Şimdi Ara

Acemiye Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde bulunan 51 ekran tüplü televizyonumun kuyruğunu titretmeye başlamasıyla bir lcd tv almaya karar verdim.
    aşağıya istediğim özellikleri belirttim.buna uygun bir lcd tavsiyesi yaparsanız memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

1- Tv 2-3m uzaklıktan seyredilecek
    2- Ana amaç uydu yayınlarını seyretmek olacak.Oyundur,Bilgisayar bağlantısıdır yapmayacağım.Yani önceliğimiz tv.
    3- İçerisinde entegre uydu receiver olacak.
    4- Usb bağlantısı olup bellekteki filmleri seyrettirebilecek.
    5- Ucuz olacak ama kaliteli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmak -- 14 Şubat 2009; 0:30:24 >

• Ucuz ama kaliteli bir urun yok malesef. normal uydu yayini icin alicaksan hic lcd alma uzulursun. git hd ready plasma al. Ama yok ben HD yayinda izlerim ilerde diyorsan tartismasiz LCD alicaksin. LCD alicaksan eger Sony den sasmayacaksin, plasma alicaksanda pioneer dan sasmayacaksin...
  • yazdığın özelliklerin ilk dördünü bir tv de bulursun fakat bu tv 5 maddene uymaz. maşallah birçok özellik istemişsin ama birde ucuz istemişsin. içerisinde entegre uydu receiver olan sadece lowe markası mevcut ama bu tvlerde yukarıda belirttiğim gibi 5.maddene uymaz. işin kolay gözükmüyor bene bu kriterlerinin bir kısmından vazgeç yada bütçeni arttır.
  • 5.maddeyi gırgırına yazdım.elbette fiyata göre kalite.
    içerisinde entegre sadece lowe markası demişsin ama sony-philips gibi markalarda entegre modelli olanlarını gördüm.
    kısacası istediğim 32 veya 37 inç uydu yayınlarında idare edecek bir lcd.
  • ne amaçla kullanacağınızı ve izleme mesafenizi belirtmişiniz ama bu işte en önemlisi ayrılan bütçe
  • sony philips te gordum demissin onlar uydu reciever degilde DVB-T olmasin uyduyla karistirma dijital karasal yayindir o ayrica henuz bu yayin yayginlasmadigindan pek isine yarayacagini dusunmuyorum ama ileride bu yayinlarin baslamasiyla uydu kalitesinde net goruntu alinabilecegini dusunuyorum.
  • evet benim bildiğim sadece loewe var o da 10 bin tl kadar. :)) pio 428xd önereceğim 0 kalmadı sonuncusunu biz aldık sanırım.. panasonic px80 al derim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Judge34

pio 428xd önereceğim 0 kalmadı sonuncusunu biz aldık sanırım..

ilginc bi yorum sadece sizin aldiginiz yerde satiliyo sanirim bu model.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmak

Arkadaşlar evimde bulunan 51 ekran tüplü televizyonumun kuyruğunu titretmeye başlamasıyla bir lcd tv almaya karar verdim.
    aşağıya istediğim özellikleri belirttim.buna uygun bir lcd tavsiyesi yaparsanız memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

1- Tv 2-3m uzaklıktan seyredilecek
    2- Ana amaç uydu yayınlarını seyretmek olacak.Oyundur,Bilgisayar bağlantısıdır yapmayacağım.Yani önceliğimiz tv.
    3- İçerisinde entegre uydu receiver olacak.
    4- Usb bağlantısı olup bellekteki filmleri seyrettirebilecek.
    5- Ucuz olacak ama kaliteli olacak.

Çin firmalarına sipariş verin.Onlar kişiye özel hemen yapıp gönderirler...

• ver firma ismi gkardeş hemen özel sipariş getirtelim.lafa bak.arkadaşım yardımcı olacaksan bildiğini söyle karşında senin kadar lcd tv ler hakkında bilgi sahibi
    olmayan biri var.kalkıpta ukalalık etme.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_LE32A457-LCD-TV,5255.html
    linkteki tv entegre tuner yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmak -- 14 Şubat 2009; 18:10:12 >
  • Sen butce belirt en iyisi. Birde kesin LCD mi istiyorsun?
  • kesin lcd mi derken elbette bundan sonra tüplü tv almanın anlamsız olacağına inanıyorum.niçin bu şekilde söylüyorum
    yıllardır crt monitör karşısında gözlerimizi perişan ettik.artık son zamanlar gözlerde kuruluk ve yanma başlamıştı.2 sene önce lcd monitör aldım ve inanılmaz rahatladım.
    tv başında o kadar zaman geçirmiyorum ama evdeki çocuklar izliyor.insan sağlığı açısından da lcd tv nin daha az zararı olacağı kanaatindeyim.
    bütçe derken 2-3m den seyredilecekse herhalde 32" bir lcd tv yeterli olur.yaklaşık 1500-2000ytl ayırabilirim.
    bilgim az olduğu için ustalara danışalım dedik ama onlarda bizi ti ye aldı.
    yukarıda belirttiğim linkteki tv de entegre tuner var mı yok mu? entegre tuner dedikleri dvb-tuner diye yazıyor bu receiver a gerek duymadan uydu yayınını almıyor mu?tşk.
  • ukalaca ve dalga gecercesine yapilan yorumlara kulak asmayiniz.eger sadece tv amacli kullanacaksaniz forumdaki her bilirkisinin onerecegi gibi plazmalara yonelebilirsiniz.hem lcd lerden daha uygun fiyata bulunabiliyor.genel olarak yapilan yorumlarda da plazma icin en uygun fiyat/performans urunu panasonic px80 oldugu soyleniyor.bi goz atabilirsiniz bu urune.
  • quote:

kesin lcd mi derken elbette bundan sonra tüplü tv almanın anlamsız olacağına inanıyorum.niçin bu şekilde söylüyorum
    yıllardır crt monitör karşısında gözlerimizi perişan ettik.artık son zamanlar gözlerde kuruluk ve yanma başlamıştı.2 sene önce lcd monitör aldım ve inanılmaz rahatladım.
    tv başında o kadar zaman geçirmiyorum ama evdeki çocuklar izliyor.insan sağlığı açısından da lcd tv nin daha az zararı olacağı kanaatindeyim.
    bütçe derken 2-3m den seyredilecekse herhalde 32" bir lcd tv yeterli olur.yaklaşık 1500-2000ytl ayırabilirim.
    bilgim az olduğu için ustalara danışalım dedik ama onlarda bizi ti ye aldı.
    yukarıda belirttiğim linkteki tv de entegre tuner var mı yok mu? entegre tuner dedikleri dvb-tuner diye yazıyor bu receiver a gerek duymadan uydu yayınını almıyor mu?tşk.

Kesin LCD mi istiyorsun derken birde bildigimiz gibi Plasma tvler var. Genel olarak SD yayin (kablo-uydu-digiturk vs..) izleyeceksen plasma almalisin. Plasma da 50 inch ten assagi olmamali. Eger HD izleyeceksen (Play Station 3-bluray vs...) LCD almani ama full hd LCD almani oneririm.
    HD yayinlarda 32" LCD tvnin izleme mesafesi max 2 metredir. Size butcenizi arttirmanizi, daha buyuk ekran bir LCD almanizi ve mumkunse LCD de Sony tercih etmenizi oneriyorum.

Bu arada yukarida vermis oldugunuz linkteki tv de uydu receiver yok, DVB-Tuner var. Ikisi farkli seyler.

• quote:

entegre tuner DVB-T olarak var fakat uydu yayinlarini reciever olmadan alamaz bu tv.dvb-t daha yayginlasmamis bir yayin bicimidir.uydudan farklidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thesoulshaker

quote:

Orjinalden alıntı: Judge34

pio 428xd önereceğim 0 kalmadı sonuncusunu biz aldık sanırım..

ilginc bi yorum sadece sizin aldiginiz yerde satiliyo sanirim bu model.

Bulabilirsen al arkadaşım.. işinin çok kolay olduğunu sanmam..
  • yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    http://www.lcdtvmarket.biz/lcdtv_soru42.htm adresinden biraz daha detaylı bilgi edindim.burada "S-Satellite (Uydu), T-Terrestrial (Karasal) ve C-Cable (Kablo) kelimelerinin ilk harfleridir." şeklindeki ibareye göre
    dvb-s yazması lazım demekki alacağımız lcd de.bu da biraz zor anlaşılan.
  • göndermiş olduğu model (32A457) fena bir model değil tercih edilebilir. ama o fiyatlara şuan piyasa kampanyada olan 32Lg5000 modelini de tercih edebilirsin.
  • 42" den aşağı alma üstü bile olabilir..
    arkadaşlar söylemişler zaten en iyi F/P panasonic px80 al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.