Şimdi Ara

Acemiye otomatik mi düz vites mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
13.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar acemi birisi için ilk araba olarak otomatik vites mi önerirsiniz ? otomatiğe alışırsa sonra düz vitesi kullanmayı öğrenmekte zorlanır mı??? ilk olarak düz vitesi iyice öğrenmesi mi gerekiyor ? düşündüğümüz arabalar accent era otomatik ya da lpgli,honda city otomatik,seat cordoba dizel.

• Düz vitesi öğren.
    Düz vitesi bilen otomatiği zaten kullanır.
    Düşündüğün arabaları da geç.
    acemi adamın alacağı araba paliodur.
    Palioda öğrenilir sonra satılır adam gibi araba alınır.
    City cordoba falan perişan etme arabaları.
  • Bu emir cümleleri ney onu anlamadım,daha dikkatli konuşun.
  • Manuel al.Oto.yu her zaman öğrenirsin ki öğrenecek birşeyi de yok zaten.Ayrıca kaza durumundan otomatikte stop etmeyip , dümdüz yardırma gibi olaylar nadiren de olsa olabiliyor ki acemi biri için çok tehlikeli
  • Silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eden Hoover -- 2 Ağustos 2012; 15:19:04 >
  • Ben hayatımda otomatik vites araba kullanmadım.Asıl araba sürme zevkini düz viteste alırsın. bütün kontrol senin elinde olur düz kullanırken.Otomatik dediğinin Gokarttan farkı yok. Arada gokarta gidip otomatik hevesini alırsın ben kesinlikle düz vites öneriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkl890

Bu emir cümleleri ney onu anlamadım,daha dikkatli konuşun.

sakin ol sampiyon arkadas kötü bir laf etmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet sakinim müdür lakin konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • önce düz vites öğrenmek lazım tabii ki
  • Dizel cordobanın sesi adamı öldürür

• quote:

Orijinalden alıntı: CCeVViKK

Dizel cordobanın sesi adamı öldürür

• Düz vites tabiiki. Ama ben otomatikciyim.

• acemi arabası manuel olmalıdır. gaz fren karıştırıp; köprüden uçanlar mı dersin, dükkana markete benzinliğe dalanlar mı dersin...
    manuel alınmalı bence
  • Manueli anne karnında öğrenen yok. Manuel al bi müddet sonra öğrenirsin. Otomatik kolay zaten herkes öğrenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaLhipSo

Manueli anne karnında öğrenen yok. Manuel al bi müddet sonra öğrenirsin. Otomatik kolay zaten herkes öğrenir.

öğrenilcek bişey yokki otomatikde gaz fren
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

quote:

Manueli anne karnında öğrenen yok. Manuel al bi müddet sonra öğrenirsin. Otomatik kolay zaten herkes öğrenir.

O yüzden kolay dedim yazen yaa
  • quote:

quote:

quote:

tamam şimdi sakin ol ve silahını indir

• quote:

quote:

quote:

quote:

tamam şimdi sakin ol ve silahını indir

Yavaş bir şekilde klavyeyi yere bıraktım.

• önce düz vites ögrenilmeli, otomatik ile başlarsan düz vitesi ögrenemezsin. acil bir durumdadüz vitesli araba olsa kullanamazsın sonra
  • yok! sadece gaz fren değil. (ilk kullanıcılar, bayanlar ve emekli sürüşündekiler için öyle sayılır)

bir zaman sonra alt vites-üst vites-ara hızlanma-yavaşlama vs. hareketlerini nerde ne zaman diye düşünmeden ayağınla
    yapabiliyorsan olay manuel vitesten daha zevkli duruma gelir. bunu istemsiz normal bir hareket olarak yapabildiğin de,
    gaza bas git-frene bas dur pozisyonundan çıkarak otomatik vites de bir üst kademeye atlarsın. elle vites atarak yaptığın
    herşey, fren ve özellikle gaz pedalının ince hareketlerinde biter.

ben ilk kullanımın manuel vitesli bir araç da olmasından yanayım.
    ayrıca illaki bu gibi bir araç olması gerekir diye bir kural yok. her standart ölçülü araç, bu iş için uygun sayılır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.