Şimdi Ara

6700k mi 6600k mi günlük kullanımda?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6700k da alabilirim ama butcemi zorlar. Yapacağım şey Usko açıkken, pvp ya da GTA V gibi bf4 gibi oyunlar oynamak. Tabi bunlar açıkken, arkada chromeda açık kalacak. Render falan yapmıyorum. Ama uzun ömürlü olsun diye de 6700k aliyim diyorum. Alabilirsem onu alicam ama alamazsam da el mahkum.

6600k ile yola devam edersem ileride cannonlake ile değiştirmeyi dusunuyorum imkân olursa. Sizce 6600k Uskoyu, GTA V'i, Chromu, Winampi ve Antivirusu kaldırıp kasmadan oynatabilir mi? Ekran kartim 380 olur muhtemelen. Ama ekran kartını sistemi topladıktan 1-2 ay sonra alacağım için yanı temmuzu bulur. Polaris serisini de bekleyebilirim. Sizin öneriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenZekiMüren -- 21 Ocak 2016; 16:46:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorularının cevabını kendi mesajını okuyarak bulabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

Sorularının cevabını kendi mesajını okuyarak bulabilirsin

Evet 6600k yeterli olabilir diye düşünüyorum ama pek bilgili degilimdir bu konularda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenZekiMüren

quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

Sorularının cevabını kendi mesajını okuyarak bulabilirsin

Evet 6600k yeterli olabilir diye düşünüyorum ama pek bilgili degilimdir bu konularda

belirli bir bütçe belirtip hangisini alayım deseydin tavsiye olurdu ama maddi olarak olmazsa mecbur 6600k alacağım dediğiniz için tavsiyeye pek gerek kalmıyor ayrıca 6600k da güzel ve fazlasıyla isteklerinizi karşılayabilecek bir işlemcidir hiç bir şekilde üzülmezsin , yolun 6700k olsun alternatif 6600k olsun

• deluxx kullanıcısına yanıt
    Evet. Pek alternatif bırakmamışim. Skylake de CPU fani birlikte gelseydi iyiydi ama :D hyper evo 212 alicaz artık. Ya kasayı haf x 942 düşünüyordum ikinci el, 500r alırım 200 lira cokta sarsacak para değil. Kyk ile alicam hanı okul masrafı, PCden sonra elimde 800-900 lira kalıyor. Hanı diyorum acaba değer mi ama 200 lira için 6700kyi da bırakmak istemem. Yeri gelecek 8 çekirdek lazım olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenZekiMüren

6700k da alabilirim ama butcemi zorlar. Yapacağım şey Usko açıkken, pvp ya da GTA V gibi bf4 gibi oyunlar oynamak. Tabi bunlar açıkken, arkada chromeda açık kalacak. Render falan yapmıyorum. Ama uzun ömürlü olsun diye de 6700k aliyim diyorum. Alabilirsem onu alicam ama alamazsam da el mahkum.

6600k ile yola devam edersem ileride cannonlake ile değiştirmeyi dusunuyorum imkân olursa. Sizce 6600k Uskoyu, GTA V'i, Chromu, Winampi ve Antivirusu kaldırıp kasmadan oynatabilir mi? Ekran kartim 380 olur muhtemelen. Ama ekran kartını sistemi topladıktan 1-2 ay sonra alacağım için yanı temmuzu bulur. Polaris serisini de bekleyebilirim. Sizin öneriniz nedir?

BU KADAR AYRINTILI YAZIYON YA......

bunuda bilmen gerek diyom yawwwww

• BenZekiMüren B kullanıcısına yanıt
    bütçeniz müsaitse kesinlikle 6700k yı zorlayın , kasa sonrada değişebilir şimdilik idareten birşeyler bulursunuz
  • deluxx kullanıcısına yanıt
    Evet kasa suanlik zalmanda olsa olur. Bakalım hocam bir kere alicam sonuçta. 6700k alabilirsem ileride SSD alirim ve ekran kartini yükseltirim yeter.

Cannonlake çok büyük devrim yapmayacaksa 3-4 sene 6700k ile devam ederim diyorum.

• 3-4 sene çok rahat götürür merak etmeyin

• Zamanında i7 4790k ve 4690k için düşünmüştüm anakarta tonla para verip üstüne soğutucu içinde bir o kadar para vermek yerine i7 almıştım. ( 4.4ghz turbo ortalama i5 ocsi hızında diyebiliriz. ) Ancak skylake ile bazı elektrik birimleri anakarta taşındı. Anakartta bütçeyi kısmak pek mantıklı değil ondan dolayı ince eleyip sık dokuyun i5 ve i7 farkı tabi var ama o 8 çekirdek mevzusuna kadar şimdiki işlemciler unutulur gider zaten. Ek olarak piyasadaki bir avuç AAA dedikleri oyun için geçerli i5 yeter mevzusu yoksa i3 bile steamdeki oyunların %90 kadarını sorunsuz çalıştırır.

• Günlük kullanım içi i5 6500 de yeterli olacaktır bence. İşlemciden arttıracağınız bütçe ile ekran kartını yükseltebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0netw0

Zamanında i7 4790k ve 4690k için düşünmüştüm anakarta tonla para verip üstüne soğutucu içinde bir o kadar para vermek yerine i7 almıştım. ( 4.4ghz turbo ortalama i5 ocsi hızında diyebiliriz. ) Ancak skylake ile bazı elektrik birimleri anakarta taşındı. Anakartta bütçeyi kısmak pek mantıklı değil ondan dolayı ince eleyip sık dokuyun i5 ve i7 farkı tabi var ama o 8 çekirdek mevzusuna kadar şimdiki işlemciler unutulur gider zaten. Ek olarak piyasadaki bir avuç AAA dedikleri oyun için geçerli i5 yeter mevzusu yoksa i3 bile steamdeki oyunların %90 kadarını sorunsuz çalıştırır.

Anakartta Gigabyte Gaming 7 düşünüyordum.

Evet artık.işlemci son anda şekillenecek. Para durumuna gore

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Günlük kullanım içi i5 6500 de yeterli olacaktır bence. İşlemciden arttıracağınız bütçe ile ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Hocam zaten ben az para vermek için 6600 dusunuyorum. 380 veya polariste ona denk bir kart alicam. Bakalım. İmkân olursa i7 6700 alicam. Olmazsa 6600

• O kadar şeyi aynı anda açacaksan 6700k hatta 5820k filan al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

O kadar şeyi aynı anda açacaksan 6700k hatta 5820k filan al.

Bende dusunuyorum ama işte ekran Kartında kısıntıya gitmem gerekecek. Hoş. Ben çok takıntılı biri değilim ekran kartı konusunda. Geforce 9300M ile oyun oynuyordum şimdiye kadar :D ikinci el r7 270x bile beni şaşırtmaya yeter. Ekran kartını yazın ortasına doğru, sistemi topladıktan sonra alacaktim ama 5820k alirsam kartı şimdi, monitörü sonra almam lazım. Maaşlı çalışan olsaydım düşünmezdim de işte. Bakalım uyduğu kadar

• İkinci el 3770k/2600k filan da olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.