Şimdi Ara

94 MERCEDES E 200 TÜP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
0
Favori
15.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR 94 MODEL E 200 TÜP OLURMU?OLURSA NE MARKA ÖNERİRSİNİZ?

• olur hemde anasının ak sütü gibi kullanır. şu an revaçta olan ve güvenilir markalar yada başka deyişle "bu işin önemli noktası" sorun çıktığında muhatap bulabileceğin markalar BRC ve tartarini..
  • 124 kasa ise eğer bazı modellerine sıralı sistem takılamıyor deniyordu.

Bence bir lpg servisine sorun.

Selamlar.
  • SELAMLAR 94 MODEL MERCEDES ARACINIZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİNİZ.BU ARACINIZA LPG SİSTEMİ TABİKİ OLUR DOĞRU MARKA VE DOĞRU SERVİS BİRARAYA GELDİĞİNDE ÇOK GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKAR.BİZ TARTARİNİ ANTALYA BÖLGE BAYİİ OLARAK TARTARİNİ TAVSİYE EDERİZ TÜM E 200 MONTAJLARIMIZIN MONTAJ RESİMLERİ MEVCUT AYRINTILI BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ antalyaokcan@hotmail.com ADRESİNDEN DE YARDIMCI OLURUZ.İYİ GÜNLER DİLEĞİYLE.
  • quote:

Orjinalden alıntı: unalgedik

SELAMLAR 94 MODEL MERCEDES ARACINIZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİNİZ.BU ARACINIZA LPG SİSTEMİ TABİKİ OLUR DOĞRU MARKA VE DOĞRU SERVİS BİRARAYA GELDİĞİNDE ÇOK GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKAR.BİZ TARTARİNİ ANTALYA BÖLGE BAYİİ OLARAK TARTARİNİ TAVSİYE EDERİZ TÜM E 200 MONTAJLARIMIZIN MONTAJ RESİMLERİ MEVCUT AYRINTILI BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ antalyaokcan@hotmail.com ADRESİNDEN DE YARDIMCI OLURUZ.İYİ GÜNLER DİLEĞİYLE.

Peki güzel arkadaşım.LPG nin zararlarını niye anlatmıyorsun.
    Eğer arkadaşın aracı 124 kasa 200 E ise zaten az yakıt yakıyor.Ölçümlerde ve testte şahin marka araçla aynı yakıtı yaktığı ortaya çıkmıştır.Neden LPG taktırsın?
    Dahada önemlisi LPG nin yani gazın zamanla silidir bloğuna,silindir gömleklerine,en önemlisi supabları aşındırarak zarar verdiğini biliyormuydunuz.
    Motor revizyonunun fiyatını neden tavsiye etmiyorsunuz.
    Kusura bakmayın Ben hiçbir araca LPG yi tavsiye etmiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: UsTa_

quote:

SELAMLAR 94 MODEL MERCEDES ARACINIZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİNİZ.BU ARACINIZA LPG SİSTEMİ TABİKİ OLUR DOĞRU MARKA VE DOĞRU SERVİS BİRARAYA GELDİĞİNDE ÇOK GÜZEL BİR SONUÇ ÇIKAR.BİZ TARTARİNİ ANTALYA BÖLGE BAYİİ OLARAK TARTARİNİ TAVSİYE EDERİZ TÜM E 200 MONTAJLARIMIZIN MONTAJ RESİMLERİ MEVCUT AYRINTILI BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ antalyaokcan@hotmail.com ADRESİNDEN DE YARDIMCI OLURUZ.İYİ GÜNLER DİLEĞİYLE.

Eğer arkadaşın aracı 124 kasa 200 E ise zaten az yakıt yakıyor.Ölçümlerde ve testte şahin marka araçla aynı yakıtı yaktığı ortaya çıkmıştır.Neden LPG taktırsın?
    Dahada önemlisi LPG nin yani gazın zamanla silidir bloğuna,silindir gömleklerine,en önemlisi supabları aşındırarak zarar verdiğini biliyormuydunuz.

Şu lpg'nin zararlarını bi açıklayında biz de bilelim.

Lpg den dolayı ölmüş bitmiş bir motor gösterin veya.

200 E az yakıyor demişsin, demek ki arkadaşa göre çok yakıyor ki lpg düşünmüş, herkesin bütçesi sizin ki kadar olmayabilir.

• yok arkadaşım ya350 375 falan yakıyo.taktıran çok arkadaşımız var 40000 km yaptılar zaten motor masraflarını amorti ediyo!
  • aynı kasa bende var..dediğin gibi 350-380 arası yakıyor..

bu araca sıralı lpg sistemi taktırana rastlamadım henüz..

bende taktırmayı düşünüyorum ama tek endişe ettiğim yer performansda kayıp ne kadar olur..elbette olucak ama bunun gözle görülür ölçüsünü merak ediyorum..

*lpg motoru öldürür diyenlerede bişe demiyorum artık..
  • bencede dilimizde tüy b itti. performans olarak verilen ölçüler %3 ila %5.. e bu da canavar motorlu bir araba için sorun teşkil etmez bg ini bilmiyorum e 200 ün. diyelim 150 bg çarp böl. 145 bg elde edersin. sanırım problem olmaz.... saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

aynı kasa bende var..dediğin gibi 350-380 arası yakıyor..

bu araca sıralı lpg sistemi taktırana rastlamadım henüz..

bende taktırmayı düşünüyorum ama tek endişe ettiğim yer performansda kayıp ne kadar olur..elbette olucak ama bunun gözle görülür ölçüsünü merak ediyorum..

*lpg motoru öldürür diyenlerede bişe demiyorum artık..

95 E 200 e taktırdık. 1 sene oldu hıc bı sorun yok sımdılık.araba sureklı aydına gıdıp gelıyo.yol yapıyo yanı.
    bı tanıdıgımızda bızım kı sorun cıkartmayınca kend arabaına taktırdı sıralı sıstem.E 200 94 ve ya 95 olması lazım
  • quote:

quote:

200 E az yakıyor demişsin, demek ki arkadaşa göre çok yakıyor ki lpg düşünmüş, herkesin bütçesi sizin ki kadar olmayabilir.

94 MERCEDES E 200 TÜP

• Bunun lpg den olduğunu ispatlasana.

quote:

quote:

quote:

94 MERCEDES E 200 TÜP

• quote:

Bunun lpg den olduğunu ispatlasana.

Peki sen olmadığını ispatlasana...
  • Lpg den olduğunu iddia eden sensin. İddia sahibi ispatlamalı.

quote:

quote:

• Arkadaş banada bir sürü resim yollamış, ki resimlerle ispat olmaz, teknik konudur bu.
    Bunların bir çok sebebi olabilir, bizim de başımıza geldi böyle şeyler, hatta motorda aynı görüntüler vardı ve o zamanlar Türkiye'de LPG nin L si bile yoktu.

Hadi diyelim, LPG öldürüyor, resimlerde doğru, araç LPG'den ölmüş, hepsini kabul ettim.

Peki bu araç kaç km.de ölmüş,
    ne şartlarda kullanılmış,
    bakımları hangi aralıklarda yapılmış,
    ayarları ne şekilde yapılmış,
    LPG'de kullanıldığı süre boyunca ne kadar kar edilmiş,
    motor masrafları ne kadar olmuş?

bunlara cevap verilmesi gerekir.

Selamlar.
  • bal gibi pas lekesi bu!
    ben lpgli broadwaye rektefiye yaptırdım ayna gibiydi silindirler sadece aşındığı için rektefiye oldu
  • quote:

quote:

İspat, iddia edenin sorumluluğudur.

Kazmanın biri taktığında lpg motoru öldürebilir, bu doğru.
    Ama kalkıp ta "lpg motoru bozar" demek çok anlamsız.

Savruk bir usta buji değiştirirken içeriye parça kaçırsa, bu da motoru bozsa; o zaman buji değiştirmek te motoru bozmaz mı bu mantıkla gidersek.
    .........
    LPG taktırmaktan bahsederken, önşart olarak bu işi bilen kişilerin standart montaj yapması önşartını düşünüyoruz.

Sanayide birilerinden birşeyler görerek "usta" olduğunu sananların yaptıkları montajlardan bahsetmiyoruz burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta -- 19 Ekim 2006; 10:54:28 >

• Ya bir sürü haber okuyoruz , her seferindede lpg yi savunmak uğruna ustalara mok atılıyor. Lpg cilerinde savunması bu...
  • Benim ustam lpg ye karşı değil, aksine iyi yapmışsın, motor kurum bağlamaz, buji,katalizatör ve yağın ömrü uzar diyor. Motorun ölse bile ölene kadar 4 motor parası çıkarırsın diyor.

Demek ki neymiş;
    işten anlayan ustaya kimse mok atmazmış.

Ama 1980 yılında kalmış,
    teknolojideki gelişmelerden habersiz,
    lada samaranın 2. vitesle 140 yapabileceğine onay veren,
    Civic'in bujilerinin dahi yerini bilmeyen, kara cahil ustalara tabi ki .ok atarlar.
    (civic örnekti, başıma geldi, bende kaçtım tabi ki)

Selamlar.
  • off off lpg yi siz kullanmayin!! biz kullaniriz!! sizin yari paranizada gezeriz!!

walla 98 yilinda tanidigin bi sahinine lpg taktilar!! kac sene oldu hala binio!! sorun morun olduguda yok!!
    ben de taktirdim biniom!! deli bi olay lpg
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.