Şimdi Ara

9.000-10.000 TL Render Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zaman da toplamayı düşünüyorum. Autocad, 3d max, Archicad, Revit, Sketch up, Lumion bu tarz programlar kullanıyorum. 3d max ve sketch up programında render alırken Vray kullanmayı bunun yanında render süresini de aşağıya çekmek istiyorum. Teknolojiyle aram çok iyi değil yani parçalar arası uyum veya hangi parça hangisiyle daha iyi çalışır bilmiyorum o yüzden sizlerin düşüncelerini öğrenmek istedim. Bir de daha önce bu tarz 3 boyutlu ve render için sistem toplayan arkadaşlar memnunlarsa hangi sistem özelliklerini topladıklarını yazabilirler mi ?. Ana kart, işlemci, ekran kartı tavsiyeleriniz bekliyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan.C.K -- 11 Mart 2017; 4:30:37 >

• Monitör dahil mi, monitör hariç mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Monitör dahil mi, monitör hariç mi?

Monitör de dahil olursa iyi olur :) Aslında bir arkadaş böyle bir sistem önermişti ama 3d max, revit, archicad tarzı programlar olunca sizlere de danışmak istedim çünkü anakart, işlemci ve ekran kartı bile çoğu şeyi değiştiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan.C.K -- 11 Mart 2017; 4:55:20 >

• Ozan.C.K O kullanıcısına yanıt
    Soğutucu dahil Toplam Fiyat : 9.999,16 TL.

Soğutucu - NOCTUA NH-D15 SE-AM4 - 403,97 TL. Kargo dahil. :http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8399

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 11 Mart 2017; 5:24:51 >

• Hepsini vatandan almayı düşünüyorum parçaları ayrı ayrı alsam pc'yi kendim de toplayamam pek bilgim yok o konular da bir de haftaya kadar bitirmem lazım sizin dediklerinizin çoğu var fakat 2-3 parça yok ondan önceki olanları birleştirdim bir de kasa eksik ve onu sıvı soğutuyuca göre almayı düşünüyorum şu haliyle sizce nasıl veya hangi parça uyumsuz vatandan bulabileceğim bir parça biliyorsanız onu da söyleyebilirsiniz cevabınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum
    Bir de kasa olarak bunu düşünüyorum ayrı olarak Corsair RM750i güç kaynağı almak lazım mı yoksa zaten için de güç kaynağı var mı tam olarak bilmiyorum da ikisi 80plus 750w yazıyor yani sadece bu kasayı alsam yeterli olur mu ya da 2 si de şart mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan.C.K -- 11 Mart 2017; 6:3:38 >

Montaj zor değil. Yok mu bir tanıdğınız montaj yaptırabileceğiniz? Ve ya yakınlarda teknik servis, internet kafe falan? 20 TL. verseniz yaparlar.
  • Ikinci el bolumunde render kasalari satanlar var..isinize yarayan cikabilir..cok kullanilmamis bi cihaz bulabilirsiniz uygun fiyata..
  • Vatandna hiçbi pc alınmaz kur dahi olsa alınöaz itopya iventus hepsiburada bunlara bakın montajda bi pc ciye 20 tl ver herşeyi yapsın
  • Hocam reklam yapmış olmayayım ama bursa çözüm bilgisayar diye bir arkadaş var size o fiyata xeonlu sistem toplayabilir
    Edit:arkadaşı bulamadım isim değiştirmiş galiba
    Edit2:Az önce kendisi ile görüştüm başka yerden sağlam ve temiz temin ediyormuş profil adı selahattin isik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukans13524 -- 11 Mart 2017; 13:37:0 >
  • özellikle amaç render ise kesinlikle X99 platformu şart. o kadar masraf ettikten sonra benim gibi daha sonra pişman olma olasılığınız epey bir yüksek, yukarıda arkadaşın belirttiği kişiyi etiketledim. eğer görüşmek isterseniz kendisinde bir çok alternatif çözüm bulunuyor. şahsen sırf fiyatlandırma politikası yüzünden vatandan kibrit çöpü dahi satın almam, alan arkadaşlara da almasını pek tavsiye etmem.
  • Uzun süreli renderlar alıyorsan xeon işlemciye yönel. Nvidia quadro serisi ekran kartı ve en az 32gb ram öneririm. 16 kesinlikle yetmiyor. Amd ye bulaşma, nvidia kadar kararlı değil. Ve tabii ki ssd.
    Bu tavsiyeyi veren arkadasini pek dinleme
  • Bende 1-2 aya kadar 15.000 TL ye yakın sistem topliyacağım
    Ekran kartı Monitör işlemci soğutucusu ram'leri ve güç kaynağını yurtdışından alacağım amazon.de
    sana tavsiyem oradanda alabilirsin çok uygun fiyata geliyor türkiye'de maalesef
    vergilerden dolayı çok pahalı alacak olduğum sistem aynen söyle

Anakart : MSI Z270 DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DVI ATX Anakart
    İşlemci : Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
    Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX GAMING 8GB GDDR5X 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı ( Ti Versiyonu ile değiştirelecek Amazondan alınacak)
    Ramler : CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE LED Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15 Dual Kit Ram
    Solid State Disk : Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    Harddisk Depolama : Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    Güç Kaynağı : EVGA Supernova G2 750W 220-G2-0750-XR Fully Modular Power Supply ( Amazondan Alınacak)
    Soğutma Sistemi : Noctua NH-D15
    Monitör : Asus ROG Swift PG278QR ( Amazondan alınacak)
    Kasa : ZALMAN Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 11 Mart 2017; 10:27:56 >

• oyun amaçlımı yoksa render filan da alacakmısınız

oyun amaçlı ise ryzen r5-r3 bekleyin fiyatlar düşer ayrıca intelden daha fazla performanslı olacağı söyleniyor

render ise o fiyata çok daha iyisini toplayacak bir arkadaş var isterseniz söyleyeyim arkadaşa
  • xeon 2683 v3 x99 anakart 64 gb ecc ram
    cok uzun renderlerınız yoksa gtx 1070
    veya 1080- quadro k4200 quadro m4000 toplanabılır butce bıraz yukseltılerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 11 Mart 2017; 11:0:36 >
  • Merhaba.

Konuya göz atmanızı tavsiye edebilirim...
    https://forum.donanimhaber.com/bedavaya-xeon-e5-2683v3-6700k-5820k-5930k-6800k-6900k-5960x-6950x-1800x-den-guclu--121957447#121957447

Daha önce sistem topladığımız bi arkadaşın konu linki...

https://forum.donanimhaber.com/10bin-tl-akademik-calismalar-icin-pc--122144313-7#124654363

Gerek komple toplanmış gerekse de 5820k 5930k yerine yükseltilmiş Xeon işlemcilerin yarattığı farkları görmeniz için test sonuçlarını mail atabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 11 Mart 2017; 13:47:20 >

• Kendisi Ankara'dan tanıdığım güvenilir bir kişidir. Bende bu kişi aracılığı ile workstationları topluyorum artık.

Bu ilanı alıp ekran kartı+psu+kasa+soğutucu ekleyerek çok güzel bir render sistemi çıkartabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asrock-ep2c612d16c-4l-server-anakart-ve-2-adet-xeon-e5-2683-v3-402208288/detay
  • tasarım ıcın @techniquest35 guzel sıstem toplamıs render ıcın

ama monıtor mın 27 olursa cok rahat edersın
    (bu tarz programlarda bence cok gereklı)

Not:basınız agrısın ıstıyorsanız vatandan alırsınız

ama agrımasını ıstemıyorsanız ve toplama konusunda bılgılı degılsenız
    ınventustan alınız
    ayrıc sıstemı toplayıp gonderırler

Not2:6700k ıslemcı alacaksanız sıfır suanda elınde olan bır arkadasım var fıyatı 1250tl aklınızda olsun

Alacagınız amazon urunlerı konusundada sızın alacagınız fıyatlardan cok uygun fıyata urun getırıyor.Ihtıyacınız olursa ıletısıme gecınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 11 Mart 2017; 15:26:16 >
  • Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum, Amd ve İntel arasındaki fark tam olarak nedir ara sıra gündelik işlerim de ve boş vakitlerde çok olmasa da oyun da oynama ihtimalim var mesela %70 render / %20 oyun / %10 gündelik işlemler sizce tam olarak ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan.C.K -- 11 Mart 2017; 22:39:16 >
    xeondan başkası zarar bu bütçeye

hazır forumda sağlam getirten var(sistem de yapıyor isterseniz yukarıdaki mesajımda bahsettim)

xeon hem gündelik hem oyunda yeterli performansı verir

amd tarafında henüz xeon ayarında bir işlemci yok(ryzen için konuşuyorum)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.