Şimdi Ara

90bin TL ye kadar benzin veya dizel otomatik tavsiyesi LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
3.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tercih olarak Hatchback ama sedan da düşünebilirim. Şuna 2010 dizel otomatik 308 kullanıyorum amacım hem model yükseltmek hemşerim daha diri arabaya binmek . 2015 ve sonrası kasa 90bin i geçmeyecek malum yaşından dolayı 80k km üstü olmayacak araç arıyorum. Ne marka model tavsiye edersiniz. Aile arabası olacak bagaj lazım ve birazcık uzun boyluyum 198 kadar küçük araç olmasın lütfen

Şu an için aklımda 1.2 benzinli DSG Leon ya da Golf var. Bunlar arasında tercihim Leon çünkü donanım olarak daha iyi. Ama ikisi içinde çekincem yokuşlardaki çekişleri. Malum İstanbul ve yokuşları.
    Bu sebepten aklıma 308 veya i30 dizel otomatik geliyor. Bu ikisi diğerlerine göre tork ve beygir olarak iyi.
    Sedana geçince 508 ve Elentra aklıma geliyor. Bunların yanına varsa 1.4tsi Octavia veya Rapid olabilir.

Anlayacağınız tecrübe ettiğiniz araçlardan tavsiye edebileceğiniz ne var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence Octavia bakın illa hb diyorsanız Seat Leon daha ucuza bulabilirsiniz ama golfün vereceği rahatlığını vermez :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Megane yada egea ikisinden birine bakın .

• 2014 Dizel otomatik Elantra kullandım. Diğer dizellere göre 1-2 litre fazla yakıyor. Yaklaşık 8-9 litre. Başka da ciddi bir sıkıntısı yoktu. Geniş, konforlu, sorunsuz, trim sesi olmayan, performanslı, donanımlı, gösterişli(benimki kırmızı ve full paketti) bir araçtır. Aile için ideal bir araç.
    Şuan 2014 benzinli manuel Kuga kullanıyorum. Yakıt elantrayla hemen hemen aynı. Ama düz vites olduğu için böyle. Siz otomatik istiyorsanız 11 litre civarı yakar. Genişlik, güvenlik, sessizlik, performans, konforu iyi. İki araç da kriterlerinize uygun araçlar. Bu iki araç için merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mrb, 308'den devam edin derim. Ama bi 5 bin daha çıkmanız gerekebilir temiz bluehdi eat6 için. Active donanım da gayet yeterli olur. İstanbul içi için DSG yerine EAT6 daha sorunsuz olur.

Hyundai-Kia dizelleri dizel ekonomisini pek yaşatmaz. En ekonomik dizel otomatikler yine bakınca PSA grubunda ve Renoda var. Vw dizel otomatikleri zaten tam otomatik gibi sorunsuz olmadığı gibi fiyatları da abartılı yüksek seviyede.
  • Golf ve Leon 1.2 otomatik kulandım. Leon hafif olmasından dolayı biraz daha hızlı golf e göre. Yokuşlarda dizel gibi davranıyor. Yüksek viteste çok rahat yokuş tırmanabliyor.

Ben olsam vergi avantajı ve dizel karakteristliği ile 1.2 TSI motorlu Golf yada Leon bakardım. Leon olursa daha dolu olma ihtimali yüksek. Cam tavan Led far v.s
  • 1.4 FR paket leon ile herhangi bir yokuşlarda felan sorun yaşamazsınız aracın torkuda beygir gücüde gayet yeterli hemde spor donanım olarak teknolojide her işinizi görür.
  • Hocam 2 metre boy ile golf'e sigamazsiniz. Arkası iptal olur. Aynı şekilde Leon ve türevlerine de. Size d segment araç lazım eğer rahatlık isterseniz ya da Honda Civic sedan. 508 önerenler olmuş bence ilk olarak ondan yola çıkın.

• n a v y_35 N kullanıcısına yanıt
    Aşağı yukarı aynı fikirdeyim. DSG beni biraz korkutuyor açıkçası. Yağlı kuru muhabbetinden düzeltildi diyorlar gerçi.

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi aslında golf ün direksiyonu kucağımda kalıyor sizler engel oluyor rahat kullanıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

Golf ve Leon 1.2 otomatik kulandım. Leon hafif olmasından dolayı biraz daha hızlı golf e göre. Yokuşlarda dizel gibi davranıyor. Yüksek viteste çok rahat yokuş tırmanabliyor.

Ben olsam vergi avantajı ve dizel karakteristliği ile 1.2 TSI motorlu Golf yada Leon bakardım. Leon olursa daha dolu olma ihtimali yüksek. Cam tavan Led far v.s
    Leon donanım olarak ağır basıyor golf e göre evet.
    Yeni motorlar 240 tork var galiba yokuşta üzmez gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Megane yada egea ikisinden birine bakın .
    Hocam her ikisine de binmiş biri olarak onlara pek sıcak bakamıyorum. Megane tabi ki Egea dan daha önde bir araba o kesin. Ama yinede bir 508 ile kıyaslayınca çok geride kalıyor ikiside

• Octavia 508 bakın derim. Hatta insignia mondeo gibi modelleri de araştırın. D segment altında rahat edemezsiniz pek. Anca octavia olur çünkü epey geniş araç C segment olarak. Daha yüksek model yılı olarakta bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Octavia 508 bakın derim. Hatta insignia mondeo gibi modelleri de araştırın. D segment altında rahat edemezsiniz pek. Anca octavia olur çünkü epey geniş araç C segment olarak. Daha yüksek model yılı olarakta bulabilirsiniz.
    Teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi Octavia ya da 508 arasında kalırsam karşılıklı bakıncam onlara. 508 tam otomatik o konuda bir tık önde. Donanım olarak aşağı yukarı aynıları.

• İlave olarak Insignia da düşünebilirim ama o biraz daha pahalı maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: uzunca961

Leon donanım olarak ağır basıyor golf e göre evet.
    Yeni motorlar 240 tork var galiba yokuşta üzmez gibi

Alıntıları Göster
    240 Tork 1.4 TSI 150 act motor da var. DSG için 240 tork sınırda sayılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Code140

240 Tork 1.4 TSI 150 act motor da var. DSG için 240 tork sınırda sayılır

Alıntıları Göster
    DSG nin 240 tork olayı çok can sıkıcı zaten hocam. DSG den çekiniyorum o yüzden

• 508 Access'te ön park asistanı+arka park asistanı yok mu?
    Benim hatırladığım octaviada sadece arka var.
    Full pakette 508'de arka kamera + ön arka sensör ekrandan gözüküyor. Access'te öyle mi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 17 Haziran 2019; 23:37:11 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.