Şimdi Ara

A100-599 vs. A200-1BP Karşılaştırmalı Test (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
13.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

Orjinalden alıntı: Canxl

peki dostum ben bütün marka notebookları inceledim ve toshiba da karar kıldım peki sen hangi modeli önerirsin bana
    Benim istediğim özellikler;
    Intel Core 2 Duo @ 2.00 GHz
    100 küsür gb harddisk
    aynen seninki gibi bir turbo cache geforce go ekran kartı
    2 gb ram
    ısınmayan
    oyun performansı mükkemmel olan bir toshiba istiyorum

Yalnız bu kadar toshibasever'e bu yapılır mı? insanları resmen markadan soğutuyorlar. sen git bu kadar yağlı müşteriyi satış politikası yapıp çelişkiye düşür. yazık kendilerine ediyorlar.

1) Toshiba Satellite A100-003 (benimki)

2) Toshiba Satellite A100-599 + 1GB ram

Yanlız bu 521MB Turbocache olayı sadece Vista'da oluyor aklında bulunsun

Eğer bilgisayar için bütçen fazlaysa oyun için 17"'lik Toshiba Satellite P100-437

Sevgili dostum Toshiba Satellite A100-003 modelini çok beğendim yalnız pilin 2 saat ömrü olması çok kötü 6 hücreliymiş sanırım bunu değiştirip 9 hücreli bir pil takabilir miyiz?

• quote:

Sevgili dostum Toshiba Satellite A100-003 modelini çok beğendim yalnız pilin 2 saat ömrü olması çok kötü 6 hücreliymiş sanırım bunu değiştirip 9 hücreli bir pil takabilir miyiz?

Eğer bulabilirsen neden olmasın, ben de bir ara 12 hücreli pil almayı düşünüyordum
  • pe
    quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

quote:

Eğer bulabilirsen neden olmasın, ben de bir ara 12 hücreli pil almayı düşünüyordum

ki bu pillerin fiyatı ne kadar oluyor?
  • quote:

peki bu pillerin fiyatı ne kadar oluyor?

9 hücreli 179 USD + KDV

http://www.bataryam.com/PA3478U-1BRS.htm

12 hücreli 179 USD + KDV (indirim yapmışlar)

http://www.bataryam.com/PA3400U-1BRS.htm

• arkadaşlar ben oyun için leptop alıyorum arada bir film izlerim(nadiren)

oyun için hangisini almalıyım (fifa 08, strateji oyunları vs.)

a100 599 alsam 1gb ram takmak için kaç lira gerekli +1gb ram ile bütün oyunlar oynanırmı ve de bu rami alıp takmak basit bişeymi her bilgisayarcı yapabilirmi?

oyun için sabırsızlanıyorum çabucak cevaplarınızı bekliyorum
  • arkadaşlar gerçekten a100-003 için bu 12 almak için paraya kıyılır yani bu alet türünün en iyisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: arslanbenzer

arkadaşlar ben oyun için leptop alıyorum arada bir film izlerim(nadiren)

oyun için hangisini almalıyım (fifa 08, strateji oyunları vs.)

a100 599 alsam 1gb ram takmak için kaç lira gerekli +1gb ram ile bütün oyunlar oynanırmı ve de bu rami alıp takmak basit bişeymi her bilgisayarcı yapabilirmi?

oyun için sabırsızlanıyorum çabucak cevaplarınızı bekliyorum

sevgili dostum eğer dizüstü için azami 2.500 ytl bütçe ayırdıysan sana hiç düşünmeden benim de alacağım
    toshiba satellite a100-003 ü öneririm
    özellikleri kabataslak
    4.32 ghz cpu
    700küsür mb'a kadar çıkarılabilen geforce 7600 ekran kartı
    2 x 2 gb ram
    160 gb hdd

tek sorunu pilin kullanım süresinin 2 saat olması. e onun içinde o kadar para basmışsın varsayaraktan 12 hücreli bir pil alıp 5-6 saat çatır çatır yanında taşıyıp oyununu oynar netinde gezersin, benim düşüncem bu.

• arkadaşlar bilmediğim için mazur görün ama carbon özelliği ne anlama geliyor,olmasa çok bişey fark eder mi??
    Ayrıca ben hem oyun oynayabileceğim hem de 2 yıl geçtikten sonra işime hala yarayabilecek bir makine istiyorum,acaba 1024 RAM li olan A100 2 yıl sonra için işimi görür mü,gerçi oyun oynamayı da düşünüyorum,çoğu arkadaşımızın da söylediği gibi 2 yıl sonra A200 oyun için ihtiyacımı görmeyecek...
    Yardım ederseniz çok sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellchook86

arkadaşlar bilmediğim için mazur görün ama carbon özelliği ne anlama geliyor,olmasa çok bişey fark eder mi??
    Ayrıca ben hem oyun oynayabileceğim hem de 2 yıl geçtikten sonra işime hala yarayabilecek bir makine istiyorum,acaba 1024 RAM li olan A100 2 yıl sonra için işimi görür mü,gerçi oyun oynamayı da düşünüyorum,çoğu arkadaşımızın da söylediği gibi 2 yıl sonra A200 oyun için ihtiyacımı görmeyecek...
    Yardım ederseniz çok sevinirim...

1) carbon dediğimiz Need for Speed Carbon araba yarışı oyunudur.

2) 1GB ram bir süre sonra yetersiz gelmeye başlayacaktır bu nedenle sana tavsiyem A100-003. Test ve incelemeler için imzama tıklayabilirsin.

• forumu okuduktan sonra a 100-599 almaya karar vermiştim..
    bugün bilgisayarcıya gittim a 200-1bp alamamı tavsiye etti..

aslında çok oyun oynayan birisi değilim..oynamam dediysemde arada pes6 ve fm2007 oynarım..a 200 ün ekran kartı gelecek sene çıkacak pes 2008 için yeterli olur mu acaba
  • En iyisi A100-599 alıp 1gb ram ekletmek bence 2 sene rahat götürür.2 sene sonrada olmazsa 3gb ram e yükseltilebilir veya 4gb ram e nasıl olsa ram ler habire ucuzluyo.Go 7600 de zaten ram e göre kullanıyo 4gb ram ile süper bi ekran kartı olur bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertu.aa

bugün gidip alıorum ama hala kararsızım aslında aklım a100 derken kalbim a200 dio

evet ben a100 almaya karar vermiş birisi olarak bugün bilgisayarcıya gittim..a200 ü görünce iyice kararsız durumdayım şimdi :D
  • sen bilirsin performansları ikisininde iyi ama bilgisayarı ne amaçlı kullanacaksan ona göre karar vermelisin
  • arkadaslar.ben toshiba 1 bp istiyorum.bu bilgisayarla fifa 2008 fifa 2009 need for speed in carbon dan sonra cikaracagi oyunu oynayabilecekmiyim.oyunu kasmadan elbette.bu model yeterli olurmu.sizden sadece bunu cevabini bekliyorum.bilen ve kullananlar cevap verirse memnun olurum/
  • arkadaşlar bır cevap verın beeeeeeeeeeeeeeeeee
  • Elinize Sağlık Paylaşım için teşekkürler...
  • aklımda a-200 1bp vardı sonra ekran kartını gorunce hayallerım yıkılmıstı makıne delı gıbıydı ama ekran kartı yakısmısmıydı o makıneye..goruntusu benı cektı zaten :) sonra dedımkı madem ooyle a100 599 alırım ramıde 2 gb a yukseltırım canavar gıbı bı makınam olur hemde aynı fıyata gelcektı yaklasık a200 1bp ıle ama yapamadım..oyunu da az oynarım napıım dedım ve bugun hayalımdekı dızustunu aldım yane a200 1bp yı..sanırım ben ıcınden cok dısına onem verıorum :) sekılcı olabılırım ama bende insanım :)
  • süper tercih yapmısın hayırlı olsun ben cok memnunum oyunlardada problem olmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: lincoln

...sanırım ben ıcınden cok dısına onem verıorum :)

O zaman Pavilion alsaydın. A200 e 10 basar kasa tasarımı. Hemde daha ucuz.
  • BÜYÜK HATAAAAA
    quote:

Orjinalden alıntı: lincoln

aklımda a-200 1bp vardı sonra ekran kartını gorunce hayallerım yıkılmıstı makıne delı gıbıydı ama ekran kartı yakısmısmıydı o makıneye..goruntusu benı cektı zaten :) sonra dedımkı madem ooyle a100 599 alırım ramıde 2 gb a yukseltırım canavar gıbı bı makınam olur hemde aynı fıyata gelcektı yaklasık a200 1bp ıle ama yapamadım..oyunu da az oynarım napıım dedım ve bugun hayalımdekı dızustunu aldım yane a200 1bp yı..sanırım ben ıcınden cok dısına onem verıorum :) sekılcı olabılırım ama bende insanım :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.