Şimdi Ara

Access Point YARDIMI..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar uydunet abonesiyim kablolu modem verdiler ben bunu Access Point ile arkadaşlarıma dagıtmak istiyorum arkadaşım ile aramızdaki mesafe max 50 metre hangi Access Point ile göndere bilirim sorunsuz bir şekilde????? ACELE YARDIMMM...

Bu forumda bu konu hakkında bilgisi olan yardım etsin lütfen..

bu işimizi görürmü:

http://www.hepsiburada.com/netmaster-wds-300n-802.11n-ap-router-300-mbps/productDetails.aspx?CategoryId=410&productId=bd72660

• İki tane acces point mı almamız gerekiyor? bir biriyle haberleşmesi için? şimdi dagıtacagım iki kişi var mesafe 50 metre ve evler birbirini görüyor arada herhangi bir ev yok böyle birşey yapsak ne gibi sorunlar oluşabilir?? yardımm
  • Merhaba,
    Kablosuz erişimi etkileyen çok sayıda etken vardır. Mesafe bunlardan sadece birisidir. Dolayısı ile her cihaz her yerde aynı performansı vermeyebilir. Onun için kesin bir cihaz önermek zordur. En iyi yöntem kullanılacak ortamda deneme yapılmasıdır.
    Ancak şunu belirteyim: Bu dağıtım işlemi için kullanmanız gereken cihaz Router olması gerekir, Access Point değil. Linkini verdiğiniz cihaz Routerdır, onu kullanabilirsiniz. Ama performansı için bir şey diyemem.
  • Peki bu cihazdan iki tane mi almam gereklidir? çünkü birini benim modeme takacam digerini dagıtmak istedigim kişiye baglıyacaz
  • Erişilecek mesafede sinyal kalitesi yeterli olursa tek cihaz almanız yeterlidir. Sinyal kalitesi kötü olursa o zaman iş değişir. Farklı çözümler üretmek gerekebilir. Veya farklı cihazlarla deneme yapıp sinyal kalitesi kontrol edilip ona göre cihaz seçilebilir.
    Esasında en iyisi bir yerlerden denemek için emanet kablosuz router alıp denemenizdir.
  • Şöyle bi durum var verecegim kişilerde kablosuz ag yok yani bu kablosuz rounter benim rounterden gönderdigim sinyali alıp dagıtacak onlara.
  • Birde bu kablosuz agda pingler yüksekmi olur oyun oynarken??
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0144

Şöyle bi durum var verecegim kişilerde kablosuz ag yok yani bu kablosuz rounter benim rounterden gönderdigim sinyali alıp dagıtacak onlara.

Eğer amaç ger iki tarafa cihaz kurup bu cihazları karşılıklı olarak heberleştirmek ise o zaman farklı bir çözüm üretmek gerek ve tabiki 2 ayrı cihaz gerekir. Ancak bence 2 ayrı cihaz almaktansa tek cihaz alıp internet dağıtılacak bilgisayarlara kablosuz ağ kartı takmak (masaüstü PC ise) daha pratik ve sorunsuz çözüm olabilir. Önceki mesajımda da dediğim gibi ortamda deneyip ona göre karar vermeniz gerek.
    Lokalde çalışan bu tür cihazlar arasında ping süreleri çok kısadır, internetteki gibi uzun değil yani.
  • o zman bi tane access point alıp uyduneti kablosuz hale getirip. verecegim kişilerde kablosuz ag kartı almalılar. çok teşekkür ederim ramazanyalcin
  • Rica ederim...
    Önemli not: Alacağınız cihaz Router olması gerekiyor. Sadece Access Point özelliği olan cihazlar işinizi görmez.
  • tmm tekrar teşekkür ederim peki bana önerdiginiz bir ürün varmı ucuz olacak cisten??
  • TP-Link WR543G ve WR741ND modelleri işinizi göreceği kanaatindeyim. Fiyatı 50 TL civarında.
    Ama dediğim gibi, ortamda denemeden kesin bir şey denemez.
  • Peki bir şey daha hızı önemlimi yani hız mesafeyi etkliler 54 ile 300 aynı mesafede etki eder mi? yoksa 300 daha mı iyi sinyal gönderir menzili daha mı fazladır???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.