Şimdi Ara

Acer laptop garantisinin rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ortalama bir yıl önce Acer laptop aldım. Aldığımdan beri ufak tefek sıkıntıları vardı. İlk başta dvd okuyucusuna cd takılınca anormal ses çıkarmaya başladı yaklaşık 6-7 ay sonra da jak girişi bozuldu en sonunda gece uyku moduna aldığım bilgisayar sabah açılmadı şimdi garantiye yolladım sıvı teması var dediler 2200 tl fiyat biçtiler sıvı deymediğine eminim hakkımı nasıl savunabilirim yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acer Türkiye ile iletişime geç. Eğer sorununu çözmezlerse tüketici hakem heyetine git.
  • Hocam şimdi müşteri hizmetlerini aradım tekrar incelenmesi talebinde bulundum. Tekrar incelense de değişen birşey olmıcak dediler bende bilgisayara sıvı teması olduğuna dahil kağıt istiyorum tüketici heyetine başvurcam dedim. Bilgisayar tekrar bana geliyor.

• krl_can K kullanıcısına yanıt
    Buna yakin birsey yasamistim. Direk tuketici hakem heyetine basvur. Ondan sonra sen musteri hizmetlerini aramicaksin, Onlar seni aricak.

Benim yasadigim olayida kisaca yaziyim. Mediamarktan lenova laptop aldim. Hdd arizali cikti. Guncellemeleri yapmiyordu. Garantiye gonderdik. 20 gun bekledik. Sorun yok. Diyip geri verdiler.
    Hemen tuketici hakem heyetine basvurduk. Tekrar gonderdik... 1 hafta icinde lenova arayip laptopunuza degistircez. İcine 500GB ssd takcaklarini soylediler. 1 TB hdd yanina ssd teklifi yaptilar. Tabi bende ayar oldum. Para mi verin die cikistim. Para mi aldim. Sikayetimi geri cekmedim. Hergun arayip iade yaptik. Sikayetinizi geri alin diye aradilar. Bende uzun ugraslarini odullendirmek icin geri cektim.

Sonuc olarak sikayetini yap. Onlar düşünsün 👍👍

• Belirli bir tutarın üstündeki cihazlar için tüketici mahkemesine gitmen gerekiyor ama mahkeme ismi gözünü korkutmasın. Bilgisayarı kaç liraya ve nereden aldın?
  • 4.005Tl Media Mark üzerinden aldım

• 0FLu61 kullanıcısına yanıt
    Hocam hakkımı sonuna kadar arıcam. Yaşadığınız olayda hakkınızı aldığınız için sevindim. Darısı benim başıma

• quote:

Orijinalden alıntı: krl_can

4.005Tl Media Mark üzerinden aldım
    İlçe tüketici hakem heyetine gideceksin. Bu linkte yazanların hepsini oku. Sakın işin peşini bırakma, ders olsun çakallara.
    https://tuketici.ticaret.gov.tr/tuketici-sikayetleri/tuketici-hakem-heyetine-nasil-basvurulur
  • ***Respect*** kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle peşlerini bırakmıcam. Müşteri hizmetlerine diyorum sıvı teması olmadığına eminim bir daha incelensin kadın incelensede birşey değişmez diyor

• Acer ve toshiba satış sonrası destek konusunda felaket zayıflar.

Sıvı teması anakartta mı yahut güç soketinde mi ?

İlçe tüketici hakem heyetine başvurun, firmadan savunma isteyip bilir kişi incelemesi için cihazı sizden talep edeceklerdir.

Bu süreçten sonra onlar sizin peşinizden koşacaktır
  • Sıvı teması anakartındaymış. Ama bırakın su dökülmesini daha bügüne kadar ekranı bile ıslak birşeyle silmedim. Olamaz yani.

• Bir şekil tüketici heyeti beni haksız gördü. Yazın akşamları bilgisayarı dışarı çıkartıyordum, acaba çiğ yağmış olabilir mi? Her neyse asıl sorum bilir kişi bilgisayarın içini açtığı için garantisi bitti mi? Ve teknik servis bu saatten sonra parasıyla tamir etmeyi kabul eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krl_can -- 26 Mart 2020; 12:5:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.