Şimdi Ara

......::::::A T İ K E R [DOSTLUK] KULÜBÜ::::::...... (FoReVeR) (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.027
Cevap
5
Favori
199.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkesin Cuma sı mübarek olsun
  • Cumamız Mübarek, Yolumuz Açık, Tasarrufumuz Bol Olsun
  • Hayırlı cumalar arkadaşlar.
    Protestoya devam.1 ay boyunca lpg kullanmayacagım,şuan depomda çok az bir lpg bulunmaktadır.Kırmızı yanmak üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okifi -- 7 Aralık 2007; 12:49:47 >
  • Selam arkadaşlar,

forumdan hayli zamandır uzak kaldım. aslında aracıma lpg taktırmamı bu forum sağlamıştı. 206 ile ilgili başlıklarda araç resimlerimi yayımlamıştım. isteyen arkadaşlara tekrar gönderebilirim(peugeot 206 1.4). çok şükür ucuz olan Atiker'i taktığımdan beri çok çok ufak sorunlar hariç ( sabahları benzin kadar kolay çalışmama) hiç problem yaşamadım. benzinde marş <1 sn, gazda marş 3-3,5 sn. bir arkadaşım clio'suna 1750 vererek meşur bi italyan malı lpg taktırmıştı 6 ay önce. şu anda arabası sarsıla sarsıla gidiyor. çözemediler sorununu. şimdi söktürüp prince taktıracak. ikna etmeye çalıştım atiker yönünde ama Muğla'da olduğum için olmadı tabi. yoksa Antalya Galip otogaza gider, garanti alırdık. bu arada prince'e 2000 ytl verecek. hem ucuza lpg dönüşümü yapıp hem de az yakan bir araca sahip olmak hoş.

Bir sorum olacak: Acaba bugünlerde bi kalibrasyon daha yaptırsam (havalar soğukken), daha mı iyi olur? marş süresini kısaltabilir miyim yoksa bu değerler normal mi?

• Beyler hoşgeldiniz ya
  • İYİDE LPG KULLANMAYIP BENZİNMİ KULLANACAKSINIZ.BENCE BÖYLE BİR PROTESTONUN AMACINA ULAŞABİLMESİ İÇİN 1 AY ARABA KULLANMAMAK LAZIM.AYNI ADAMLARA GİDİP BEN SİZE KÜSTÜN SİZDEN LPG ALMAYACAĞIM SİZ ORADAN BENZİN VERİN DEMEK BİRAZ GARİP OLMAZMI.

quote:

Orjinalden alıntı: Okifi

Hayırlı cumalar arkadaşlar.
    Protestoya devam.1 ay boyunca lpg kullanmayacagım,şuan depomda çok az bir lpg bulunmaktadır.Kırmızı yanmak üzere.
  • sağol üstat hoşbulduk
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzhannn

Beyler hoşgeldiniz ya
  • Arkadaşlar lpg nin fiyat indirim konusuna bende katılmak istiyorum.

Devletten ÖTV indirimi istersek Akaryakıtcılar bizden alınan ÖTV daha fazla diyerek karşı atağa gecer ki sonuca ulaşamayız.

Doğru hamle;

Aygaz,İpregaz,Milangaz a e-mail atarak fiyatların düşürülmesini sağlamak .

Ankarada yapılıp zarar edilmiyorsa .. Diğer illerdede yapılmalı.

Gidecek binlerce e-mail e kayıtsız kalamazlar.
  • Peki şöyle yapsak:

"ya fiyat indirimine gidersiniz ya da biz de sadece bir gaz firmasını tercih ederiz" diyerek mesela milangaz ya da ipragaz (%100 türk sermayeli olduğu için yazdım) dışında hiçbiryerden gaz almasak. Bakın Aygaz ve diğerleri nasıl indirim yapıyor. homojen olarak dağıldığımız için etkili olamıyoruz. dengeyi bozmak ve yaptırım uygulama bizim elimizde. Aynı şey benzin için de geçerli.
  • Arkadaşlar belli bir firmanın lpg fiyatlarında indirim yapmasını beklemiyoruz,amacımız lpg üzerindeki ötv nin düşürülmesi yada kaldırılmasıdır.Nasılki; tekstil piyasası ortaya çıkıp işyerlerini kaparacağız,işci çıkaracağız gibi söylemlerle ötv de indirim yaptırmışlarsa,bizlerde lpg almamakla,bu lpg ithalatcıları satışları ve kar oranları düştüğünde ve yine çeşitli lpg kitlerini üretip piyasaya sunanlar,sektör haline gelenler de,açıkcası bu işten kar edenler bir müddet sonra satışları olmayınca işci çıkartmaya ve devamında işyerlerini kapatmaya kadar gideceklerdir.Kapatmamak için hükümetle pazarlığa ve çeşitli indirimlerle ayakta durmaya çalışacaklardır.Bu da biz tüketicilere yansıyacaktır.Eğer ki bizler bir girişimde bulunmazsak,alan razı,satan razı,kar belli ve bu iş sürüp gidecektir.Olan yine bizlere olacak,diğerleri aynı karı yine yapacaklardır.Bir müddet benzinle binmek bize bişey kaybettirmez.Zaten yakıt oranları birbirleri ile neredeyse aynı olmuştur.
    BEN 1 AY LPG KULLANMAYACAGIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okifi -- 8 Aralık 2007; 16:55:26 >

• Merhaba Asım Ağabey;

Ben bu zamlar duyarsız kalmasın diye LPG SEKTÖRÜNE SESLENİYOUZ! diye konu açtım. Bu tepkilerimizi firmalara başta Aygaz olmak üzere tüm otogaz dağıtımcılarına ve LPG Kit üreticlerine ve Tedarikcilere mail atmak için.

Ama biz kullanıcılardan başka buradaki hiçbir firma temsilcisi duyarılılığı göstermedi.... Bari sen öncü olarak tepkini oradan dile getir...

Hayırlı bol kazançlar dileğiyle.

Selamlar Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

Arkadaşlar lpg nin fiyat indirim konusuna bende katılmak istiyorum.

Devletten ÖTV indirimi istersek Akaryakıtcılar bizden alınan ÖTV daha fazla diyerek karşı atağa gecer ki sonuca ulaşamayız.

Doğru hamle;

Aygaz,İpregaz,Milangaz a e-mail atarak fiyatların düşürülmesini sağlamak .

Ankarada yapılıp zarar edilmiyorsa .. Diğer illerdede yapılmalı.

Gidecek binlerce e-mail e kayıtsız kalamazlar.

• aygazhizmethatti@aygaz.com.tr

ipranet@ipragaz.com.tr

dlpg@demiroren.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....ŞAFAK OTOGAZ.... -- 10 Aralık 2007; 17:22:06 >
  • teşekkürler Asım abi iyi akşamlar

quote:

aygazhizmethatti@aygaz.com.tr

ipranet@ipragaz.com.tr

dlpg@demiroren.com.tr

• sagol asım abi email yolladım üç firmaya da
    quote:

ipranet@ipragaz.com.tr

dlpg@demiroren.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triger -- 9 Aralık 2007; 8:14:17 >
  • Asım abi yolladık birer tane mail bakalım sonuç ne olacak?

umarım birşeyler çıkar
    quote:

ipranet@ipragaz.com.tr

dlpg@demiroren.com.tr

• lpg taktırmayı düşünüyorum
  • Anafikri çok net açıklamışsın

quote:

Orjinalden alıntı: fth_altuntas

lpg taktırmayı düşünüyorum

Düşüncene saygı duyuyorum
  • aynen katılıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: thall

Anafikri çok net açıklamışsın

quote:

Orjinalden alıntı: fth_altuntas

lpg taktırmayı düşünüyorum

Düşüncene saygı duyuyorum

• şimdiden hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.