Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ilginiz icin sağolun benim arac 1.3lx ve karbiratorlu ve gazli.
    resimdeki 1.5 vekablo dizilimi benimkinden farkli..
    benim kablolari anlatayim.
    .aracin kaputunu acip kus bakisi bakarsak distribütör deki cikislari asagidan yukari doğru siralarsak 1 2 3 4...
    1 yakinbuji.
    2 onun yanındaki.
    3 de en sondaaki buji gidiyor.
    distribütör deki4 no ise 3,buji ye gidiyor.
    benim. aracta siralama böyleydi.
    Acaba oncesinden mi yanlis takilmis.
    Siralama yanlis olursa ne gibi. Sorunlar la krsilasirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dagkesen D kullanıcısına yanıt
    Siralama yanlis olursa arac tekler hocam. O atesleme sirasinda o kanaldaki buji atesleme yapamayince yakit ateslenip yanmaz ve bi anormallik olur.
    Bunu 1 kabloyu kendin sokup yerini degistirirsen farkedersin ztn.

• CEHENNEMTR1 kullanıcısına yanıt
    Bende oyle biliyordum ama yukaridaki resmi gorunce acaba dedim.
    Ama o resim 1.5 in .
    Demekki farkliliklar var .

• arkadaşlar benim 98 ls'nin arka sol fren lambası yanmıyor , kendim değiştirebilirmiyim? ne çeşit bir ampul takılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

arkadaşlar benim 98 ls'nin arka sol fren lambası yanmıyor , kendim değiştirebilirmiyim? ne çeşit bir ampul takılıyor?

lambaların nasıl değiştiğine baktım, anmayan lambayı yerinden çıkardım netten baktım ne fiyatlarda satılıyor diye,
    10 tanesi 7 tl. sanayiye gittim , bir yer çin malı 3 alman 5 tl dedi, arka sokağa sanayide arka sokakta sordum
    1,5 tl dedi bir tane aldım taktım çalışıyor, ama sanki yeni olan daha canlı gibi yanıyor,
    bende netten 10 tane alırım ikisini bir değiştiririm şimdi böyle kalsın dedim, sorunu çözdüm
    sanayi hakikatten millet ne yolarsa bir ampul ücretinde bile ne farklar var.
  • Merhaba,

Kısmetse 1998 1.5 GLS alacağım. Genel olarak temiz gibi. Yarın yetkili servisten ekspertiz raporu alacağım.

1- Araç 220 bin km de. Bu araçlar için yüksek bir km midir? Motor kaç km ye kadar gider?

2- Alım sürecinde araçta dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

3- Bu akşam aracı test ederken, havalandırma sıcak soğuk ayar düğmesi çalışmıyor gibi geldi. Sıcağa getirdim, sıcak üflemedi, motor sıcaktı. Arızası kolay giderilir mi kaça mal olur?

Bilgili arkadaşlardan yanıtlamalarını rica ederim.
  • 98 aracın servis expertizi olmaz.

17 yaşında araç. Verilen bilgilere de güvenme.

Genel manada 1.5 gls ler 12 v 90 hp dir lpg uyumludur.
    220 000 de motor segman atışıp atılmadığı öğrenmek gerek.
    Segman atılmış se 2 segman olmaz.
    Motor atılmışsa bir 200 daha gider.
    Yok hiç bir şey yapılmamışsa düz gün kullnımda 400-500 yapıyorlar. DÜZGÜN kullnımda!
  • Hyundai Accent 98 ls 1.3. aracı hangi viteste hangi devirde kullanmak gerekir, her viteste 2000 - 3000 devir arası mı iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

Hyundai Accent 98 ls 1.3. aracı hangi viteste hangi devirde kullanmak gerekir, her viteste 2000 - 3000 devir arası mı iyidir?

Accent 1999 1.5 GLS aracımın kullanma klavuzunda aşağıdaki gibi olması gerektiği yazıyor.
    1-2 ye ya da 2-1 e 20 km
    2-3 e ya da 3-2 ye 40 km
    3-4 e ya da 4-3 e 55 km
    4-5 e ya da 5-4 e 75 km.

Ben de bu değerlere kullanırken dikkat ettim. 3. vites 55 km hızla gittiğimde devir tam 3.000 oluyor. Yani vites büyültmemi istiyor. Aynı şekilde 4. viteste 75 km hızla giderken 3000 devire ulaşıyor ve vitesi 5 e atmamı istiyor.

Ve gelelim en önemli tavsiyeye.

5. viteste iken aracın 3000 devri gördüğünde hızın kaç ise senin aracın optimum yakıt tüketimi için o hızda kullanılmalı ve o hızı geçmemeli.
    Ekteki resimde de görüldüğü gibi beni aracım için bu hız değeri 100 km. Ben bu hızı genelde koruyorum. En fazla 110 basarım.

Bu şekilde kullandığımda Yakıt tüketimine gelecek olursak;
    300km lik bir mesafeye 21 Lt gaz yakıyor. Yani 1 Lt gaz ile 14km yol gidiyor Maşallah....

ACCENT YUMURTA / 1994-2000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 3 Haziran 2015; 0:01:47 >

• çok teşekkürler, yakıt tüketiminiz gerçekten iyiymiş,

arkadaşlar bir sorunum daha var;
    aracımın tüm kalorifer düğmeleri kapalı olduğu halde hava kanallarından bir miktar hava geliyor,
    düşük süratlarda belli olmuyor fakat 70'den yukarı hem ses hem rüzgar yapıyor.
    problemi nasıl çözerim nerede sorun olabilir, ne yapılması gerekir, göğüslük mü sökülmeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 3 Haziran 2015; 11:33:33 >
  • birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Birkac arabada daha ayni seyi gordum. Kendi aracimda da iceri hava veriyor.

• Hava yön düğme yada tuşunu CAM seçeneğine çevir yüzüne hava gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Hava yön düğme yada tuşunu CAM seçeneğine çevir yüzüne hava gelmez

yüzüme gelmesinden ziyade, ses yapıyor seste hava sesi gibi değil de ötüyor .

dün çocuğu hastaneye götürdüm yağmur yağıyordu,
    sudan görünmüyordu derin bir yerden geçtim hem ön hem arkası yere vurdu araba çukurda kalmadı rahat geçti.
    aracın altında önemli sorun olmuş olabilir mi? göstermek gerekir mi? yere vurması ile zarar görecek bir bölge var mı?
  • küçük bir talihsizlik yaşadım evin önüne vidanjör geldi , aracımı biraz ileri alayım dedim 5 metre kadar ileri alırken önümde duran bir araç vardı 1 metre kadar önünde tam duracakken birden arabam şahlandı öndeki araca bindirdi, sol far camı kırıldı ön tampon alta kırılmalar oldu tampon demiride biraz içeri girdi,
    sanayiye gittim en uygun 250 tl ye tamponu yapıştırır düzeltmeleri yaparız dedi, tek farda 60 tl ye buldum,
    araçla diğer arac vurunca arabama tekrar içine girince tüpün göstergesinin kablous çıkmış olduğunu gördüm artık baştamı çıkıktı sonramı çıktı bilmiyorum ama çok agarip bir kazaydı.
    fiyat tabiki çok olduğunu düşünüyorum, buras küçük bir ilçe artık suya düşen yılana sarılır.
    fiyat çokmu abartı yoksa birazmı pahalı.
    Gecmis olsun cana gelmesinde. Buda sana bi nazarlik olsun allah beterinden saklasin

• arabamın hali, 1 günde yaparız dediler bir usta 350 tl, birisi 300 tl,birisi 250 tl dedi far tek bir yer var satan 60 tl, internette 50 tl,
    alttaki resimlere bakın tutarmı 250 tl,
    şükrediyoruz yolda iken çoluk çocuk araçta iken başımıza gelseydi diye,

daha yenide camlara rüzgarlık takmıştım, nazarmı var ne arabamda?
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 21 Haziran 2015; 19:02:14 >

• geçmiş olsun kardeşim boşver tamirciye para vermeyi farı sök kendin takarsın demiride penseyle tut eski haline getir tamponıda kendin yaparsın ilerde allah korusun tekrar vurusan o zaman yaparsın.....
    Ben de arka tamponu carpmistim. Stop.lambasi kirildi. İnternetten 50 tl ye aldim kendim taktim. Tampon seninkine yakin bir sekil aldi. Onu da tekerin davlumbazina sabitledim. Sorun halloldu.

Resimler icin
    http://forum.donanimhaber.com/m_70564502/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 22 Haziran 2015; 21:10:53 >
  • Görüntü Tampon tırnakları krıık, SOL far KOMPLE değişim.

Tampon yerşne oturtulup tuturulur, far 40 TL

HEPSİ en çok 100 TL ( TAMPON İç tırnakalrı çok kötü olmadığını var sayıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Görüntü Tampon tırnakları krıık, SOL far KOMPLE değişim.

Tampon yerşne oturtulup tuturulur, far 40 TL

HEPSİ en çok 100 TL ( TAMPON İç tırnakalrı çok kötü olmadığını var sayıyorum.

boyatmadan tampon demiri düzeltme, tampon yapıştırma, birde davlumbaz kırılmış onu birbirine tutturdu,
    ön kaputta vardı biraz yamukluk boya kalkmadın dedim ona göre biraz düzeltti, 250 kaporta 60 far verdim,
    boyatacağın zaman gel macunlarım dedi, en uygun fiyatı veren buydu yaptırdım,
    bende tamir ederdim ama araçla çalışacak hiç boş bir alan yok evimin önüne bile aracı zor park ediyorum şöyle küçük bir garajım olsa neler yapacağım da..
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.