Şimdi Ara

8 KG çamaşır makinesi tavsiyesi lütfen... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
22.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Evimize en az 8 KG kapasiteli bir çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz arkadaşlar. Bütçe maksimum 1350 TL olack. Dayanıklı, gürültüsü az, gerçek 8kg ve mümkünse evladiyelik bir makine tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

kardes tevaffuk benimde camasir makinem eskimisti. kuyu suyu kullandigimiz icin makinenin her yeri kirec olmus maalesef oyle calgon filan da kullanmadigimizdan artik makineyi emekliye ayirmaya karar verdik. ben 8 yildir vestel kullaniyorum. ( evlenirken tum urunleri vestelden almistik ) cok da memnunum. gecen sen arkadasima da vestel olypos sersi 8 kg makine aldirttim. ve cok memnun oldugunu soyledi. bugun bir vestele gittim. cmh xxl 9412 serisi makineyi 1099 tl ye aldik. urunun 5 yil garantisi var. vede 9 kg ve yorgan yima ozellikli. kullanan bir arkadasim siddetle bu makineyi tavsiye etti. makine 2.100 tl den dusmus fiyati. ben hem yerli olmasi hemde ailemdeki herkesin vestelden memnun olmasi sebeiyle yine tercihimi vestelden kullandim. 8 yillik surede hicbir cihazindan ( tv, buzdolabi, sofben, camasir- bulasik makinesi) memnuniyetsizligim olmadi. bu urunu de siddetle tavsiye ederim.

is yerindeki arkadasim lg nin buharli yikamali modelin 1600 tl nin uzerinde bir paraya aldi vede yaptigi yorum dis gorunusu haric normal bir makine oldugunu soyluyor. vede o parayi haketmedigini de belirtiyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Profilo'nun 9kg dediği ve aslında 8kg olan modelini önerebilirim. CM1200DTR 1200 devirli, fırçasız motorlu ve Almanya üretimi. İyi araştırılırsa fiyatı da o düzeyde.

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Bosch WAS20461TR modelini inceleyiniz.

Çok teşekkür ederim üstadlarım...

Sayenizde iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Az önce Ankara ANTARES AVM'deki Profilo yetkili bayiinden PROFILO CM1200TDR satın aldım. Asya karta 8 taksit veya Bonus karta 10 taksit gibi seçenekler vardı. Taksitle 1300 TL vererek satın aldım.

Akakçe'den ve diğer arama motorlarından da baktım. İlk sıralarda çıkan firmalarda ya kargo ücreti (spotçular kargo ile gönderiyor) vardı, ya az daha pahalıydı.
    http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-profilo-cm1200dtr-fiyati,560278.html

Neden Profilo?
    ElectroWorld'de SIEMENS WM10S461TR ve PROFILO CM1200DTR ürünlerini detaylıca inceledim. Motorlar aynı, deterjan gözleri aynı, programlar aynı, dış kazanla kasayı birleştiren körük lastiğe varana kadar her bileşeni aynıydı.

SIEMENS cihazı hiç bir yetkili bayi 1400-1450 TL'ye vermedi. İnternetten ise en ucuz kargo dahil 1448 TL fiyat buldum. Kargo elemanlarının ufak paketleri bile ne hale getirdiklerini bildiğim için ürünün asla kargoyla gelmesini istemedim. Bu konuda Aras ve UPS kargoyla nahoş tecrübelerim var. Yurtiçi kargonun Orsan şubesinin arıza elemanları ise daha önce bir koşu bandını apartmanın önüne kadar getirip bırakmaya kalktılar, yukarı çıkarmayız dediler, onları da def edip ilgili yerleri aradım ve ertesi gün 3.kata tıpış tıpış getirip bir de özür dilediler. O yüzdendir ki kargo firmaları ile hiç muhatap istemedim. Yalnızca Ankara İtfaiye Meydanındaki Siemens spotçularından biri 1400+20 TL nakliye ücretiyle eve gönderecekti... Satıcıya uzak noktada bulunan evimize (25-30km) 20 TL'ye gelen nakliyecinin de evine dönerken ürünü getirip apartmanın önüne atıp gideceğinden emin olduğum için bir türlü Siemens alamadım.

PROFILO (CM1200DTR9 ise hem Bosch-Siemens dağıtım kanalı Ceva ile ürünü gönderecekti, hem fiyat internette bulabildiğim tüm (kargo dahil) fiyatlardan daha iyiydi, hem de ürün SIEMENS'e göre daha üstündü. Aslı varsa 9kg yıkama kapasitesi ve 1200 devirli motor... Hem de kardeşi gibi "Made in German", motor 10 yıl garantili vs. vs. Bunlardan dolayı PROFILO tercih ettim.

Bosch tercih etmediğine iyi etmişin verilmiş sadakan varmış...

• Bosch veya Siemens'in yerli montaj modelleri de var. Onlar daha sıkıntılı diye biliyorum. Ancak Bosch WAS ve Siemens WM serileri tercih edilebilirmiş.
  • Ulaş-ım

Bosch veya Siemens'in yerli montaj modelleri de var. Onlar daha sıkıntılı diye biliyorum. Ancak Bosch WAS ve Siemens WM serileri tercih edilebilirmiş.

Böyle yorumlari ne diyecegimi bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetci_Almanya

bu gidisle yabancilari zengin edeceks

sana nooluyor yaa?
    çok vatanseversen gel de burda yaşa. gitmişsin ordan konuşuyorsun .
  • Vatan sevmekle yasadim devletle ne alaka ?
    blackcoupe benim Ailem burda havalar güzel oldu icin gelmedi
    Almanya'nn en büyük Kalip Celik Döküm Fabrikada Teknisyen olarak calisyorum, PRO Engineer CAD ve Magma Simulation üzerinde bilgim var. Sen beni Is bul o zaman
  • ss
  • bende was20461tr ile was20763tr modeli arasında kalmıştım bayi 763lerin kart arızası verdiğini söyleyerek beni 461 yani ucuz olan modele yönlendirdi inş pişman olmayız sorunsuz kullanırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

bende was20461tr ile was20763tr modeli arasında kalmıştım bayi 763lerin kart arızası verdiğini söyleyerek beni 461 yani ucuz olan modele yönlendirdi inş pişman olmayız sorunsuz kullanırız

WAS20763TR WAS20461TR
    arasındaki farkları sayayım.Excel listesi yaptım da :)

20763 ün üstünlükleri.

+2 adet hafıza tuşu mevcut
    +Otomatik leke çıkartma programı (16 farklı leke için)
    +su akış sensörü
    +Yük tanımlama ve deterjan miktarı önerme
    +durulama sensörü(süper ötesi özellik)
    +Otomatik kirlilik derecesi belirleme (süper ötesi özellik)

Bunlar 20461 modele oranla daha üstün özellikleri.Leke çıkarma ve sensör özelliklerini düşününe bence bu makineyi almak çok mantıklı.
    Ben uzun süredir araştırıyorum ama kimsenin 20763den şikayetçi olduğunu okumadım galiba hatırlamıyorum.
    Satıcının elinde 20461 çok vardır o ndenle 20763ü kötülemiştir.Bizim ülkemizdeki satıcıları anlatmaya gerek yok zaten biliyorsunuz.

Ayrıca daha tasarruflu bir model
    20461 Pamuklu 95derece 87L iken 20763 68 L
    20461 Renkli 40 derece 76 L iken 20763 57 L
    20461 Sentetik 40 derece 55L iken 20763 41 L

Seçim sizin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

quote:

Evimize en az 8 KG kapasiteli bir çamaşır makinesi almayı düşünüyoruz arkadaşlar. Bütçe maksimum 1350 TL olack. Dayanıklı, gürültüsü az, gerçek 8kg ve mümkünse evladiyelik bir makine tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

kardes tevaffuk benimde camasir makinem eskimisti. kuyu suyu kullandigimiz icin makinenin her yeri kirec olmus maalesef oyle calgon filan da kullanmadigimizdan artik makineyi emekliye ayirmaya karar verdik. ben 8 yildir vestel kullaniyorum. ( evlenirken tum urunleri vestelden almistik ) cok da memnunum. gecen sen arkadasima da vestel olypos sersi 8 kg makine aldirttim. ve cok memnun oldugunu soyledi. bugun bir vestele gittim. cmh xxl 9412 serisi makineyi 1099 tl ye aldik. urunun 5 yil garantisi var. vede 9 kg ve yorgan yima ozellikli. kullanan bir arkadasim siddetle bu makineyi tavsiye etti. makine 2.100 tl den dusmus fiyati. ben hem yerli olmasi hemde ailemdeki herkesin vestelden memnun olmasi sebeiyle yine tercihimi vestelden kullandim. 8 yillik surede hicbir cihazindan ( tv, buzdolabi, sofben, camasir- bulasik makinesi) memnuniyetsizligim olmadi. bu urunu de siddetle tavsiye ederim.

is yerindeki arkadasim lg nin buharli yikamali modelin 1600 tl nin uzerinde bir paraya aldi vede yaptigi yorum dis gorunusu haric normal bir makine oldugunu soyluyor. vede o parayi haketmedigini de belirtiyor...

kardes hayırlı olsun aynı modelı bende kullanıyorum cok memnunum.2100 tl orda reklam amaclı yalnız.1200 1300 tl eder anca.ama guzel cıhaz.twınjet motoru cok etkılı calısıyor.kullanmaya basladıysanız enerjı etıketındekı db degerı nekadar acaba benım etıkette yazmıyorda.

• panasonıc marka çamaşır makinası 10 kg
    1499 tl medya markette
    panasonıc adı yeter
  • vestel kullananlar acaba evde kulak tıpasıylamı duruyor evde anlamıyorum geçen babaanemlere gittim maşallah 4 yada 5 aylık vestel CMH - XL 7412 TSE makinesi evi ayağa kaldırıyor ve bunu görünce bizdeki arçeliği taktir ettim gerçekten kaç kat daha sessiz ve dengelemesi daha kötüydü tamam arçelik böyle 10 15 sene kullanılcak makineleri yok ama aristondan ve vestelden daha iyi olduğunu gördüm ki keza teyzemdeki regal çok güzel yıkamasına karşı acayip sesli çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

vestel kullananlar acaba evde kulak tıpasıylamı duruyor evde anlamıyorum geçen babaanemlere gittim maşallah 4 yada 5 aylık vestel CMH - XL 7412 TSE makinesi evi ayağa kaldırıyor ve bunu görünce bizdeki arçeliği taktir ettim gerçekten kaç kat daha sessiz ve dengelemesi daha kötüydü tamam arçelik böyle 10 15 sene kullanılcak makineleri yok ama aristondan ve vestelden daha iyi olduğunu gördüm ki keza teyzemdeki regal çok güzel yıkamasına karşı acayip sesli çalışıyor

sızın makınede hata olbılır servıse baktırın.ben 7 aydır kullanıyorum takırtıya vuruntu sesıne hıc rastlamadım.cok asırı derece sessız degıl ama kapı kapatılınca duyulmuyor.normal motor sesınden daha az.75 db olabılırı sıkma.51 de yıkama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de Arçelik'i hiç beğenmesem de Ariston, Hoover, Vestel gibi markalarla kıyaslanması Arçelik'e haksızlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

vestel kullananlar acaba evde kulak tıpasıylamı duruyor evde anlamıyorum geçen babaanemlere gittim maşallah 4 yada 5 aylık vestel CMH - XL 7412 TSE makinesi evi ayağa kaldırıyor ve bunu görünce bizdeki arçeliği taktir ettim gerçekten kaç kat daha sessiz ve dengelemesi daha kötüydü tamam arçelik böyle 10 15 sene kullanılcak makineleri yok ama aristondan ve vestelden daha iyi olduğunu gördüm ki keza teyzemdeki regal çok güzel yıkamasına karşı acayip sesli çalışıyor

sızın makınede hata olbılır servıse baktırın.ben 7 aydır kullanıyorum takırtıya vuruntu sesıne hıc rastlamadım.cok asırı derece sessız degıl ama kapı kapatılınca duyulmuyor.normal motor sesınden daha az.75 db olabılırı sıkma.51 de yıkama.

Dün Vestel cmh xxl 9412 te makinem geldi. Ürünü Tek çarşı. com mağazasından aldım. 865-TL + 25 TL kargo ile 1 gün sonra evime geldi. Ürün çok ağır. ve 9 kg kapasiteli.

makineyi kurduttum. içine 8-9 kg çamaşır ile +95 derecede yıkadım. makinenin üzerine 1 dal sigarayı koydum 3saat 15 dk en uzun programda yıkattığım için sigara hiç düşmedi kaldı ki sigara yerinden bile hareket etmedi. ununtmadan sıkmayı 1200 devire ayarlamıştık.

Makinelerde kurulum çok önemli özellikle ayaklarının sağlam oturması gerekiyor. Yıkama performansını 12 dakikalık az kirli programda da denedik gayet başarılı. önceki makinemde vesteldi, 8 sene kullandım ve hayra verdim. ( çok memnun kalmıştım ). Şimdi yine vestel aldım. yine çok memnununm ve memnun kalacağa da benziyorum.

Not tek sıkıntısı, bana göre değil ama; sıkma sesi biraz fazla. ancak beni rahatsız etmiyor. çünkü makine ile aynı odada oturmuyorum. Salonuna çamaşır makinesini kurdurtacak var ise sıkma sesinden rahatsız olabilir
    ancak Banyo veya holde bir yere koyarsanız siz sıkma sesini duymazsınız bile. Zaten çalışma esnasında ses çıkarmıyor...

• motor sesi çok yüksek bana çok yüksek geldi ve dediğim gibi dengelemeside kötü kazan langur lungur gidiyo sağa sola ve su terazisiyle baktım ayakları düz 5 sene önce halam tarafından alınmışl vestel buzdolabının kapısı annemin elinde kalmıştı ve 1 haftalıktı arçeliğe çamur atanlar vestelle tanışmamış demek istiyorum
  • quote:

motor sesi çok yüksek bana çok yüksek geldi ve dediğim gibi dengelemeside kötü kazan langur lungur gidiyo sağa sola ve su terazisiyle baktım ayakları düz 5 sene önce halam tarafından alınmışl vestel buzdolabının kapısı annemin elinde kalmıştı ve 1 haftalıktı arçeliğe çamur atanlar vestelle tanışmamış demek istiyorum

Şimdi şunu belirteyim. Vestelin 450-TL ye de çamaşır makinası var 1500-TL'ye de ( ki benim aldığım 1.500-TL'lik makina şu anda özel kampanya fiyatlı )

Evimdeki tüm eşyam vestel (fırın , buzdolabı, sofben, TV, ) 8 senedir kullanıyorum. ve çok memnunum. Ama aldığım ürünler listedeki en pahalıya yakın ürünlerdi. Mesela buzdolabının kapaklarına oğlum tutunarak sağa sola sallanıyor. günde en az 50 defa buzdolabının dijital ayarıyla oynuyor.

fırının kapağını açıp üzerinde zıplıyor. şükür şuana kadar ne oğluma ne de cihazlara birşey olmadı.
    Arçelik ve beko da çok kaliteli. Sonuçta yerli malı olduğu için birazda sempatik davranıyorum bu markalara. En azından servis ile dostane bir tutum içine girebiliyoruz.

• quote:

quote:

motor sesi çok yüksek bana çok yüksek geldi ve dediğim gibi dengelemeside kötü kazan langur lungur gidiyo sağa sola ve su terazisiyle baktım ayakları düz 5 sene önce halam tarafından alınmışl vestel buzdolabının kapısı annemin elinde kalmıştı ve 1 haftalıktı arçeliğe çamur atanlar vestelle tanışmamış demek istiyorum

Şimdi şunu belirteyim. Vestelin 450-TL ye de çamaşır makinası var 1500-TL'ye de ( ki benim aldığım 1.500-TL'lik makina şu anda özel kampanya fiyatlı )

Evimdeki tüm eşyam vestel (fırın , buzdolabı, sofben, TV, ) 8 senedir kullanıyorum. ve çok memnunum. Ama aldığım ürünler listedeki en pahalıya yakın ürünlerdi. Mesela buzdolabının kapaklarına oğlum tutunarak sağa sola sallanıyor. günde en az 50 defa buzdolabının dijital ayarıyla oynuyor.

fırının kapağını açıp üzerinde zıplıyor. şükür şuana kadar ne oğluma ne de cihazlara birşey olmadı.
    Arçelik ve beko da çok kaliteli. Sonuçta yerli malı olduğu için birazda sempatik davranıyorum bu markalara. En azından servis ile dostane bir tutum içine girebiliyoruz.

bence vestel arçelik ve bekonun kalite olarak daha gerisinde

• quote:

quote:

quote:

bence vestel arçelik ve bekonun kalite olarak daha gerisinde

BUZDOLABINDA BULASIK MAKINESINDE OYLE AMA CAMASIR MAKINELERININ UST SERİLERİNDE 8-9 KG VE TV DE VESTEL 1 NUMARA

• PAMUKLU PROGRAMLARDA 1 İLK 8DK ISLATIYOR CAMASIRI SONRA YUK SENSÖRU DEVREYE GIREREK SU MIKTARI VE SURE CAMASIRA GÖRE DEGISIYOR.TWİNJET COK IYI BISEY.ÖZELLİKLE (100 DEVİRDE KÖPURTME +TWİNJET ) ÇOK ETKİLİ DETERJAN KÖPÜRÜYOR.PAMUKLU PROGRAMLARDA HIZLI YIKAMAYA BASMAYINIZ MAKINE ONU OTOMATIK SECER.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.