Şimdi Ara

70'' ve üzeri TV arıyorum , önerileriniz benim için çok önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , 20 bin TL seviyelerine kadar bütçem mevcut , 70 '' veya üzeri büyüklükte TV arıyorum , samsung ve LG markalarının bir kaç televizyonu var , eğer tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız minnettar olurum , şimdiden çok teşekkürler

• 75ju7000 e bir bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    TaVsiyeniz için teşekkür ederim , seçeneklerim arasında olan bir televizyon...sizin düşünceniz nedir ? fiyat performans olarak en ideal i sizce o mudur ? bildiğiniz kadarıyla iyi ve kötü yönlerini benimle paylaşır mısınız ? Tekrardan çok teşekkürler
  • Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum ? Samsung 75 UJ 7000 ile kıyaslanabilecek veya ondan daha iyidir diyebileceğiniz başka önerileriniz var mı ? Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Kullanım amacınızı belirtirseniz uygun bi model tavsiyesi verebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4007 kullanıcısına yanıt
    Televizyonu evin salonuna koyacağız , hd tv kanalları ve film izliyoruz genel olarak...izleme mesafesi en 75-80 inch i kaldırabilecek mesafede...Çok büyük beklentimiz yok ama görüntü netliği,renklerin netliği, siyah performansı vb. özellikleri iyi olsun istiyoruz.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Gadgass G kullanıcısına yanıt
    Tabiki de. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Demek istediğim, o mesafeden görüntü kalitesi izleyeni çok etkilemeyecek. Çünkü belli bir mesafeden sonra görüntü kalitesi PEK fark edilmez. Daha doğrusu insan gözü fark etmez. Ayrıca 200 hz lik tv ile 800 hz lik tv o mesafeden aynıdır. Tek farkı 15 cm kadar yakından bakıldığında, tv nin görüntü üzerinde işlenebilir kalite oranıdır. Şu an mağazada değilim ve size katalog ile ilgili bir bilgi veremiyorum. Ama yarın sabah size haber ederim.

• 4007 kullanıcısına yanıt
    Günaydınlar diliyorum , umarım en kısa zamanda müsait olursunuz ve beni bu Tv konusunda biraz daha aydınlatırsınız :) yazınızda o mesafeden pek etkilemez demişsiniz ama şu an 70 '' inch sharp quattro var 4 renk , inanın samsung dan sonra tv bir soluk renkler bir mat geldi anlatamam size ,internet üzerinden araştırıp bir sürü ayar yapmamıza rağmen eski 57inchlik samsung umuzun ne netliği ne güzel görüntüsü hiçbiri yoktu sarpta...o nedenle değiştirme kararı alıyoruz, sharp ı yazlığa götürücez...bu yeni alacağımız televizyonu da çok iyi araştırmak istiyorum. Yardımlarınız için bir kez daha teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Tabiki de. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Demek istediğim, o mesafeden görüntü kalitesi izleyeni çok etkilemeyecek. Çünkü belli bir mesafeden sonra görüntü kalitesi PEK fark edilmez. Daha doğrusu insan gözü fark etmez. Ayrıca 200 hz lik tv ile 800 hz lik tv o mesafeden aynıdır. Tek farkı 15 cm kadar yakından bakıldığında, tv nin görüntü üzerinde işlenebilir kalite oranıdır. Şu an mağazada değilim ve size katalog ile ilgili bir bilgi veremiyorum. Ama yarın sabah size haber ederim.

Gün boyu sizden haber bekledim :) sanırım müsait zamanınız olmadı , umarım unutmamışsınızdır beni ? Önerilerinizi bekliyorum ...

• 75ju7000 modeli işinizi görür ultraclearpanel Pro var. Bu sizin daha önce Samsung tinizde hissettiğiniz canlılığınsağlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

20.000 TL az bi para değil. Dolayısıyla size tv tavsiyesi olarak pişman olmayacağınız bir model önermeliyim. Ancak üzülerek söylüyorum ki sorunsuz bir tv yok. Bakın geçen yıllarda vt50 serisi çok abartıldı. Şimdi LG nin 4k tvleri var ama düşünün bir televizyona 15-20.000 tl para veriyorsunuz, ama dikey gölgeleme sorunu yaşıyorsunuz. Sharp markasını sanırım istemiyorsunuz. Ancak panellerin bir kısmını Sharp markası üretir. Panel konusunda da başarılı olduğu söylenilir. Ama parlaklık konusunda belki sıkıntı çıkartabilir. Ama lg ub980v modeli iyidir. Modeller değişebilir. Modellerde değişen tek şey ismidir. Çoğu yıllar aynı paneli, sadece çerçeve tasarımı olarak değiştirirler. Philips i tavsiye etmiyorum. Çünkü vasat bir menüsü var. Siz hiç tv almak yerine sistem kurmayı düşünüyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4007

20.000 TL az bi para değil. Dolayısıyla size tv tavsiyesi olarak pişman olmayacağınız bir model önermeliyim. Ancak üzülerek söylüyorum ki sorunsuz bir tv yok. Bakın geçen yıllarda vt50 serisi çok abartıldı. Şimdi LG nin 4k tvleri var ama düşünün bir televizyona 15-20.000 tl para veriyorsunuz, ama dikey gölgeleme sorunu yaşıyorsunuz. Sharp markasını sanırım istemiyorsunuz. Ancak panellerin bir kısmını Sharp markası üretir. Panel konusunda da başarılı olduğu söylenilir. Ama parlaklık konusunda belki sıkıntı çıkartabilir. Ama lg ub980v modeli iyidir. Modeller değişebilir. Modellerde değişen tek şey ismidir. Çoğu yıllar aynı paneli, sadece çerçeve tasarımı olarak değiştirirler. Philips i tavsiye etmiyorum. Çünkü vasat bir menüsü var. Siz hiç tv almak yerine sistem kurmayı düşünüyor musunuz?

öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum ama sanırım lg nin modeli 65''....ben de onerilen samsung ve lg arasında gidip geliyorum zaten..bunun yanı sıra sistem kurmaktan bahsetmişsiniz ? biraz açar mısısnız nasıl bir sistem ?

Eğer gerçekten de sistem kurmak yerine lg tv almak istiyorsanız, yanında mutlaka bi ses sistemi alın. Hatta iyi bir ses sistemi var. 2300 watt seviyesinde gücü olan biri sistem. 9.1 olması lazımdı sanırım. Projeksiyon odası gibi bir sistem kurabilirsiniz. Ayrıca o para ile mükemmel bir sistem kurabilir, sinema zevkinize zevk katarsınız. Projeksiyon odaları diye forumda aratın. Konusu mevcut. İnceleyip karar verin. Hdmi girişi olan projeksiyon ile serverlı uydu alıp hdmi girişi ile görüntü aktarımı, ses içinse iyi bir amfi ile zevkinizi katlarsınız.

• Forumdan bir arkadaştan alıntıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4007 -- 20 Nisan 2015; 20:18:55 >

• Serkan bey selamlar

-siz 1 sene önce de 10/15 lik bütçe ile panel arıyordunuz ne oldu o iş acaba??

-20 lik bütçe de ciddimisiniz??

-Forum da çok fazla,çaktırmadan mal satan çakal satıcılar vardır,mağaza elemanları vardır,firmalar ile bir şekilde ilişkili yalaka tipler,"fake" elemanlar vardır,bir de hiç bir ot dan teknik olarak
    bi-haber bir sürü insanlar vardır v.s v.s sana ilk tavsiyem "uyanık" ol ltf!!

-diğer tavsiyem ise,forum maalesef başlık kirliliği ile dolu olduğu için,spesifik olarak çoğu şeyi bir anda aynı yer den bulmak adeta imkansız gibi! dolayısıyla paran cebinde dursun;forumun bu bölümünü
    iyi takip et,sorular sor,daha olmadı yine sor sonra bir şeyler alırsın+

++

Bir de bu bahsettiğin rakamlara "değecek" bir panel zaten YOK,onun-bunun gazına gelerek bir çuval paranı heba etme!
    Hani eski den olsaydı sana direk Pio aldırırdım ama o da biteli çok oldu yaw

Bence foruma biraz fazla takıl,millet neler yazıyor incele zaten bir süre sonra çoğu şeyi çözersin

Saygılar

CAN

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Serkan bey selamlar

-siz 1 sene önce de 10/15 lik bütçe ile panel arıyordunuz ne oldu o iş acaba??

-20 lik bütçe de ciddimisiniz??

-Forum da çok fazla,çaktırmadan mal satan çakal satıcılar vardır,mağaza elemanları vardır,firmalar ile bir şekilde ilişkili yalaka tipler,"fake" elemanlar vardır,bir de hiç bir ot dan teknik olarak
    bi-haber bir sürü insanlar vardır v.s v.s sana ilk tavsiyem "uyanık" ol ltf!!

-diğer tavsiyem ise,forum maalesef başlık kirliliği ile dolu olduğu için,spesifik olarak çoğu şeyi bir anda aynı yer den bulmak adeta imkansız gibi! dolayısıyla paran cebinde dursun;forumun bu bölümünü
    iyi takip et,sorular sor,daha olmadı yine sor sonra bir şeyler alırsın+

++

Bir de bu bahsettiğin rakamlara "değecek" bir panel zaten YOK,onun-bunun gazına gelerek bir çuval paranı heba etme!
    Hani eski den olsaydı sana direk Pio aldırırdım ama o da biteli çok oldu yaw

Bence foruma biraz fazla takıl,millet neler yazıyor incele zaten bir süre sonra çoğu şeyi çözersin

Saygılar

CAN

geçen yıl memnun kalmadığım Sharp quattro 4 renk i aldık işte maalesef...bir türlü memnun kalamadım...onun yerine samsung 75 inch düşünüyorum Hi*Def*Man 'in önerdiği....yada LG var 84 inc miş baktım ama hem LG ye guvenemiyorum hem de o biraz büyük gelebilir. Sizin önerilerinizi de dinlemek isterim..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Serkan Bey

1-DH forumu "TV" bölümü olarak TR nin en iyi ve hatta tek formudur! hele hela bazı Markalar da otorite/referans tek forumdur!
    ama belli ki forumu iyi takip etmiyorsun ve beni de hiç tanımıyorsun

Sana onun için foruma fazla takıl ve takip et diye bir üstteki msg da yazmıştım!

2-Sharp ı salla geç,ancak çok büyük ebat olup da F/P gibi veya bu paraya başka büyük seçenek yok diye düşünenler için Sharp lar olabilir,onun haricinde alınmaz!
    zaten alınsa idi ve o bildiğimiz Sharp lar olsaydı bugün Avrupa da en satılan marka olmayıp en çok satılan marka olurdu Sharp!

3-Sen şimdi işe şu başlıkla başla>>>http://forum.donanimhaber.com/m_100241406/tm.htm
    o başlık da hem teknik hem de bazı şeyleri açarak veriyorum hatta "uyandırıyorum">>> ücretsiz uyandırma servis hizmeti veriyorum

Acele etme,çünkü 70" ve üzeri dedin mi işler çok ama çok değişiyor,zaten dünya da PDP ler hariç TFT-LCD ler daha adam gibi 60" bile olamadılarki sen şimdi kalkmış
    70" ve üzeri diyorsun kardeşim

Absürt rakama 75/84 ler satılıyorki onları hiç tavsiye bile etmem hatta kısmen ucuz olsalar bile!

CAN++

• Sharp'tan pek memnun kalmamışsın ama eğer UHD istemiyorsan 70LE747 modeline bir bak derim. En azından USB ile birkaç video götür bir mağazada dene, şaşıracaksın. UHD istiyorsan da LG 79UB980 en mantıklı cihaz o fiyat aralığında. Elbette o fiyatlara TV mi alınır ama o boyutlarda istiyorsanız zaten fazla seçeneğiniz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Serkan Bey

1-DH forumu "TV" bölümü olarak TR nin en iyi ve hatta tek formudur! hele hela bazı Markalar da otorite/referans tek forumdur!
    ama belli ki forumu iyi takip etmiyorsun ve beni de hiç tanımıyorsun

Sana onun için foruma fazla takıl ve takip et diye bir üstteki msg da yazmıştım!

2-Sharp ı salla geç,ancak çok büyük ebat olup da F/P gibi veya bu paraya başka büyük seçenek yok diye düşünenler için Sharp lar olabilir,onun haricinde alınmaz!
    zaten alınsa idi ve o bildiğimiz Sharp lar olsaydı bugün Avrupa da en satılan marka olmayıp en çok satılan marka olurdu Sharp!

3-Sen şimdi işe şu başlıkla başla>>>http://forum.donanimhaber.com/m_100241406/tm.htm
    o başlık da hem teknik hem de bazı şeyleri açarak veriyorum hatta "uyandırıyorum">>> ücretsiz uyandırma servis hizmeti veriyorum

Acele etme,çünkü 70" ve üzeri dedin mi işler çok ama çok değişiyor,zaten dünya da PDP ler hariç TFT-LCD ler daha adam gibi 60" bile olamadılarki sen şimdi kalkmış
    70" ve üzeri diyorsun kardeşim

Absürt rakama 75/84 ler satılıyorki onları hiç tavsiye bile etmem hatta kısmen ucuz olsalar bile!

CAN++

Tekrardan selamlar...sizden ses çıkmayınca peder Samsung Curve 78HU8500 'ün siparişini vermiş , 19 bin TL , yanında ses sistemi 1 yıllım digiturk ücretsiz kargo vs. bir sürü de hediye vermişler...sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim ama TV ile ilgili değerlendirmelerimi ( pek çakmam ama görüntüsü net mi , donma bulutlanma oluyor mu tarzı izlenimlerimi aktarırım :) ...ilginiz için bir kez daha teşekkürler...herkese hayırlı günler dilerim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.