iken cihazın açma tuşuna bas. açılana kadar basılı tut.

Bu kombinasyonu yemezse ısrarla olana kadar dene. Bazen yemeyebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 25 Eylül 2007; 21:53:39 >
  • verdiğin bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım yalnız cihaz hiç açılmıyoki format atayım ışık bile gelmiyo servis doğru söylemiş diyosunuzda teleservisten bi arkadaşla görüştüm az evvel diyo bu cihazda rem yok bu konuda bilgi sahibi değilim sadece söylenileni aktarıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİDER_36 -- 25 Eylül 2007; 21:58:48 >
  • Format cihaz kapalıyken atılacak zaten. Açılmamasının nedeni işletim sisteminin göçmesi ise format atmak sorununu çözebilir.
    RAM olmazsa telefon nasıl işlem yapacak? her mikroişlemci ram'e ihtiyaç duyar. 6630'da da ram vardır.
  • formatlamayı denedim şimdi ama hiç ışık dahi gelmiyor cihaza bataryasını değiştim yine aynı ram den olabilirmi sorun acaba?
  • olabilir tabii ki. sen ısrarla dene formatlamayı. Geçenlerde arkadaştaki 6600 da yemedi bu kombinasyonu. Ben atamadım. Evde o atmış formatı.
  • daha önce biçok cihaza format attım ama bu cihaz normal açılmıyo bile ışık dahi gelmiyo şarja takınca dahi şarj göstergesi göstermiyor hiçbi şekilde açılmıyo cihaz sanki batarya yokmuş gibi başka bataryada denedim sağlam orjinal yine açılmıyo
  • Hmm. o zaman cihazda %98 donanımsal sorun var. Servise vermen gerekebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Network KILLER

Hmm. o zaman cihazda %98 donanımsal sorun var. Servise vermen gerekebilir.

donanımsal olmaz diye düşünüyorum çünkü kendiliğinden kapandı bi yere çarpmadı sıvı teması vs hiçbişey yok durup dururken yavaşça ilerleyen bi arıza önce açılıp kapanmalar sonra ekran ışığının takılı kalması en son kapanma açamıyorum şimdi hiç tık yok
  • elektronik böyledir. Durur durur. Sonra alakasız yerde bozulacağı tutar. Bu işin cilvesi bu malesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Network KILLER

elektronik böyledir. Durur durur. Sonra alakasız yerde bozulacağı tutar. Bu işin cilvesi bu malesef.

hay bunun cilvesine ... dövecem bu cihazı

• sen ver onu iyi bir servise. Allah kolaylık versin. Umarım yapabilirler. Malesef yapılabilecek cihazları bile üşendikleri ve işçiliği zor olduğu için ya da nasıl yapacaklarını bilmedikleri için "olmaz bu!" diyip geri verebiliyorlar.
  • @Network KILLER arkadaşıma ilgisinden dolayı teşekkür ederim başka bilgi vermek isteyen arkadaşlar olursa sevinirim saygılar......
  • arkadaşlar cihaz halen öyle duruyor servis bilgisi veya tamirinden anlayan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum
  • Bende bi kere 66oo ı göçertmiştim aşırı oyun yükleyip kurmaktan ama şunu belirteyim format @Network KILLER 'ın dedigi gibi atılmıyor.Bizdeçok ugraşmıştık formak için.Tam olarak hangi tuşlara basılı tutuldugunu unuttum ama Clear arama tuşu ve açma tuşu kombinasyonuna kesin basılı tutuldugunu hatırlıyorum.Hard format diye arat istersen googleda
  • quote:

Orjinalden alıntı: PIERzig

Bende bi kere 66oo ı göçertmiştim aşırı oyun yükleyip kurmaktan ama şunu belirteyim format @Network KILLER 'ın dedigi gibi atılmıyor.Bizdeçok ugraşmıştık formak için.Tam olarak hangi tuşlara basılı tutuldugunu unuttum ama Clear arama tuşu ve açma tuşu kombinasyonuna kesin basılı tutuldugunu hatırlıyorum.Hard format diye arat istersen googleda

ben hatırlatayım

* 3 yes tuşuna basılı tutarak telefonu açıyorsun..
  • sanırım donanımsal bi sorun var arkadaşlar ne yaptıysam açılmıyor cihaz ışık dahi gelmiyor yazılım atılması gerekiyor heralde bildiğiniz iyi bi servis varmı fakat telefonun kendi parası kadar masraf çıkarmayacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.