Şimdi Ara

AB'den otomobil üreticilerini kızdıran emisyon kararı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

araba ve motor uretiminde zaten malzeme sinirina gelinde cok zaman once. su an zaten icten yanmali araclarda rekabet varsa o da emisyon yarisidir. Benzinli araclar belki yaparlar ama dizel araclar o kadar azaltacaklarini dusunemiyorum. Zaten euro 6 ya daha yeni 2015 te gectiler.
    Şu an 168 mg olan NOx sınırı 2020de 120, 2023te 80 mg olacak dizel araçlar için.
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Madem bilginiz yok yazmayın. Nasıl asya ülkelerinin bu konuda sessiz kaldiklarini ima edebiliyorsunuz anlamadım. Başta çin ve japonya bu konuda zirveyi oynamak isteyen ülkeler. Biraz araştırmacı olun. Abd zaten farkli bir dunya gibi hareket ettigi icin bir sey diyemeyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çinde ülkesinde satılan araçların belli bir yüzdesinin elektrikli olmasını şart koşuyor üreticilere. Çin, Japonya, Kore gibi ülkelerin hava kirliliği sorunu Avrupadan kat be kat yüksek. Adamlar maskeyle geziyor sokaklarda. ABD hariç birçok ülke taşıtların getirdiği kirlilikten şikayetçi.

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Şaka yapiyor olmalisin.

İnsan haklarinin dogdugu yer demek. Bi cografyada insan haklari dogmasi icin kac tane somurge devletine sahip olup kac milyon tae mazlumun ölmesine sebep olunmasi gerekiyor acaba?

İngiltere,Fransa,İtalya,Hollanda,Belçika bu senin gözünde medeniyet timsali olan ülkeler milyonlar Afrika'lının ölmesine sebep olmuştur sadece kendi menfaatleri için. Tamam hadi diyelim ki mülteci almak gereksiz, sacmalik ve ulke kalitesini dusuruyor tamam alma. Peki Afrika'lilardan ne istemis bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Şaka yapiyor olmalisin.

İnsan haklarinin dogdugu yer demek. Bi cografyada insan haklari dogmasi icin kac tane somurge devletine sahip olup kac milyon tae mazlumun ölmesine sebep olunmasi gerekiyor acaba?

İngiltere,Fransa,İtalya,Hollanda,Belçika bu senin gözünde medeniyet timsali olan ülkeler milyonlar Afrika'lının ölmesine sebep olmuştur sadece kendi menfaatleri için. Tamam hadi diyelim ki mülteci almak gereksiz, sacmalik ve ulke kalitesini dusuruyor tamam alma. Peki Afrika'lilardan ne istemis bunlar.
    verdiğiniz örnekler çok saçma. neymiş sömürgecilik yapmış, dünyada imparatorluk olupta sömürgecilik yapmamış devlet yok. afrakanın suçu geri kalmak. geri kalmış toplumlar ezilmeye, sömürülmeye ve çile çekmeye mahkumdur. doğadaki kanunda budur, güçlü olan ya da uyum sağlayan yaşar, diğerleri yok olur. hangi devirde olursa olsun o devrin ilerlemelerinden geri kalan toplumlar acı çekmiştirler. günümüze gelrisek 21. yy la uyum sağlamayan bütün toplumlar sömürülmeye mahkumdur. sömürgecilik etiken yanlış, fakat bir dünya gerçeğidir. o nedenle sömürgeciliği es geçelim çünkü üzerinde konuşmak bile komik oluyor. öte yandan , günümüzde 21. yy da hala insan hakkından bi haber olan o kadar ülke varken avrupaya laf atmak gülünç oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Madem bilginiz yok yazmayın. Nasıl asya ülkelerinin bu konuda sessiz kaldiklarini ima edebiliyorsunuz anlamadım. Başta çin ve japonya bu konuda zirveyi oynamak isteyen ülkeler. Biraz araştırmacı olun. Abd zaten farkli bir dunya gibi hareket ettigi icin bir sey diyemeyecegim.

ya siz harbiden ne yazılanın amacını ne de neyden bahsedildiği hakkında hiç bir şey anlayamıyorsunuz.

Hocam konu Avrupa Birliğinin avrupadaki standartları akaryakıt kullanımını düşürmek ve çevreyi koruma amacıyla yükseltmesi.

Siz demişsiniz avrupada şehir içi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaları lazım bu şekilde yapınca elektriik üretiminde de benzer yakıtların kullanımı artıyor.

Ben de diyorum ki avrupa'da zaten şehir içine arabayla kimse çıkmıyor. Hatta çıkanların sayısı da her gün azaltılmak amacıyla çalışıyorlar.

Siz gene çıkıp vay efendim konu hakkında bilmiyorsunuz ki bilmem ne.

Bilal'e anlatır gibi anlattım. Avrupa'da zaten şehir içinde araba kullanmıyorlar neyin cevabını veriyorsunuz hala? Yok bisikleti yaygınlaştırsınlar. Ulan zaten yaygınlaştırmışlar daha ne yazıyorsunuz. Adamlar 2018'i siz 2000'leri yaşıyor olmanız lazım hala konuyu anlamamanız için. Yok bir şey bilmiyormuşum da bilmemne. Banana asya'dan Japonyadan Yazdığım o kısmın da ne konuyla ne de sizinle bir ilgisi yok. Bütün ilgili kısmı atlayıp oraya geldiyseniz haklı olduğumu kabul ediyorsunuz demek ki uzatmak neden. Benden fazla biliyorsanız "sizin mesajınıza ek olarak" der devam edersiniz.

Yok bisikleti desteklesinlermiş. Napsınlar her yeni doğana bisiklet mi hediye etsinler. Konuyla ne alakası var ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    OLaya benim baktigim yerden bak be dedigimi dusun.

Hani insan haklarinin dogdugu yer diyorsun ya. O insan haklarinin dogmasi icin kac milyon tane insanin olmesi gerekiyordu? Yillar once yaptiklari katliamlar zulumlerden sonra mi insan haklari dogdu. Onlarda insan haklari diye birsey yok. Avrupanin sadece kendi halki insan kendi soydasi insan kendi dindasi insan kendi renktasi insan.

Sacma sapan kör bisekilde bati hayranligi yapmayin.

Adamlar(?) milyonlarca insani katletsin temel haklarina tecavuz etsin ve sizin gibilerde buna doganin kanunu desin. Doganin kanunu dogayi baglar insanlari degil. Doganin kanununda aslan bi canli olan ceylani yer ceylan baska bi canli olan hububati oyu yer dongu boyle gider. Eger doganin kanununu insanliga uyarlayaxaksak yada reva goreceksek hayvandan farkimiz kalir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

verdiğiniz örnekler çok saçma. neymiş sömürgecilik yapmış, dünyada imparatorluk olupta sömürgecilik yapmamış devlet yok. afrakanın suçu geri kalmak. geri kalmış toplumlar ezilmeye, sömürülmeye ve çile çekmeye mahkumdur. doğadaki kanunda budur, güçlü olan ya da uyum sağlayan yaşar, diğerleri yok olur. hangi devirde olursa olsun o devrin ilerlemelerinden geri kalan toplumlar acı çekmiştirler. günümüze gelrisek 21. yy la uyum sağlamayan bütün toplumlar sömürülmeye mahkumdur. sömürgecilik etiken yanlış, fakat bir dünya gerçeğidir. o nedenle sömürgeciliği es geçelim çünkü üzerinde konuşmak bile komik oluyor. öte yandan , günümüzde 21. yy da hala insan hakkından bi haber olan o kadar ülke varken avrupaya laf atmak gülünç oluyor.

Alıntıları Göster
    O zaman sizin bu dediğinizden yola çıkarsak, güçlü olan insanlar da zayıf olanı ezsinler, sömürsünler, öldürsünler. O zaman adalet niye var? Bu durumda bizim de hayvanlardan bi farkımız kalmıyor.
    Konuya dönersek; Vw hile yapmasın da ne yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaconda41 -- 24 Aralık 2018; 6:55:1 >

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Yazdigin 3..paragraftan itibaren okudugunu anlamadigina kanaat getirdigim icin gerisini okumadim. Seviyemin altindaki ya da okudugununu cozumleyemeyecek kapasitedeki insanlarla polemige girmek istemiyorum.

Yazdiklarimi bir daha oku sonra yazdigin seyi tekrar oku hatani anlarsan donus yap yoksa zamanimi sana laf anlatmayla harcayamam

• quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

O zaman sizin bu dediğinizden yola çıkarsak, güçlü olan insanlar da zayıf olanı ezsinler, sömürsünler, öldürsünler. O zaman adalet niye var? Bu durumda bizim de hayvanlardan bi farkımız kalmıyor.
    Konuya dönersek; Vw hile yapmasın da ne yapsın

Alıntıları Göster
    Zaten güçlü olanın zayıfı ezmesi ile dolu değil mi insanlık tarihi? Tüm insanlık tarihi bununla dolu iken, bunu inkar etmek akılcı olmaz. Öte yandan olmamasını isterdim ama benim isteğimle son bulacak değil. İyi günler Konuyu baltalamayalım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Yazdigin 3..paragraftan itibaren okudugunu anlamadigina kanaat getirdigim icin gerisini okumadim. Seviyemin altindaki ya da okudugununu cozumleyemeyecek kapasitedeki insanlarla polemige girmek istemiyorum.

Yazdiklarimi bir daha oku sonra yazdigin seyi tekrar oku hatani anlarsan donus yap yoksa zamanimi sana laf anlatmayla harcayamam
    Ya siz hatbiden tartisilmayacak insansiniz. Konu dahilinde olmayan bir cumlemi yanlis biliyorum diye zeytinyagi misali uste cikiyorsunuz hala.

İlk mesajiniza cevaben dedim. Adamlar sehiricinde zaten otomobil kullanmiyor, her yer de bisiklet parklari var herkes bisikletle zaten gidiyor. Daha napsinlar bisiklet icin? Siz hala sizin bilginiz benimkinden az da bilmemne. Bakin yanlislarim olabilir kabul ederim hic problem degil. Ama ilk mesajdan beri sizin yanlisiniz oldugunu soyluyorum hala o konuda tek bir cumle kuramiyorsunuz.

Adamlar bisikleti zaten yayginlastirmis sehiricinde. Elektrikli araba da kullanmiyorlar petrollu de. Neyi konusuyoruz hala hic anlamadim.

Varsa ilk mesajima cevabiniz onu yazin, bilgi yarisi yapmiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.