Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Açıktan 2. bölümü okumak hakkında sorularım var gelin tartışalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar merhabalar bu sene Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Fransızcayı kazandım.Kazanan herkese hayırlı olsun ve ub sene gireceklere de başarılar dilerim.

Bildiğiniz gibi birçok insan açıktan 2.üniv okuyor.Bunun avantajları nelerdir ? Bu sene hazırlık sınıfı ile beraber bir bölüm yazmayı düşünüyorum.Açıkçası Türk edebiyatı,felsefe,sosyoloji,tarih hepsine ilgim var bundan dolayı yapacağımı düşünüyor ve akademik yaşantıma katkısı olacağını düşünüyorum.

Peki bunun bildiğiniz avantaj ve dezavantajları nelerdir ? Harç ödüyor muyuz ? Ne zaman nereye başvurmalıyız ? Bitirdikten sonra yüksek lisans vb avantajı var mı ? Özgeçmişimize yansıması neler ? Açıköğretimde de yandal vb gibi şeyler var mı ? Normal öğretimle erasmus programıyla yurtdışına çıktığımızda açıktan okuduğumuz bölümün sınavlarını nasıl vereceğiz ?

Kısacası bilgi,düşünce,tecrübe,hedef ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mesut olurum.

İYİ BAYRAMLAR

• Bende pek bilgi sahibi değilim Agü Endüstri Mühendisliğie başlıyorum bu yıl açıktanda işletme okumayı düşünüyorum bilen biri varsa diye uplayalım bakalım

Edit:şöyle bir konuya rastladım iş görür gibihttp://forum.donanimhaber.com/m_95218332/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2014ygslysşampiyonu -- 28 Temmuz 2014; 21:42:39 >
  • teşekkürler
  • Ben de İKÜ Endustri muhendisligi okuyorum ben de isletmeyi aciktan okumayi dusunuyorum bilgisi olan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barkido B kullanıcısına yanıt
    2.üniversite kapsamında tekrar ygs sınavına girmeden açıköğretim okunabilme durumun var.
    Bunun için Atatürk Üniversitesi 290 Tl,Anadolu üniversitesi 205 Tl (tam emin değilim ) ve İstanbul üniversitesinin auzef diye programları var.
    Ben mesela Atatürk üniversitesinde okuyorum çünkü okuduğum bölüm başka bir yerde açık öğretimi yok
    ilerde sana katkı sağlayacak bölümün ile alakalı bir bölümde okuyabilirsin farklı bir alanda okuyabilirsin.Ama bana sorarsan farklı bir alanda okuman farklı ders dsiplinleri görmen çok yararlı olacaktır.Şahsen İktisat öğrencisi olarak kimsayal maddeler ,makine ve teçhisat derslerini görmek benim hoşuma giriyor.

Atatürk üniversitesi için başvurular başladı. ikinciuniversite.atauni.edu.tr sitesinde bakabilirsin.
    Fakat diyelimki işletme okuyacaksın bunun için Anadolu üniversitesini tercih et harcı daha az .Ama okuyacağın bölüm Anadoluda yoksa Atatürk'de varsa o ayrı tabi .

İyi forumlar .
    Bölüm sonrası YL var mı yok mu bilemem fakat 2 yıllık okuyup 4 yıla tamamlarsan YL şansı olabilir.

• en kolay 2 yillik aof bolumu nedir iibf kazandim yaninda okumayi planliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başarı durumunda aöf en erken kaç senede biter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.