Şimdi Ara

7 zip i bilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 Gb lık bir alanı 50 Mb ta, yani %10 u kadar küçük bir boyuta sıkıştırmayı sağladığını duyduğum "7zip" isimli programı indirdim fakat ne hikmettir bilinmez sıkıştırma yapmıyor. Yaptığı zip dosyası zaten dosyaların toplam boyutu kadar.

Herhangi bir parametresi var mı bilmiyorum, bilen var mı bu programı?

• 5 gb'ı 50 mb'a mı sıkıştırıyor bu program?
    Bana böyle bir şey imkansız gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrew -- 17 Aralık 2006; 20:28:38 >
  • evet bende çok şaşırdım ama yapıyor, 50 Mb lık bir part dosyasını indirip açtığımda toplam 5,5 GB lık JPG dosyalarını kendi gözlerimle gördüm...
  • ben de 7zip kullanıyorum. oldukça başarılı bir program. neredeyse her sıkıştırma formatını kullanabiliyor. ancak 5gb'ı 50mb'a sıkıştırdığını hiç görmedim,duymadım. ama bedava olması ve en az rakipleri kadar başarılı olması programı çok cazip kılıyor.
  • Bende zannetmiyordum ama bugün kendim tanık oldum, zaten dosyayı açabilmemiz için 7zipi kullanmamız gerekiyodu. dosyayı açtık ve 5,5 Gb lık bir resim klasörü çıktı karşımıza, bende şaşırdım.

Ya sanırım bir parametre var ve bunu bilmediğim için yapamıyorum. Kaç saattir uğraşıyorum bütün seçenekleri teker teker değiştirip denedim ama olmadı..!

Bilenlerden öneri bekliyorum...
  • Bende duymuştum bu programın bole bişi yaptığını
  • Programı buradan indirebilirsiniz, ücretsizdir.

www.7-zip.org

Halaa uraşıyorum ama bulamadım..!
  • up^
  • bi deneme de biz yapalım bari eğer bu kadar sıkıştırma yapıyorsa hdd yi (160) gb bir dvd ye atabiliriz demektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

bi deneme de biz yapalım bari eğer bu kadar sıkıştırma yapıyorsa hdd yi (160) gb bir dvd ye atabiliriz demektir

aynen bende onun peşindeyim zaten, 30 Gb lık bi arşivim var onu yedeklemek istiyorum.
    Fakat ne yaptıysam olmadı, bir eksiklik var çözemedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sinan.K

quote:

bi deneme de biz yapalım bari eğer bu kadar sıkıştırma yapıyorsa hdd yi (160) gb bir dvd ye atabiliriz demektir

aynen bende onun peşindeyim zaten, 30 Gb lık bi arşivim var onu yedeklemek istiyorum.
    Fakat ne yaptıysam olmadı, bir eksiklik var çözemedim...

ben şu an 196 mb tı sıkıştırıyom normal ayarlarda daha sonra aynı dosyayı farklı ayarlarla da sıkıştırmayı denicem % desi zaten belli olur o zaman ne kadar fark olduğunu hesaplayabiliriz
  • valla 196 mb tı 192 ye düşürüyo fark yok diğer seçenekleri de denedim ama sonuç aynı valla bulan varsa haber versin denemeye değermi değmez mi bilemem
  • quote:

valla 196 mb tı 192 ye düşürüyo fark yok diğer seçenekleri de denedim ama sonuç aynı valla bulan varsa haber versin denemeye değermi değmez mi bilemem

Ben artık pes ettim, çünkü olmuyo..!
    Bilne varsa haber etsin..
    sağol karizzmma
  • valla etiğim tercübelerime höre sıkıştırmak istediğin dosyanın içeriği çok önemli resim müzik filim vs.vs gibi seçeneklerde en iyi sıkıştırmaya müsait olan bence resimler onun için bildiğimiz programlardan vazgeçmemek lazım çünkü hepisinin işlevi aynı bence uğraşmaya değmez bile
  • karizzmma nın söylediklerine bir örnek vereyim , açık hali 1 gb olan bir text dosyasını winrar ile 12 kb boyuta indirdim.... şimdi winrar en iyi skıştırma programı mı oldu? hayır... sıkıştırma işinin detaylarına girmeden anlatacağım önemli olan dosyanızın ne kadar sıkıştırılabilir olduğuna bağlı.

7z ye gelince Vista üstünde onu kullanıyorum çünkü x64 desteği var ve gerçekten çok etkili oluyor, bir çok insanın kullandığı winrar ile karşılaştırmamı istersneiz daha iyi sıkıştırıyor ama çok az fark var %5 belki... x86 da test ettim birazcık daha yavaş o da en fazla %5 , 7z nin en güzel kısmı freeware bence deneyin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guffy -- 18 Aralık 2006; 0:20:50 >
  • sıkıştırmada önemli olan dosyalar 7zip çok başarılı bi program ama KGB archiver var gerçekten işini iyi yapanlardan sıkıştırmada işlemci gücü ve ram miktarı önemli 7zip gibi KGB arc ta açık kaynak bi yazılım geliştirmeye açık tabi adamlar üşenmemiş test etmiş sıkıştırma gücü aşağıda

7 zip i bilen var mı?

program linki :http://kgbarchiver.sourceforge.net/

• 7-zip şıkıştırmada iyidir ama abartmayın.
    winuharc ta bayağı başarılıdır.
    kolaysa video veya mp3 şıkıştırsın.
    bunların çalışma prensipleri; dosya içeriğindeki aynı olan yerleri birbirine bağlamak ve boş yerleri sıkıştırmaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxtreme

7-zip şıkıştırmada iyidir ama abartmayın.
    winuharc ta bayağı başarılıdır.
    kolaysa video veya mp3 şıkıştırsın.
    bunların çalışma prensipleri; dosya içeriğindeki aynı olan yerleri birbirine bağlamak ve boş yerleri sıkıştırmaktır

ses ve video sıkıştırması farklı zaten o yüzden kodek sıkıştırma formatı mevcut sıkıştırma içinde ona uygun yazılımlar mevcut

mp3 zaten sıkıştırılmış daha doğrusu normal olarak .wav olan ses formatında insan kulağının duyamacağı
    frekanstaki sesleri kırpar sadece duyabileceğimiz olan bölümü bırakır.

ses ve video sıkıştırmasıyla dosya sıkıştırması farklı dediğin gibi boş olan bölümleri birleştirerek boyutunu azaltır. video yada mp3 lerde boş alanları sıkıştırma kabiliyetleri yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.