Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
14
Favori
32.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki monitörümde gayet iyi durumda. Evet tavsiye ediyorum hala şu noktada pek alternatifimiz yok zaten. Daha önce de dediğim gibi klasik monitör hataları olan ölü piksel, takılı piksel, toz gibi sorunlara denk gelmezseniz elinize geçen monitör yüksek oranda soruna sahip olmuyor. Zaten ufak tefek şeyler sonrasında sizi tekrar denemeye iten de bu oluyor. Asus tarafında olduğu gibi blb, ips glow ya da uniformity gibi kronik sorunlara çok düşük oranda denk geliyorsunuz.

Kötü bir monitöre denk gelirseniz dert etmeyin geri gönderip yenisini isteyin. İş bu noktada şansa kalıyor. Bazen ilk denemede iyi bir ürüne denk gelebiliyorsunuz bazen de birkaç kez geri göndermeniz gerekiyor. Arkanızda Amazon güvencesi olduktan sonra bu da bir sorun değil açıkçası.
  • Bu ekranın amacı fps oyunlarına hitap ediyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagleMaka

Bu ekranın amacı fps oyunlarına hitap ediyor mu ?

144hz, 165'ede OC oluyor neden etmesin?
  • R53 kullanıcısına yanıt
    Sağlık olsun. Bence ios glow çok da takılacak birşey değil. Ölü piksel varsa ama o ciddi sorun. Sağlık olsun diyelim. Süreç zor olduğundan ben de Türkiye'den almak zorunda kaldım zaten. Ama amazondan aldığım da gerçekten iyi monitörmüş. Gerçi şuan Asus kullanıyorum. Biraz blb var. Ama bu kadar uğraş verip aldıktan sonra iade işiyle uğraşamayacağım. Ama bana da ölü piksel çıksaydı iade ederdim tabi ki.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Senin başlıklarına, yorumlarına ve incelemelerine güveniyorum. Geçtik bakalım siparişi, inşallah ölü pixel vs. çıkmazda mutlu mesut kullanırız. 6-13 Haziran görünüyor, bakalım ne zaman gelecek.

Bu arada daha önce bu gümrük için önce biz soruyorduk, onlar cevap verip geri iade yapıyordu. Geçenlerde bir arkadaşa hiç bir şey sormadığı halde bir süre sonra iade yapmışlar. Dürüst satıcı olduklarından amazon'dan yana hiç endişem yok.

Teşekkürler.
  • Bu ölü piksel öyle lanet bir şey ki,belki normalde görmessin ama 1 defa görünce insan kendini oraya kuruyor ve hep göz oraya gidiyor ondan sonra yandın işte her zaman gözüne batar.
  • R53 kullanıcısına yanıt
    Tam olarak bu sebepten yani yeni gelenin daha kötü olabileceğine binanen iade etmeyeceğim. Blb de sadece kapkaranlık ortamda kapkaranlık ekranda belli oluyor. Takmıyorum anlayacağın. Ama bu mınitürn inceleme yazısını hazırlıyorum. Yakın zamanda yayınlayacağım. Curved tadı bambaşka birşeymiş. Tavsiye ederim herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Senin başlıklarına, yorumlarına ve incelemelerine güveniyorum. Geçtik bakalım siparişi, inşallah ölü pixel vs. çıkmazda mutlu mesut kullanırız. 6-13 Haziran görünüyor, bakalım ne zaman gelecek.

Bu arada daha önce bu gümrük için önce biz soruyorduk, onlar cevap verip geri iade yapıyordu. Geçenlerde bir arkadaşa hiç bir şey sormadığı halde bir süre sonra iade yapmışlar. Dürüst satıcı olduklarından amazon'dan yana hiç endişem yok.

Teşekkürler.

Eyvallah..

Lakin bir konuya açıklık getirmek gerekiyor zira ülkemizde hala yanlış biliniyor. Arka sayfada gelen soru üzerine bunu yanıtlamıştım tekrar alıntı yapacağım o noktayı açıklamak için.

quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Eğer kelimesini kullanıp bu durumu ifade ettiğinize göre detaylarını biliyorsunuzdur sanırım ama yine de yurt dışı alışverişler, gümrük ya da Amazon ile hiç tecrübesi olmayan kişilerin durumu yanlış anlamaması adına bir açıklık getireyim bu konuya.

Ödeme ekranında bizden alınan gümrük ücreti, iadesi kesin olan bir geçici ödeme değildir. İadesinin talep edilmesi mümkün olan bir ödeme de değildir. 75 euro üzerinde değere sahip olan her üründe yapmak zorunda olduğumuz bir ödemedir gümrük vergisi. Gümrük tarafında bir hata yapılmadığı sürece o ücretin normal şartlar altında geri alınmaması gerekiyor. Amazon dışında getirdiğiniz bir ürünün ödemesini yapmadan gümrükten çekim işlemini tamamlayabilir misiniz ? Elbette ki hayır bunu yapamazsınız çünkü kurallara göre böyle bir şeyin imkanı yoktur. Amazon da bu ödemeleri sizin adınıza yapıp bu da bizden jest olsun düşüncesinde değil elbette. Bu iadelerin sebebi gümrük tarafındaki bir hata ve tutarın Amazon'a fatura edilmemesi ya da fatura edilirken order idlerin ilişkilendirilmemesi ile alakalı oluyor. Yoğunluğun sıklıkla yaşandığı xmas, yeni yıl vb tatil dönemlerinde es geçilebiyor bu da bir diğer sebep.

Bizden alınan tutar üzerinden bir gümrük harcaması yapılmadığında parayı tamamen iade ediyor ya da çekilen tutar daha az miktardaysa kalanını veriyor. Hal böyleyken bunu her daim almamız gereken ve geri döneceği kesin bir ücretmiş gibi adlandırırsak konuya hakim olmayan kişileri yanlış yönlendirmiş oluruz. Bunu biraz netleştirmek istedim zira farklı farklı konularda bu yanlış anlaşılmayı görüyorum bazen de insanların pm atıp iademi nasıl alacağım diye geldiğini görünce forumdaki bu yanlış algıyı düzeltmek istedim. Dilerim açıklayıcı olmuştur

• İster Blb olsun,ister ölü piksel ister Ips Glow hepside standart sorunlar. Bu monitör üreticileri bu işi yeni yapmıyor ki neden halen bu sorunlar devam ediyor anlamıyorum. Ölü piksel olayını anlarım, madde yapısından kaynaklanan bir durum ama bunlarında kalite kontrol aşamasında kontrolden geçilrilmeleri lazım, özellikle panel monitör aksamına monte edilmeden.O kadar teknolojiyi geliştirmişler, ölü pikseli saptayan bir otomasyon yapılması ve kullanılması zor olmasa gerek. Bu giibi durumlar hem satıcıyı hemde alıyıcı çok zor durumda bırakıyor. Hani şunu anlarım kimisine göre blb,kimisine göre ölü piksel çok sorun değildir,aşırıya kaçmadıkça.Ama bir çok insan bunlardan dolayı diğer aksamları on numara olan cihazı istemez,insan sanki diğerlerine size karşı kayırmışlar gibi hissetiyor. :)) yazık değil mi o kaybedilen zamana ve paraya. Bu sorunlar, gerek Asus ayağında gerekse Acer ayağında yaygınlar; yeni yeni, firmalarda bu özellikleri çoğaltmaya başladı. Ama Asus ayağında,bırak ölü pikseli daha blb sorunu bile aşılmış değil.Blb Acerda denk gelme ihtimali Asusa oranla çok düşük ama genede denk gelinmiyor mu,geliniyor.
    Bence bu sorunların çözümü için ya fabrikalar sıkı bir şekilde kalite kontrol yapacak ya da sık sorun yaşayan kişilerin ürünleri gönderilmeden 10-15dk incelenecek.Diğer türlü bizler satıcılar zaman ve paramızı kaybetmeye devam edeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Tam olarak bu sebepten yani yeni gelenin daha kötü olabileceğine binanen iade etmeyeceğim. Blb de sadece kapkaranlık ortamda kapkaranlık ekranda belli oluyor. Takmıyorum anlayacağın. Ama bu mınitürn inceleme yazısını hazırlıyorum. Yakın zamanda yayınlayacağım. Curved tadı bambaşka birşeymiş. Tavsiye ederim herkese

Bekliyoruz hocam,özellikle bir yayınınızı yandan sabit bir kamera monitörü görecek şekilde çekebilirseniz almayı düşünenlere güzel bir inceleme imkanı verir. :)
  • Onu denedim ama kamerada net birleyler görünmediğinden vazgeçtim. Profesyonel bir kameraya ihtiyaç var. Ben de elimde geldiği kdarıyla çekeceğim. Özellikle 30 fps çekim yapınca g sync yi kamera test edemiyor malesef. Bu yüzden amacına da hizmet etmiyor. Ama genel olarak g sync olayı 980ti classified ile net bir şekilde high ayarlarda 100 hz sabit verebiliyor. Buna gerçekten sevindim. Daha öncekinden buna geçiş yapmadan önce tedirgindim. Ama gerek yokmuş. Crysis 3 bf4 black ops 3 gibi oyunlarda sabit 100 hz i yüksek ayarlarda alıyorum. Bu da yeter. Ayrıntılı testler yapılıyor. Yakında sizlerle paylaşacağım.

• BLB köşelerden ışık sızması sorunudur karanlık bir ortamda hiçbir ışık kaynağı yokken 2 metre civarındaki bir mesafeden merkez noktaya bakılıp kontrol edilerek monitör değerlendirilebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=nEvcFfyfKsA
  • 2750 tl civarı şu an. Şu ekran kartları bir otursun gtx 1080 le iyi bir ikili olur gibime geliyor.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Üstad yanlış anlamanı istemiyorum ama şuan pek önermeyelim insanlara yanlış yönlendirmeyelim diye düşünüyorum neden dersen .. Bana gelen 2monitör aynı şekilde arkaşıma gelen 1monitör ve forumdan stalker nickli kardeşimize gelen değişim olmuş 3monitör ölü piksel bitişik piksel ve ayriyeten azda olsa hepsinde blb li olan ürünler çıktı ..anlıycağınız türkiyeye gelen 6monitörde sıkıntılı ..ayriyeten takib ediyorum amazondan benim aldığım tarihten itibaren alınan monitörler yine sıkıntılı ölü piksel blbli ürünler yine ..bu anormal bi durum .Alanlar uğraşmak zorunda kalırlar bizim gibi ....zaman kaybı ve hüsrandan başka bişey olmuyor maalesef ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R53 -- 24 Mayıs 2016; 0:42:12 >
  • piyasa hızlı gelişiyor

pc parçaları teknolojie çabuk ayak uydurmak için değişim ve yenilikleri hemen sunma peşine düştüler

anladığım kadarıyla da bu sunmak için acele edince sıkıntılar çok oluyor

şimdi tnt panel yeri ıps panelde anladığım kadarıyla ben almak niyetimdeydim ama alanların yüzdelik olarak çoğununki sorunlu olunca vazgeçtim ve ayrıca artık uğraşmaktan bıktım hele bide bu iş tr olursa teknik serivise gitmesi gelmesi tamir olmaması tamir olmuş gibi geri gördermeleri
    daha çok gelişmemiz lazım 1 ölü piksel sorun değil diyen teknik servis sorunlarımız var

ıps panelde monitör dünyası teknoloji konusunda geri kalıp kendini yenileyemedi bana göre tnt panelde bu kadar fazla şikayet yok oledte nasıl olucak acaba bakalım

3 sene önce daha ülkemizde tek tük 3d tv ler varken bize bindirimli fiyattan satılırken japonya bir açıklama gelmişti biz 3d olayından çekiliyoruz geleceği yok diye

herkes tepki göstermişti

monitör almak zorunda kalırsak nasıl bir durum alıcaz bilmiyorum ülke zaten sıkıntılı başına gaming yazıp gaming olmayan ürünlere bile yüksek fiyat çeken firmaların şuç yoksa

kimse amazondan almak zorunda kalmaz

3bin tl az olmamak üzere ekran kartı al..3 bin tl az olmamak üzere gaming monitör al

sonra insanlar sana acayip acayip bakıp tepki gösteriyor sanki çok zengin ülkeyiz

hepimizin iyi kaliteli ve sorunsuz ürün kullanmasını istiyorum ama bu aracılar olduğu sürece çok zor gibi

birde sorun çıktığında seni biz sadece satıcıyız deyip yüzüstü bırakmaları en kötüsü

• Bazı yerlerde ürün XB271HU bazı yerlerde XB271HUbmiprz olarak geçiyor. Bir fark var mı?
  • quote:

Bazı yerlerde ürün XB271HU bazı yerlerde XB271HUbmiprz olarak geçiyor. Bir fark var mı?

Bildiğim kadarıyla tek bir ürün var oda zaten Acer Predator xb271 hubmiprz...Dolayısıyla sadece yazım kaynaklı bir durum.Sitesinde farklı bir sürümü olmadığınıda görürsün zaten.
    Bu arada Asusla aralarındaki bir karşılaştırma videosu paylaşmak istiyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=lVKeFQlYClI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 24 Mayıs 2016; 12:28:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

quote:

Bazı yerlerde ürün XB271HU bazı yerlerde XB271HUbmiprz olarak geçiyor. Bir fark var mı?

Bildiğim kadarıyla tek bir ürün var oda zaten Acer Predator xb271 hubmiprz...Dolayısıyla sadece yazım kaynaklı bir durum.Sitesinde farklı bir sürümü olmadığınıda görürsün zaten.

Tek bir ürün yok. Aynı boyda aynı modele benzeyen iki farklı ürün var. Biri 4k 60hz biri 2k 165 hz. Bunu ben de hepsiburadadan farkettim.

Kaynak: hepsiburada
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Aylardır bütçem hazır olmasına rağmen monitör alamıyorum. Firmalar umarım AU Optronics ile çalışmayı bırakır da sorunsuz ürünler çıkar. Amazon üzerinden iyi bir monitör denk gelene kadar şansımı denemek istiyorum ama kargolama vs. derken o sürece ayıracak zamanım yok.

31 mayıs computexte bir şeyler görürüz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

quote:

Tek bir ürün yok. Aynı boyda aynı modele benzeyen iki farklı ürün var. Biri 4k 60hz biri 2k 165 hz. Bunu ben de hepsiburadadan farkettim.

Kaynak: hepsiburada
    Bu mesaja eklenen görseller:

Hocam, arkadaş xb271hu olarak sormuş ondan dedim, diğer yandan biri 4k diğeri 2k karıştırılmaması lazım. :)) Ama acer xb240 modelinin sadece üretim seri nosu farkına dayanan gsyncli gsyncsi modelleri var.Aynı adda neden vermişler anlamıyorum,milleti uğraştırmak dışında ne amacı olabilirki

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.