Şimdi Ara

Acer 6930G 664G32Mn Mavi Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Laptopumu alalı daha 1 ay bile olmadı. 2 kez mavi ekran ile karşılaştım..
    Laptopu açtığımda mavi ekran geldi hani bildiimiz ram hatasında genellikle karşılaştığımız mavi ekran. ekranda yazılan hata kodlarını okuyamadan en alltta bir 25 sayısı var o sayı arttı ve 25, sonra 90 sonrada 100 olup kendiliğinden yeniden başladı bu olay 5 - 6 sanye sürdü sonra ekrana olağan şekilde başlat , güvenli kipte başlat gibi seçenekler çıkıp olağan şekilde başlatı seçtim ve şuan hiç bir sorun yok gbi görünüyor kullanıyorum. ilk karşılaştığımdada bu şekilde olmuştu.

2 şekilde de bu hata bataryadan kulladınğımda çıktı. Fiş takılı değildi. ve bildiğimiz o ram hatası gibi ekranda o yazı öleee kalmadı makinayı ben değilde pc kendisi başlattı. Sizce bu olay nedir ve daha önce bu ve buna benzer olaylarla karşılaşan ldumu. Ayrıca belirtmek istiyorum oyunları oynatmada hiç bir sorun olmuyor takılma nebilim oyunun çılmaması gibi bi sroun yok.

Arkadaşlar yardımlarınızı ve önerilerinizi acilen bekliyorum..

Çünkü Bu olay Canımı Çok Sıktı.

Şimdiden Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkürler

• hard diskinizde sorun var..servıse goturerek yenısı ıle degısım yapabılırsınız..bataryadan bole bırsey oldugunu dusunmuuorum..aynısı arkadasımın basına geldı ve harddıskını yenıledıler..en kısa zamanda servıse verın derım ben
  • Peki hatanın hdd olduğunu test edecek bi program biliyormusunuz.
  • servıs bunun ıvcın yazılım kullanmıyor tekrar format atıyor degısık programlar kurup kaldırıyr sorun verırse hata kodu hatta bırseydı dur ben senın ıcın bakıp soylıycem onu soylıyıp yenısı ıle degısıtırıyorlar...bızde oyle oldu..harddıskın durumunu gostreren pprogramlar var onlar sadece dızın ve sıcaklık dosyaların buyuklugu vs bılgıler ıle sana yol gosterebılır.yapılcak en ıyı ıs temızınden fabrıka aayralarına yada kendın dısradan vısta dvd temın ederek tekrar kurulum yapp.eger garantın var ve tekrar o hatayı verırse emın ol ıcınde rahat olsun harddıskın yenılenır..bu akkılıca bır cozoum bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 30 Temmuz 2009; 20:55:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

servıs bunun ıvcın yazılım kullanmıyor tekrar format atıyor degısık programlar kurup kaldırıyr sorun verırse hata kodu hatta bırseydı dur ben senın ıcın bakıp soylıycem onu soylıyıp yenısı ıle degısıtırıyorlar...bızde oyle oldu..harddıskın durumunu gostreren pprogramlar var onlar sadece dızın ve sıcaklık dosyaların buyuklugu vs bılgıler ıle sana yol gosterebılır.yapılcak en ıyı ıs temızınden fabrıka aayralarına yada kendın dısradan vısta dvd temın ederek tekrar kurulum yapp.eger garantın var ve tekrar o hatayı verırse emın ol ıcınde rahat olsun harddıskın yenılenır..bu akkılıca bır cozoum bence

Önceliklee yardımların ve ilgin için çok teşekkür ederim.

Şİmdi Dostum Ben tekrar Alt+F10 Diyip Yeniden Kurulum yapayım ilk aldığımda yapıldığı gibi. Yoksa Sadece vistayıı veya xp yimi kurayım. Ne yapmamı önerirsiniz
    ayrıca Kurulumda hata Vermezse eğer sorun yine hdd diyebilirmiyiz.

• fabrıka ayarlarına yanı alt+f10 yap bır kur..hatta program felan yukle..eger harddıskde sorun varsa zaten kendını hemen bellı eder..baktın bırsey yok su ankı sıstemın nasıl bılemıyorum sanım xp de kurulu o sekılde kur ve dene..ondan sonra sana daha net bır cevap verebılırım..mavı ekran hatası cıddı bır hata cunku..kurulumda hata vermezse yada cok cok uzun sonra hata verırse yıne hdd sorun olabılır..16 hazıranda acer aldım 2 gun sonra kendı kendıne kapandı acılmadı..servıse verdım hardısk yok dedıler ıcınde onlarda cozemedı ama harddısk bır sekılde 2 gun kullandıktan sonra ölmüş..buna sans dıyelım umarım cıddı bırsey yoktur..dene haberını beklıyorum
  • O serinin klasik sorunu bu...Bende de oldu, alalı 1 hafta olmuştu, yenisini vermişti vatanbilgisayar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLoWeR

O serinin klasik sorunu bu...Bende de oldu, alalı 1 hafta olmuştu, yenisini vermişti vatanbilgisayar...

Dün Faturasına baktım 16.07 de almışım alalı 2 hafta olmuş.. Teknosa bu saatten sonra yenisini vereceğini sanmıyorum.
  • yenisi derken?hocam hardisinizi sorun varsa yenilerler..cıhaz degısmesın varsın kalsında ılerde baska sorunlarda cıkmasın ona göre..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.