Şimdi Ara

750w dbk invertör fault ışıgı yanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar arzalı invertör vardı transistörlerini hep degiştirdim aslını bulamadım muadilini takdım birde 10 ohm direnç yanmış elimde 10 ohm direnç yoktu takamadım şimdi arza ışıgı yanıyor sıkıntı nerde olabilir

• ama sıkıntı ondanmıdır kondansatörleri degiştirdim. şimdi daha kötü hale geldi

• transistörleri degiştirdim sonra fault ışıgı yanmaya başladı kondansatörleri söktüm. çıkma, düşük volt taktım bu sefer de gerilim anahtarını açmadan bile kısa devre gösteriyor bir yerde bir hata var 2 tane inverter var ikisinde de aynı sıkıntı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stk4221 -- 30 Mart 2013; 22:21:31 >
  • Neden düşük volt kondansatör taktın ,,devre üzerinde ne çıktıysa aynı yada daha yüksek voltajlısı kullanılabilir.. Kullandıgın muadil transistörlerin bacak baglantılarını yanlış yapmış olabilirmisin
  • valla aklımada geldi ama ölçü aletiyle ölçtüm bir şey anlamadım aynı şekil geri taktım
  • 25 v takılıydı ben 16 v taktım sapıttı söktüm çıkarttıgımı taktım sapıtma devam ediyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.