Şimdi Ara

7000TL(KASA) bandında sistem tavsiyesi arıyorum - cuma indirimleri yararlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun bir süredir bilgisayarımda problemler var dolayısıyla değiştirme vakti geldi. İntel-AMD ekran kartları ram mhz'si anakart detayları gibi konulara hakim değilim. Bu sebeplerden bir türlü şunu alayım diyemedim.

Bugün olan indirimleri kaçırmayın diye her yerde yazıldığı için sonunda bu konuyu açtım.

Hedef:
    Toplama veya hazır sistem farketmez maksat avantajlı alışveriş yapmak (hazır toplama sistemlerde olur sinerji vs)
    5 Yıl sıkıntısız oyun (fazla veya yeni oyunları oynayan biri değilim)
    Tercihen az sesli bir sistem (sessiz demiyorum çünkü sulu soğutma bütçeden çalmasına değmez)

Monitörü sonradan alacağım yurtdışından getirmeyi düşünüyorum 1MHZ HP'lerden.

not: bir çok konuyu inceledim tartışmaları okudum kampanyalara baktım ancak bu konuya ciddi vakit harcayıp her kompenentin nelerde iyi nelerde kötü olduğunu özümseyecek vaktim olmuyor.

Bilgi arkadaşlardan yardım rica eder şimdiden teşekkürü borç bilirim.

• aşağıdaki listeyle ilgili yorumlarınız var mıdır? gözümü kapayıp almayı düşünüyorum problemi yoksa.

[simage]https://i.hizliresim.com/7a8gDL.jpg7000TL(KASA) bandında sistem tavsiyesi arıyorum - cuma indirimleri yararlanma[/simage]
  • indirimler bitti

5 yıl sıkıntısız oyun istiyorsan cebinden 18 bin tl gözden çıkarman gerekiyor

i9 9900k z390 nzxt sıvı sogutma vega 64 750w psu platin sertifikalı 2k monitör 16 gb 3200 mhz ram nzxt kasa min 2 tb hdd 500 gb ssd

7000TL(KASA) bandında sistem tavsiyesi arıyorum - cuma indirimleri yararlanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Kasım 2018; 12:0:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

indirimler bitti

5 yıl sıkıntısız oyun istiyorsan cebinden 18 bin tl gözden çıkarman gerekiyor

i9 9900k z390 nzxt sıvı sogutma vega 64 750w psu platin sertifikalı 2k monitör 16 gb 3200 mhz ram nzxt kasa min 2 tb hdd 500 gb ssd

Merhaba,

yukarıda listelediğim parçalar ile 5 yıl oyun oynanamaz mı ultra görüntü kalitesinde değil tabi. normal oyun ayarlarında.

ayrıca 5 yıl sıkıntısız oyun kriterini bir kenara koyarsak.

6000TL bandında ne tavsiye edersiniz?

• Kaplanas K kullanıcısına yanıt
    r5 2600 asus b450 stix anakart anakarttan kısma ryzende ileriye yönelik oldugu için en üst düzey b450 almaya çalış ramler samsung b die cipsetli ramlerinden şart 3200 mhz kasa psu da 750w gold min power hdd artık 2 tb şart bir oyun min 60 gb artık ssd de min 250 gb m2 şart ekran kartıda vega 64

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Kasım 2018; 16:20:6 >
  • MSI MPG Z390 GAMING PLUS DDR4, LGA1151v2, M2, USB3.1, Anakart
    INTEL Core i5-9600K Coffee Lake 3.70GHz-4.60GHz, 9MB,İşlemci
    ADATA XPG Gammix D10 DDR4-3000Mhz C16 8GB (1x8GB) X2 16GB
    ADATA SX6000 Pro 256GB SSD M.2 2100-1200MB/s SSD
    ZALMAN Z3 PLUS Black Fan Kontrollü 4x120mm Fan + ZM600-LE 600W Kasa
    XIGMATEK Red Scorpion II SD1283 120mm İşlemci soğutucusu

4.760 TL
    https://inventus.com.tr (test istersiniz parçalar için)

Kalan bütçeye de 2.elden bir GTX1070/Ti alırsan güzel olur.

Ekran kartları güncelliğini çabuk yitiren parçalardır, temel bileşenlere fazla bütçe ayırıp ekran kartını belli aralıklar da güncellemek daha iyi olur, f/p olarak RX580 alınabilir normal de, bu şekilde olursa, ssd + depo diski ya da üst işlemci anakart ve ya kasa/psu seçilebilir. Bu arada overclock yapmıyorsan çarpanı kapalı işlemci de alınabilir fiyattan tasarruf sağlanır.

En son i5 2500K'lı sistemimi güncelledim (imzada mevcut) 7-8 sene bana sorunsuz yetti, oyun da oynuyorum ama 1920*1080 60-75hz üzerine çıkmadım hiç ve çıkmam da şahsen, bu doğrultu da i5 9xxx serisi de bana göre uzun süre yeterli gelir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 27 Kasım 2018; 0:22:42 >

• Ryzen işlemciler günü kurtarır , 3-5 yıl sonra çıkacak ekran kartlarını beslemeyi bırak günümüzdeki yüksek kartları bile beslerken zorlanıyor maalesef

Amazondan i5 8600k 1550tl alabilirsiniz biraz uyguna istiyorsanız 5ghz voltajsiz çıkar , 5.2ghz ortalama bir anakart ve biraz voltaj ile çıkar daha üstünü silicon lottery

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 26 Kasım 2018; 14:35:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Saçma sistem görmüştüm de böylesine görmemiştim sağolun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.