Şimdi Ara

Acer AN515-43 Notebook işlemcisi arızalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
82
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

acer nitro5 an515-43 2.el

16gb ram 1TB HDD 256GBSSD. AMD Radeon™ RX 560X. 4GB . EKRAN 120HZ

ryzen 7 3000 serisi işlemcinin arızalı olduğu yazıyor

fiyat olarak 5500 tl isteniyor. işlemci fiyatı 6500 tl'den başlıyor

sizce satın alınır mı? ben bunu kendim değiştirebir miyim?

teşekkür ederim

• laptop işlemcileri çoğunlukla bga yapısındadır öyle herkesin kolaylıkla değiştirebileceği bir yapıda değil, bga makinası vb ile sökülüp değiştirilebilir fakat riskli ve garantisi olmayan bir işlem ki eminim satan kişi yaptırmayı denemiş ve başarılı olamamıştır, yoksa bu cihazı o fiyata kimse vermez ayrıca işlemcinin düşük ihtimalle başarılı şekilde değiştirildiğini düşünsek bile ekran kartı veya başka bir yerinde arıza çıkmayacağının garantisi yok, azıcık tecrübe sahibi hiç kimse bu tarz bir cihazı da yaptırıp kullanırım diye almaz, alırsa tamir işiyle uğraşan yerler yedek parça olarak değerlendirip fiyat biçer yapabilirse yapar yapamazsa parçalarını kullanır fakat her zaman yapılamayacağı düşüncesiyle en ölü fiyata alırlar (ekran, kasa, anakart hurdası, ram, ssd vs.) yaptıramazsam bu parçaları satabilirim ve verdiğim parayı kesinlikle çıkarırım diyorsanız alın, ama riskli

ek olarak en garanti yöntem anakart değişimidir, ama bu da laptop fiyatına yakın fiyata çıkar genelde, tamirciler ise yarı iletkenlerde ithalatçıların garanti vermiyor olması sebebiyle bu tarz yüksek fiyatlı yarı iletkenlerde risk almaz (cihazın başka arızası çıkabilir, ısınma esnasında işlemci bozulabilir, işlemcinin altındaki devre yolları kopmuş olabilir vs. bu durumda çipe verdiği para cebinden çıkmış olur.)

• Anladım. Çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.