Şimdi Ara

Açık ara en iyi pes 'pes 11'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler burada uzun uzadıya sebepler sıralamayacam çünkü bu oyunu benim gözümde en iyi pes yapan olay 360^ pas olayıdır. insana normal maç oynuyomuş havası veriyo. ayrıca eski oyunlardaki "lan arkadaki adama atsana"
    benzeri serzenişlerim yok oldu, çünkü nereye istersem oraya atabiliyom. Açıkçası çok fazla vs comp oynamadım ama 3 sezon bal oynadım ve atılan pasların güzelliği beni oyuna daha da adapte etti.. Yapmanız gereken tek şey oyuna zaman vermek.. ilk oynadığımda ben de "ne lanet oyun" tarzı cümleler ile neredeyse silecektim ancak 2004 ten beri aynı döngü var. her yeni pes çıktıktan sonra "ya ne kadar bozmuşlar oyunu" dediğimi çok net hatırlıyorum.. şimdi buraya "yapay zeka" hatalarından örnekler vererek oyunu karalamak isteyenlere peşinen şunu söyleyim; eski oyunların yapay zekası daha mı iyiydi?? ayrıca bu oyunda havadan ara pas ve penaltı olayları düzeltilmiş. en azından pes 09 seviyesine gelmiş ki bu bana yeter.. aklımdan fifa 11 e başlamak bile geçmişti ama şu anda Allah'a şükür hepsi gitti :D iyi oyunlar..

• Aynen öyle. Gelmiş geçmiş en iyi futbol simulasyonu PES 2011 şu an benim için de.
  • oyun tarkanın albümleri gibi ilk sevilmiyo sonradan herles beğeniyo.
  • Ben de muthıs zevk alıyorum pes 2011 den
    tamamen ozgur ve gercekcı pozısyonlar,oynanıs

nefıs goller oluyor resmen agzım acık kalıyor
  • aynen kanka

ok
    kib
    Bye
  • quote:

Orijinalden alıntı: previlla

Ben de muthıs zevk alıyorum pes 2011 den
    tamamen ozgur ve gercekcı pozısyonlar,oynanıs

nefıs goller oluyor resmen agzım acık kalıyor

Harika pozisyonlar üretebiliyoruz gerçekten. Her pozisyon farklı ve inanılmaz doğal ataklar, organizasyonlar oluşuyor. Gerçek maçtan farksız oluyor. Bu haz anlatılmaz yaşanır ancak.

Oyunu çıktığı an TR içerisinde satın aldığım için oldukça kazık yedim farkındayım, ama bu kazığa sadece bu oyunun bir PES oyunu olduğu için ve son kuruşuna kadar hak eden mükemmel bir PES oyunu olduğu için göz yumdum. Ve helal olsun verdiğim paraya da. Az bile bu oyun için.

Başka oyun olsa asla TR içinden çıktığı gün alıp aradaki 30-40 lira farkı şu dolandırıcı TR distribütörü firmanın cebine indirmesine izin vermezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 27 Ekim 2010; 14:45:54 >

• bana görede en iyi pes.
  • previlla mesajlarımla uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BRUCE LEE_ -- 27 Ekim 2010; 15:08:24 >
  • Ben de oynadığım PES serileri içinde en iyisi 2011 diyebilirim, çok övülen PES 6 da santradan gol atma yarışına girerdik, PC ye karşı Top Player seviyesinde 21-0 gibi uçuk skorlarım vardı hatta skoru bırakır istatistik kasardım rakip sıfır pozsiyonla maçı tamamlardı vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Street Legal

beyler burada uzun uzadıya sebepler sıralamayacam çünkü bu oyunu benim gözümde en iyi pes yapan olay 360^ pas olayıdır. insana normal maç oynuyomuş havası veriyo. ayrıca eski oyunlardaki "lan arkadaki adama atsana"
    benzeri serzenişlerim yok oldu, çünkü nereye istersem oraya atabiliyom. Açıkçası çok fazla vs comp oynamadım ama 3 sezon bal oynadım ve atılan pasların güzelliği beni oyuna daha da adapte etti.. Yapmanız gereken tek şey oyuna zaman vermek.. ilk oynadığımda ben de "ne lanet oyun" tarzı cümleler ile neredeyse silecektim ancak 2004 ten beri aynı döngü var. her yeni pes çıktıktan sonra "ya ne kadar bozmuşlar oyunu" dediğimi çok net hatırlıyorum.. şimdi buraya "yapay zeka" hatalarından örnekler vererek oyunu karalamak isteyenlere peşinen şunu söyleyim; eski oyunların yapay zekası daha mı iyiydi?? ayrıca bu oyunda havadan ara pas ve penaltı olayları düzeltilmiş. en azından pes 09 seviyesine gelmiş ki bu bana yeter.. aklımdan fifa 11 e başlamak bile geçmişti ama şu anda Allah'a şükür hepsi gitti :D iyi oyunlar..

Zahmetsiz rahmet olmaz zaten, hepimiz ilk başta sevmemiştik ama pasların büyüsüne kapıldığında gerçekten oyundan zevk alıyorsun.

• oyun bomba ama paslar tam oturmamış, tamda istediğin yere atmıyor ceza sahası içindeyken 2012 de dahada süper olcak umarım
  • Bazen uzun ara paslar sıkıntı çıkarsa da bencede pes serisinin en iyi oyunu.
  • oyunda paslar geçekten mükemmel.
    bugün golle sonuçlanan atağı başlatan çok güzel bir pas oldu ve bir kez daha hayran kaldım oyuna.
    bide şu pasları atarken topun üstünden atlamaya çalışan adamlara top çarpmasa çok daha iyi olacak
  • komik
  • yıllardan beridir pes hayranı birisi olarak,pes 2011 i başlarda bende büyük umutlarla aldım ve beğendiğimi sandım fakat yanılmışım oyunda inanılmaz,hatalar ve mantıksızlıklarla dolu aklıma gelen bir kaçını yazayım,katılırsınız katılmazsınız zaten bu dediklerime katılın diye yazmıyorum bunlar benim görüşlerim

oyun çok fazla sıkışıyor bazı pozisyonlarda oyun adeta bir langırt havasına dönüyor bir topa 8-10 kişi birden basıyor,o arada topu alsanız bile aynı anda aradan adamı kaçıramıyorsunuz çünkü illaki topu ayağına almaya çalışıyor

ileri L1+ ile atılan paslar çok alakasız yerlere gidiyor ve bir türlü adamınızın önüne atamıyorsunuz sürekli arkasına düşüyor defans kafayla karşılıyor
    forvet oyuncuları defanstaki son adamı geçtikten sonra nedense beklemeye geçiyor,gol atmak istemiyor,

oyunda saçma sapan hazır çalım hareketlerinden başka hiçbir şekilde çalım atılmıyor zaten o hareketlerde bi b.. yaramıyor oyuncunuzla bilek hareketleriyle çalım atamıyorsunuz illaki pas atmanız gerekiyor fakat adamlarınız ya ofsaytta yada gerizekalı gibi kaçmamakta ısrar ediyor yanınızda bekliyor

oyunda gereğinden fazla duraklamalar oluyor,her atak ofsaytla kesiliyor,

tabiki baştan sona kötü demiyorum güzel yanlarıda var fakat bu saydığım sebepler beni oyundan çok soğutuyor,bir müddet sonra çok can sıkıcı oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Aynen öyle. Gelmiş geçmiş en iyi futbol simulasyonu PES 2011 şu an benim için de.

Sen müthiş bir fifaseversin öyle bilirim seni.Bu dediklerin doğrumu dante?öyle diyorsan indiririm ben oyunu daha indirmedim.Son kararınmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta53

oyun tarkanın albümleri gibi ilk sevilmiyo sonradan herles beğeniyo.

Ben oyunu başından beri çok sevdim, çok güzel gerçekten.
  • oyundaki atmosfer çok kötü halı saha maçı gibi sürüyor maçlar demodan anladığım kadarıyla böyle hakemin düdüğü falan sesler kötü olmuş... Biraz daha iyi olabilirdi.
  • yani tabi ki ben de oyun baştan sona hatasızdır demiyorum, demedim de hiç bir zaman ama hala en iyi futbol oyunudur benim için.

çalımların hazır olmasını ben de pek beğenmedim ama nasıl kullanacağı da size kalmış,mesela bütün adamları çalımlamak için değil, çok nadir, sıkıştığım anlarda kullanıyorum ben ve bende işe yarıyor.
    Bilek hareketleriyle çalım da eğer oyuncu hızlı koşmuyorsa yapılabiliyor bence, ama dediğim gibi koşma tuşuna basılı tutmamak lazım.

Bahsedilen bazı sıkıntılarında açıkçası taktiksel olduğunu düşünüyorum gerek kendi taktiğimizin gerekse rakibin taktiği artık çok önemli bence oyunda.
    Ben de hala en ideal dizilişimi ve taktiğimi bulamadım mesela ama
    örneğin bir topa 8-10 adamın birden basma olayı hiç başıma gelmedi, top bendeyken oyunu geniş alanda mı yoksa dar alanda mı oynayacağımı,
    top rakipteyken takımın ne derece kapanacağını ayarladığım da çok da akıcı oluyor, oyun çok nadir sıkışıyor.
    Mesela ben defansı ileride kuruyorum top rakipteyken de takımı kapanacak şekilde ayarlıyorum ve sıkıştırıyorum rakibi, eğer karşımda ki adam ya da takım iyi ara pas atabiliyorsa sıkıntı yaratabiliyor, yok atamıyorsa işim çok kolay.
    Bunun gibi daha bir sürü şey.

Ofsaytlarla oyunun kesilmesi de tamamen zamanlamaya bağlı, zamanında atılırsa net pozisyonlar yakalama ihtimali yüksek
    oyuncu ofsaytta ise atmamak beklemek gerekiyor tabi ki.
    Oyunlarda gerçekliği sevmeyenler arkadaşlar kızabilir ama gerçek hayatta da bu böyle.
    Pes 2010 da bir çok arkadaş gibi ben de çok iyi top sürerdim mesela ama bu 2011 de yok, paslı oynamak lazım.
    Bu demek değildir ki pes 2011 tamamen kötüdür, farklı bir oyun gözüyle bakmak lazım bence.
    Şuna katılıyorum mesela top sizdeyken adamlar bazen kaçmıyor ve bekliyor, böyle olunca pozisyon kaçabiliyor haliyle
    ve stadyum atmosferleri kötü gerçekten, çok yetersiz.

Neyse arkadaşlar oyunun daha bir sürü iyi yönü ya da kötü yönü olduğu tartışılabilir ama bana kalırsa ve özellikle alışınca çok keyifli bir oyun.
    Bunları da yazdım ama bir oyun için bu kadar şey yazıp çizmekte gerekli midir bilmiyorum.

Artık bu yazdıklarım komik midir yoksa acıklı mıdır bilemem

Hepinize iyi oyunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SubSilentio -- 15 Kasım 2010; 20:27:13 >

• bu paslaşma bende çok sorun oluyor.ayağa pas atmak çok zor,pas atarken çok bekliyor,arapaslar koşuyoluna değilde hep rakibe gidiyor.hele offside da biri varsa pası kesin ona atıyor.genelde pas ağırlıklı oynadığımdan çok sorun yaşıyorum oynarken.ayağa pas yapma yolunu bulsam bir de hızlı pas yapabilsem oyundan zevk alabileceğim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.