Şimdi Ara

Acer: Amerikalı bilgisayar üreticileri 20 yıl içerisinde yok olacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
11.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shadow_catcher

quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_catcher

Elimdeki Asus'ta sorun çıkardı ya bundan sonra tek alacağım dizüstü Sony ve Toshiba'lardır. Başka yok. Hepsi tırt...

sony ve toshibalarda az buz sorun çıkarmıyor ama..

sadece onlar değil, hepsinde sorun çıkabiliyor, aldığımız ürün bozuldu diye bu marka kötü diyemeyizki.

asus bozulur toshiba alırsın oda bozulur, gider sony alırsın şansına bozulmaz, en iyisi sony dersin.böyle bir mantık doğru olmaz.

Bozulmasın yahu neden bozuluyor? Durduk yere kuzey köprüsü mü yanarmış? Koskoca firma bunlar sorunsuz cihaz neden yapamıyorlar?
    Tabiiki haklısınız ben sorun yaşadım diye marka kötü demek veya yaşamadım diye bu marka en iyisi demek saçmalık ötesi. Zaten Asus kötü demedim ben, sadece Asus'a olan güvenimin sarsıldığını belirtmek istedim.

Cihazları öyle bir ayarlıyorlarki, garanti süresi bir doluyor, sorunlar peşpeşe

hocam haklısın tabi, ama mesela toshiba alırım demişsin,

benimde arkadaşımın toshiba notebook'u garantisi bittikten yaklaşık 2 ay sonra ekran kartı chipseti yandı. E şimdi bu adam bir daha nası toshiba alsın.

Sen aynı şeyleri asusla yaşamıssın. Yani bu biraz şans işi.

• bunların alayı tırt... siz alienware e bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEETHOVEN

Bende 1,5 senedir Acer 5315 kullanıyorum,
    gayet memnunum. 650 TL'ye almıştım, fiyat performans çok iyi.

kuzenimde de var 2 yıldır kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: BEETHOVEN

Bende 1,5 senedir Acer 5315 kullanıyorum,
    gayet memnunum. 650 TL'ye almıştım, fiyat performans çok iyi.

kuzenimde de var 2 yıldır kullanıyor.

Bendede var 2 senedir kullanıyorum 5315
  • quote:

Orijinalden alıntı: U u R

alienware laptoplar da dell in ürünüdür bunu unutma.

adamlar geçicek tabi dell i hp yi. herkes sizin kadar bilgili değil ki bu pc özellikleri konusunda adam gidiyor ucuz laptop hangisi diyor bütçeme göre satıcı da özellik arzu etmeyen herhangi bi fikri olmayan kullanıcıya tabii ki acer i öneriyor ve bu da şu yukardaki ihtiyara biz en öndeyiz deme fırsatı veriyor. çok insan biliyorum pazardan elma alır gibi laptop alan sayelerinde bu gibi firmalar gaz alıyor.

kalite tartışılmaz dell de öyle

iyi reklam yaptım haa :D

+1

• leptop ara ara kullandım arkadaşlardan akrabalardan bozulan getiriyordu sağolsun yapıyordum 1-2 hafta kullanıyordum :D

Şimdi kendim acer almayı düşünüyorum
    AS5739G CORE2DUO T6600 2.2GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15.6''CAM-1024MB GT240M-W7PRE böyle bir leptop 1350 TL ise ve sorun çıkaracağını da sanmıyorum. Neden gidip 1500+ para vereyim aynı özelliklerde başka leptoplara buna anlam veremiyorum.Acer 'da yabana atılacak bir marka olduğunu düşünmüyorum.Amd işlemci kullandıgı dönem çok ısınıyordu tabi oda eski nesil amd lerdi.Şuan ben pek sorun olcağını düşünmüyorum.Sorunda görmedim.f/p ürün arayan varsa birebir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

leptop ara ara kullandım arkadaşlardan akrabalardan bozulan getiriyordu sağolsun yapıyordum 1-2 hafta kullanıyordum :D

Şimdi kendim acer almayı düşünüyorum
    AS5739G CORE2DUO T6600 2.2GHZ-4GB-320GB-DVDRW-15.6''CAM-1024MB GT240M-W7PRE böyle bir leptop 1350 TL ise ve sorun çıkaracağını da sanmıyorum. Neden gidip 1500+ para vereyim aynı özelliklerde başka leptoplara buna anlam veremiyorum.Acer 'da yabana atılacak bir marka olduğunu düşünmüyorum.Amd işlemci kullandıgı dönem çok ısınıyordu tabi oda eski nesil amd lerdi.Şuan ben pek sorun olcağını düşünmüyorum.Sorunda görmedim.f/p ürün arayan varsa birebir :)

Kesinlikle al burdaki yorumları aldırma derim bende acer var gayet memnunum.
  • yeni notbookları cok guzel acerın hem görsel olarak guzel hem donanım olarak guzel hem fiyatr olarak hemde kullanım olarak dokunmatik tuşlar v.s akıllı kısa yol tuşları .... 5739g kullanıcısıyım
  • Amerikalı pc üreticileri bitecek tamam.
    Peki o pclerin işlemci ram anakart vs. kim yapıyor?
    Adam boş konuşmuş.
  • foreverkings tşkler.

@mikoli88
    dediğin dokunmatik acer lardan bir tane forumda konu açmıştım.fakat stok bulmak çok zor gibi gözüküyor :(
    http://forum.donanimhaber.com/m_35274142/mpage_1/key_//tm.htm#35280882

kendim resimde upload ettim.gt130 ve vista olması caydırdı beni. gt240m ile win7 li verdiğim model üstteki ondan dolayı :(
  • acer orta seviyenin biraz üstü kalitede pc ler üretiyor belki sony ve toshiba gibi ürünler yapmıyor ama casperdednde 50 kat daha iyi ve f/p oranı çok yüksek, şu an acere en yakın rakip kendi alalında lenovo, çünkü oda f/p makinaları üretiyor. ama hp dell gibi firmalar biraz daha pahalı üretiyor ama ben geleceği en açık ürün olark samsung laptopları görüyorum. inanılmaz büyüdü bu çekik gözlüler yaw:D
  • notebook konusunda ben de toshiba ve sony den aşamayın diyenlere katılıyorum.
  • Dünyanın bilgisayar donanım ürünlerinin 1/5 ini üreten ve bu alanda bir düzine kategoride dünya lideri olan 22 milyon nüfusuyla 250 milyar dolar ihracat ve 215 milyar dolar ithalat yapan ve bir tarım ülkesi iken bu düzeye son 30 yılda ulaşan TAYVAN ın bir şirketinin yani ACER in şu an ikinci iken 2011 de birinciliği hedeflemesi gayet normal bir şey.
    Altı ay önce ACER in 5738G 643g25 modelini 1070 ytl ye aldım, aynı özellikteki toshiba 1600 ytl ve sony 1800 ytl idi. ayrıca ürünlerde kdv indirimi de vardı. fiyat performans bakımından harika ve gayet memnunum. Tabiki teknolojik ürünler alırken bir bakıma da şanslı olmak gerekir. Çünkü her markada arızalı ürünler vardır. Genelleme yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum, Ama ACER Türkiye servisinin gerçekten çok kötü bir ünü var.
    sonuç olarak ben gayet memnunum..
  • Sony ve Toshiba'da geçmişi çok parlak firmalar değil.Araştırın Sony VAIO TZ'lerde aşırı ısınmadan dolayı yetkili servislere çağrıldı.Hatta 2006'da 10 milyona yakın bataryasında sorun saptamış ve 360 Milyon $ zarar etmiştir.Yine 2008'de 100 bin bataryada sorun saptamış ve geri çağırmıştır.Yine Toshiba'nın A300 serilerinde aşırı ısınmadan dolayı bilgisayarlarda kapanma görülmüştür.Ondan önce birçok seride de bu tür sorunlar yaşamıştır.(Bu mağdurlardan bir tanesi de bendim)

Sonuçta insan yapısı bozulabilir ama firma sürekli hata yapıyorsa tabi ki uzak durulmalıdır.Bir de bazı markalara karşı önyargılı davrananlar da var.Örneğin HP'nin DV6xxx serisinin şöhretini bilmeyen yoktur.(Yine mağdurum:)Bu serinin aşırı ısınmasından dolayı ve sürekli arıza verdiğinden dolayı insanlar HP'e karşı temkinli yaklaşmışlardır.Ki geçen yıl HP, bu seride üretim hatasını kabul etmiş ve web sitesinde uzunca bir yazı hazırlamıştır.Ama şimdi son serileri deyim yerindeyse canavar gibi çalışmaktadır ve ısınma sorunu görülmemektedir.

Şu an Türkiye'nin en berbat servisi kuşkusuz TNB Bilgisayardır yani Toshiba

Sony'deki bazı teknik elemanlar bilgisayarlarından bi haberler

Türkiye'de en iyi teknik servis Monster, Casper, Lenovo ve HP bence

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

acer orta seviyenin biraz üstü kalitede pc ler üretiyor belki sony ve toshiba gibi ürünler yapmıyor ama casperdednde 50 kat daha iyi ve f/p oranı çok yüksek, şu an acere en yakın rakip kendi alalında lenovo, çünkü oda f/p makinaları üretiyor. ama hp dell gibi firmalar biraz daha pahalı üretiyor ama ben geleceği en açık ürün olark samsung laptopları görüyorum. inanılmaz büyüdü bu çekik gözlüler yaw:D

+1

lenovo y550 serisi ile tip ve performans olarak çığır açtı artı yerinde destek hizmeti de veriyor ve yine büyük bir artı IBM in ürünü yani acer ile kaarşılaştırmam bile..
  • lenovo notebook ların estetiği biraz daha hoş olsa tutulacak bence ama çok çirkin yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

lenovo notebook ların estetiği biraz daha hoş olsa tutulacak bence ama çok çirkin yahu.

eskileri bilmiyorum ama hocam y550 serisini yakından inceleme fırsatım oldu gerçekten karizma laptop yapmışlar bu sefer lenovo yu herkes bilmiyor isim olarak o yüzden alırken çekiniyorlar oysa ki IBM ürünü ve gerçekten kalite..
  • adam 5 parası yok, bi abisine gidiyor, abi bilgisayar firması kuracam yardım et diyor. abisi anlat bakalım. bastırıyor parayı şimdi acer ortada. şöylede diyelirdi, hadi canım napcan şirketi okadar vergi... paradan para kazanmak varken bankalar gibi.
  • bu sözlerim kendini kullandığı markanın kasasının çelikten yapıldığını, ekranın kristal olduğunu, işlemcisinin marsta üretilip 9.99999...ghz hızında olduğunu, bilmem kaç milyar ram i olduğunu, fanlarının pc soğutmak dışında derin dondrucu görevi görebileceğini, ekran kartının ise oyunu gerçek görüntüye çevirdiğini sanan arkadaşlarımadır: nedir bu anlamadım gitti yok acer öyle kötü hp böyle süper, yok acer böle iğrenç dell böyle mükemmel, yok acer böyle kalitesiz toshiba böle sağlam.. hadi yaa koskaca firma şekerden mi üretio bu makineleride onca millet tadını mı beğenip alıo bu pc leri... onca satın alan insan salak ta bi sz hp,dell,sony,toshiba..vs kullanan bi avuc arkdşım mı pc dahisi... ayıp krdeşim yaa saygı biraz yaa adam üretio satıo sizde burda adamın sözlerine takıosunz... bu adam ilerde blki dediklerini başarcak yada başaramıcak ama emin olun burda yaptığınız dahiliğinizin bunda hiç bi payı olmıcak htta o adam evinde bişyler başrmış olmanın rahatlığıyla keyfine bkrken burda sölmş olduğunz bunak, dede..vs sözlerinzden bihaber olacak.. he çok biliosanız gidn sony'e dell'e toshiba'ya hp'ye; sizn malınızı kullanıyorum bukdr da para vrdim, forumlrda böyle böyle savundum dier markları aldım itin bitarafına soktum işe alın beni deyin... bizde gördük ekranıyla ekran çerçevesi birbirnden ayrılan hp ler( arkdşım aldı aldığımz yrdeki ürünlerin hpsi öyleydi) işlemcisi alev alan ufak bi darbeyle ikiye ayrılan dell er hp ler.. ne oluo bu firmalr hiç bi iş beceremyen kaliteszlik abidesi ürünler mi üretmş oluo.. herksin vr bi eksiği hatası acerın da vrdır ama bu drum hiç bi markayı yrden yre vurmayı grektrmez... onca maaş alan uzmanların yptığı işleri pc başından değrlndrmek te kimseye düşmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz15 -- 24 Ocak 2010; 21:25:35 >

• acer diye bi marka bilmezdim bir gün hoca sınıfa acer getirdi serisini tam hatırlamıyorum.
    bende lg laptop vardı onu babama verdim kendime acer aldım acer aspire as5710 bu laptobu ilk gördüğümde resmen aşık oldum.
    hemen aldım daha sonra bilgisayarcıların tabelalarında hep acer aspire serisi resimleri falan görmeye başladım ve birden yükselişe geçti.
    dell kullandım fena değil ama kalın ve kaba bi tasarımı vardı malzeme kalitesi iyiydi.
    lg kullandım tasarımı güzel malzeme kalitesi iyi ve çokta iyiydi yere düştü falan hiç birşey olmadı gerçekten çok başarılıydı.
    acer aldım memnunum hiç bir sorunu yok 2,5 senedir kullanıyorum 2 kere falan fanını temizledim o kadar.
    casper var eniştemde insanın klavyeye basası gelmiyor çok itici ve çok rahatsız edici bir dokunuş malzeme kalitesi kötü casperın.
    tasarım olarak acer çok çok iyi bir sorunda çıkarmadı saat gibi işliyo fakat ne biliyim lgde oyun oynarken daha keyif alıyodum hiç kasmıyordu.
    oyuna uygun bir cihaz değil yani.
    ve bence acer geçicek hp'yi falan baya yol aldı.
    acerin bir anda yükselişe geçmesinin en büyük sebebi ise bence acer aspire serisi...
    kısacası ben cihazımdan memnunum ve acer dediğini yapıcak diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gHost. -- 21 Şubat 2010; 10:40:26 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.