Şimdi Ara

Aciko Abe 5014 Kondansator Patladı (Tahminimce)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aciko Abe 5014 Equalizer'ım Vardı. Uzun Süredir Kenarda Duruyordu Sonra Dün Çıkardım Kabloları Bağladım Falan Açtım Ama Ses Yoktu Kolon'ub Kablosunu Değdirince Çok Az Cızırtı Yapıyordu Bende Gücün Yetmediğini Düşündüm (12V 2.5A) Bugün Tekrar Bağladım Falan Tekrar Yapamadım Sonra Biraz Araştırırken Bi Anda Equalizer'den Puf Diye Bi Ses Geldi Ve Duman Çıktı. Sonra Hemen Fişi Çektim, Kondansatör Patladı Tahminimce Sonra İçini Açtım Baktım Siyahlık Var Ama Kartta Biyerde Birşey Yok Sadece Dış Kapağında Siyahlık Var Yağ Gibi.

Ses Neden Gelmiyor Cızırdıyor Hem Onu Hemde Ne Patlamış Olabilir?

Tahminimce Çok Isındı Oyuzden Birşey Patladı
    Ses'te Gelmemesi Güç Yetmiyodu.
    Isterseniz Ayrıntılı Fotoğraf Atabilirim

Aciko Abe 5014 Kondansator Patladı (Tahminimce) Aciko Abe 5014 Kondansator Patladı (Tahminimce)

• yanlış görmüyorsam trafonun yanında ki kondansatör şişmiş ve patlamış ondan dolayı gücü yetmiyor olabilir. Ayrıca switch mod kısmında ki kondansatörlerde bitmiş olabilir ondan dolayı güç yetmiyor olabilir.

• emc-2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Peki Yapılabilirmi Veya Böyle Çalıştırılabilirmi

Ve Güç Kaynağı Ne Gerekiyor Bunlar için Araştırdım Ama hiçbiryerde bulamadım

Kısacası Nasıl Kullanılabilir Hale Gelir?
  • ichbin İ kullanıcısına yanıt

Tamiri elbette olur her hangi bir televizyon tamircisi filan yapabilir diye düşünüyorum.

• Teşekkürler Yapmaya Çalışacağım
  • emc-2 kullanıcısına yanıt
    Kusura Bakmayın Tekrar Rahatsız Ediyorum Pek Anlamadığım için Bu Tarz Şeyleri. Peki Kaç Volt Kaç Amper Güç Gerektiriyor Üzerinde Sadece 12 Volt Olduğu Yazıyor

Birde Bunların Güç Girişi Çıkışını Hangisi Kolonlara Gidecek Hangisi Amfiye Youtube'dan izledim ama Yanlış Yapmış'da Olabilirim.Şuan Evde Değilim Akşam Fotoğraflarını Koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ichbin -- 27 Ocak 2023; 16:37:33 >
  • yardım.

Değerlendirmek İstiyorum İşime Çok Yarayacak Ama Nasıl Yapacağım Hakkında Bir Bilgimde Yok Sorun Nerede Nasıl Çözeriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ichbin -- 14 Şubat 2023; 23:41:38 >
  • 12-14 DC Volt besleme gerekiyor adaptör en az 7 amper ve üzeri olmalı ki cihaz sağlıklı çalışabilsin.Led adaptörü bulursanız işinizi görür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.