Şimdi Ara

80 bin tl bandında tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eskişehir - Bozüyük arası haftaiçi hergün kullanacağım. 4 5 kişi binecek 80 bin tl civarı masrafsız bi araç ne olabilir arkadaşlar? Yaklaşık olarak 100km yol.

Bilmeyenler için, buralarda kış biraz soğuk olur. Sıfırın altında olduğu gün sayısı fazladır. Mevcut aracımda eksi 21 dereceyi görmüşlüğüm var.

Tavsiyelerinizde soğukta çalışmamazlık yapmayan arabaları göz önünde bulundurun lütfen.

Teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hb istiyorsanız punto, sedan istiyorsanız Linea.

1.4 fire punto çok güzel yürüyor, yakıtıda LPG'de çok az yakıyor, 1.4 fire motor lineada yetersiz kalıyor, Linea alacaksanız 1.3mj bulmaya çalışın.

• Hb sedan çok önemli değil. Önemli olan sorunsuzluk ama tabi sportif olanı tercih ederim. Önerileriniz için teşekkür ederim hocam. Ama bu fiyatlara pek punto ve 1.3 linea göremedim. 1.4 fire var genellikle.

• Hava -21 dereceleri görüyorsa, sedan veya hb yerine karda zorlamayacak bir araç baksanız daha iyi hocam. O dediğiniz fiyata Lada Niva bakabilirsiniz bence. Kar lastiği de taktığınızda bence çok işinize yarayacaktır.

• urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Hocam yollar genellikle açık oluyor, İstanbul yolu olduğu için çok işlek. Kapalı olursa da okullar tatil oluyor zaten. Sorun olmuyor. (öğretmenim). Endişelendiğim konu aracın marş almaması.

• sonjeton64 S kullanıcısına yanıt

1.4 Tjet Punto sizin ilacınız. O paraya alınacak en performanslı otomobil. Benzinli araçta soğukta çalışmada sorun yaşamazsınız. Bakımlarını yapın antifriz i doldurun devam edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crssover C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, önerinizi değerlendireceğim. Aracın kronik bir arızası var mıdır bildiğiniz kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonjeton64

Hocam yollar genellikle açık oluyor, İstanbul yolu olduğu için çok işlek. Kapalı olursa da okullar tatil oluyor zaten. Sorun olmuyor. (öğretmenim). Endişelendiğim konu aracın marş almaması.

Punto falan bence de iyi olur sizin için o zaman. Ne yazık ki 80 bin çok fazla bir rakam değil artık araç piyasasında. O nedenle en sorunsuz ne alabilirim diye bakmak doğru olur heralde.

• Clio 3 dizel bulabilirsen al.

• Kia rio bak bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Hocam öneriniz için teşekkür ederim. Dizel araçlar genel olarak 200bin km ye yakın oluyor. Bakım geçmişi hakkında bilgi sahibi olmakta imkansız. Sizce lpgli araç bakmak daha mantıklı değil mi? Dizelin yakıt ekonomi avantajı var onu kabul ediyorum.

• urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Öyle hocam en temiz neyse ona bakmak gerek. Reno sembol ve fiat linea en mantıklı seçenekler gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Bakarım hocam öneriniz için teşekkür ederim. Belki biraz küçük gelebilir sadece.

DCI motor kolay kolay ölmez, ölse bile 3-5 masraf yapar bir 200 bin daha binersin. Ben bir ara düşük km li ağır hasar kayıtlı Clo takip ediyordum ilanda bir gün durmuyor du.

1.4 t-jet linea kullanıyorum. 11 aydır 15k km yaptım bu araçla. Bir kroniğine henüz denk gelmedim ama yakıtı bir miktar fazla. Tabi punto, lineaya göre biraz daha hafif olduğu için yakıtı da düşük olacaktır. Güzel, performanslı bir motor. Lpg ile uyumu sorunsuzdur. Bir de motor-şanzıman aksamının bakımları biraz maliyetli olabiliyor. Parçaları da bazen zor bulunabiliyor. Veya genellikle düz 1.4 motorla karıştırıyorlar. Hatta bazen "lineada turbo benzin var mıymış ya" gibi tepkilerle de karşılaşıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Benzinli mondeo mk 3

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam bildiğim kadarıyla normal 1.4 fiat motorunun turbolu hali. Lpg ile uyumlu olduğunu bilmiyordum. Yakıt ekonomiside önemli. Mevcut aracım 2016 golf 1.6tdi. Satıp ev için teminat yapmak istiyorum. Kalanıyla da araba almak. Sizce mantıklı bi hareket midir?

• z.atahan35 Z kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlara bulunur mu hocam? D segment çok tatlı olur aslında. Pejo 407 hakkında bilginiz veya fikriniz varsa paylaşın lütfen.

• parker48 kullanıcısına yanıt
    Hocam hdi motor hakkındaki düşüncelerin nedir? Fransız ikiside. 1.6hdi pejo 407 veya lpgli 407 cazip geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonjeton64

Hocam hdi motor hakkındaki düşüncelerin nedir? Fransız ikiside. 1.6hdi pejo 407 veya lpgli 407 cazip geliyor.

bende 1.4 hdi c3 var. araçtan memnunum ama 4-5 kişi için ve soğuk şartlar için sana uygun olmaz diye düşünüyorum. turbo benzinli bence mantıklı olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.