Şimdi Ara

90-91-92-93 lüler gelin bakayım (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
10
Favori
10.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: PembeLokum

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

quote:

92liyim, evliyim, stajyer avukatım, bebek bekliyorduk ama bebeğimizi kaybettik :(
    Bize de nasip olur inşallah evlat sahibi olmak.

Temmuz 2015 te yazmışım bu mesajı, şimdi 6.5 aylık bir kızım var Allah bağışlarsa

Hocam yakalamışken işin içinde olan ve büyüğüm birine sormak isterim. Normal bir üniversitede hukuk okumak mı yoksa boğaziçinde tarih ve yanında bir bölüm daha mı okumak sence hangisi daha mantıklı ?

Avukatlık piyasası nasıl maaşlar durumlar savcı hakim olmak çok mu zor ?

Normal bir üniv.de hukuk okumak diyorum çünkü hukuktan mezun olduğunuzfa iibf mezunlarının yapabildiği her mesleği de yapabilirsin, onların girme hakkı olduğu her sınava senin de girme hakkın olur yani hukuk iibf yi de kapsar mesela bunu herkes bilmez

Hukuk olarak hakim savcı avukat noter olma hakkın okur ki ben avukatım ve noterliğe başvurdum sıra bekliyorum

İibf olarak iktisat işletme siyaset kamu uluslararası ilişkiler uluslarası ticaret vs mezunlarının yapabildiği her mesleği yapma hakkın olur

Avukat olarak serbest avukatlık yapabilrsin kurum avukatlığı yapabilirsin bir hukuk bürosunda çalışabilirsin avukatlıktan hakimliğe sınavla geçiş yapabilirsin (5 yıl şartı var) sadece CMK avukatlığı yapabilirsin (benim 6buçuk aylık bebeğim var sadece cmk avukatlığı yapıyorum ücretler biraz düşük ama kızımdan ayrılmamak ve hayatımı idame ettirmek için iyi oluyor)

Hakim savcılık sınavı zor kazanırsan mülakatları da geçersen akademiye başlıyorsun 2 yıl eğitimi var o da maaşlı eğitim bitince kura çekiliyor hakim ya da savcı oluyorsun kurada ne çıkarsa 3-4 yılda bir tayin var ama tayincilik bana göre değil

Hukuk harika bir bölüm kıymetini bilene

Peki hocam avukatlık maaşları ne durumda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 91 Avustralya'da ekonomi okuyorum 3.sınıftayım...Bir yandanda part time işlerde çalışıyorum.
  • 91liyim 91liler kadar şansız birilerini görmedim en şanslıları 1990 doğumlular 91liler lise1i 4 senede okuduk
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.