Şimdi Ara

650 Watt - 800 Watt , Çok sessiz Power Supply önerisi istiyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpykun

Şimdi baktım ama sesiyle ilgili çok bilgi yok gibi ortalıkta. Seasonic 620watt ' a göre ses olayı nasıl acaba bilginiz var mı ?

XFX ürünleride Corsair ürünleri gibi Seasonic tarafından üretiliyor, kalite bakımından zerre düşünceniz olmasın, sessizlik konusunda da en ufak bir şüphe olmayacağı aşikar.
  • Bu güç kaynağını alabilirsiniz.Şahsen kendim Thermaltake kullanıyorum ve çok memlunum.Sıfır ses diyebilirim ki fanı 140 mm olmasına rağmen.Gerçekten çok iyi.

http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/thermaltake-tr-600pceu-tr2-power-80plus-600w-guc-kagnagi/productdetails.aspx?I_ID=53675
  • Diablo99 Teşekkür ederim öneri için, Thermaltakelere hiç bakmamıştım biraz araştırayım :) Ama Vatan'daki diğer ürünlere bakınca gözüme şu çarptı;

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/xilence-xp700-xp700-gaming-edition-700-watt-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=44075

forumda hiç incelendi mi Xilence'ın ürünleri ? Tanıtımında ultra sessiz vs. demişler ama cidden öyle midir ? Bu PSU için güzel şeyler söylenebilirse direk gidip elden alabilirim, kargo vs. beklemeden. Bunun haricinde " evet ya şu PSU yu al hiç ses duyma, bir o kadar da kalitelidir " diyen olursa kapım açık :) Öneri yapan tüm arkadaşlara da teşekkürler tekrar tekrar.

Edit : Corsair demişti yukarda bir arkadaş; Newegg.com'da yaptığım araştırmalar sonucu en fazla rating alanlar bu yeni seri Corsair Enthusiast PSUlar olmuş. Sessizliği konusunda deneyimi olan ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpykun -- 7 Mayıs 2012; 20:48:57 >

• quote:

Merhabalar. Sistemim ;
    Intel 2500K @ 4.4 Ghz Overclocked
    Asus P8P67 LE R3 (Malesef yaptım bir hata PC yi toplarken, en yakın zamanda pro ile değiştiricem)
    Kingston 1600mhz HyperX DDR3 2x4GB
    MSI GTX560ti
    Cooler Master RC692 Kasa
    6 X 12cm Kasa fanı ( Ledli )
    Bunlara ek olarak bir sürü USB aygıtı.

*Sorunum şu, kullandığım PSU Cooler master GX650W. Çok gürültülü bir arkadaş kendisi, %100 load altında öldürücü bir sese sahip ( Yan odadan dinlendiğinde Süpürge Makinası çalışıyor sanıyorsunuz -mübalağa yoktur-. )

Bu yüzden bilinen en sessiz PSU nedir ? Fiyatını ben araştırırım yeter ki Türkiye'de bulunabilsin. Güncel konuları falan çok araştırdım fakat tonla öneri var ve sesleri konusunda hiçbir bilgi edinemedim. Öneriler gelirse ve gelen önerilerden daha sessiz bir PSU biliyorsanız lütfen paylaşın. Bugün-yarın almalıyım yoksa bu Çin İşkencesi yüzünden deliricem. Teşekkürler.

*Sorunum şu, kullandığım PSU Cooler master GX650W. Çok gürültülü bir arkadaş kendisi, %100 load altında öldürücü bir sese sahip ( Yan odadan dinlendiğinde Süpürge Makinası çalışıyor sanıyorsunuz -mübalağa yoktur-. )

6870 CF yapıcaktım .. süpürge makinesi gibi ses çıkartıyor .. maşallah .. CF falan iptal :D psu deiştirmeden CF yok bana .. teşekkürler bilgi için :D

• quote:

Orijinalden alıntı: canmustu
    6870 CF yapıcaktım .. süpürge makinesi gibi ses çıkartıyor .. maşallah .. CF falan iptal :D psu deiştirmeden CF yok bana .. teşekkürler bilgi için :D

Rica ederim, başlığı takip edin isterseniz :) 4-5 saattir aralıksız araştırıyorum bir yandan ecnebi sitelerini, Corsair HX650watt ya da Seasonic in yüksek wattlı bir PSU'sunu alıcam gibi, sessizlik/performans yönünden ikisi önde şuan. Net bilgilerimi paylaşıcam ilerleyen saatlerde..
  • quote:

quote:

Rica ederim, başlığı takip edin isterseniz :) 4-5 saattir aralıksız araştırıyorum bir yandan ecnebi sitelerini, Corsair HX650watt ya da Seasonic in yüksek wattlı bir PSU'sunu alıcam gibi, sessizlik/performans yönünden ikisi önde şuan. Net bilgilerimi paylaşıcam ilerleyen saatlerde..

http://www.****.com/pinfo.asp?pid=98656

indirim olunca 377 TL ye iniyo .. haberiniz olsun .. dursun bir köşede :)

• Teşekkürler :)

*SEASONIC M12II-620 620W

Bu arkadaş bana SLI için izin verir mi ? dediğim gibi bir tane dah 560gtx ti taktığım anda sistem ihtiyacı 604 watt oluyor tahminen. Bu PSU 620 watt ama gerçek değeri başka, neye göre hesaplamak gerekli ? ya da hiç hesaplama bol bol kurtarır mı dersiniz ? :)

Eğer SLI ile 2 x 560gtx ti çalışır senin sistemin ve bu PSU ile derseniz direk SEASONIC M12II-620 620W alıcam. Newegg Tomshardware anandtech vs birçok yeri araştırdım, bu aleti alıcam eğer şu SLI muhabbeti kafama yatarsa.

*Seasonic için çok sessiz deniyor her yerde buna artı olarak da sorun yaşayan kimse olmamış. PSU yeterince stabil söylenene göre.
    *Corsair HX650 watt için de gayet güzel görüşler var ancak belli bir süre sonra fan (bilyasından sanırım) click sesi denilen belli turlarda takılma sesi çıkarıyormuş. Youtube'da bununla ilgili bir video da var merak eden olursa.

Tekrar söylüyorum Sessizlik/Performans öncelikli bakıyorum, bana sessiz olsun SLI için de izin versin önceliğim bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpykun -- 7 Mayıs 2012; 21:23:59 >

• quote:

Teşekkürler :)

*SEASONIC M12II-620 620W

Bu arkadaş bana SLI için izin verir mi ? dediğim gibi bir tane dah 560gtx ti taktığım anda sistem ihtiyacı 604 watt oluyor tahminen. Bu PSU 620 watt ama gerçek değeri başka, neye göre hesaplamak gerekli ? ya da hiç hesaplama bol bol kurtarır mı dersiniz ? :)

Eğer SLI ile 2 x 560gtx ti çalışır senin sistemin ve bu PSU ile derseniz direk SEASONIC M12II-620 620W alıcam. Newegg Tomshardware anandtech vs birçok yeri araştırdım, bu aleti alıcam eğer şu SLI muhabbeti kafama yatarsa.

sli de yetmez %90 ihtimalle ..
  • quote:

quote:

Merhabalar. Sistemim ;
    Asus P8P67 LE R3 (Malesef yaptım bir hata PC yi toplarken, en yakın zamanda pro ile değiştiricem)
    MSI GTX560ti
    Cooler Master RC692 Kasa

Bu yüzden bilinen en sessiz PSU nedir ? Fiyatını ben araştırırım yeter ki Türkiye'de bulunabilsin. Güncel konuları falan çok araştırdım fakat tonla öneri var ve sesleri konusunda hiçbir bilgi edinemedim. Öneriler gelirse ve gelen önerilerden daha sessiz bir PSU biliyorsanız lütfen paylaşın. Bugün-yarın almalıyım yoksa bu Çin İşkencesi yüzünden deliricem. Teşekkürler.

Kötü bir haberim var :) biraz önce kasayı açıp PSU'yu söktüm. Sanırım siz de Cooler Master RC 690II Advanced ve GX650W ikilisini beraber aldınız tek parça olarak. Eğer cevap Evet ise ;

PSU yu söktüğüm zaman gördüm ki bizim bu Kasa + PSU ikilisinde bir çakallık yapmışlar, eski model GX650W ları bu kasalarla birleştirip satışa sürmüşler böylece ellerinde eski üretim güç kaynakları satılmış oldu. Kasanın içersindeki GX650W şimdi piyasada olanlar gibi 80+ Bronze değil normal 80+. Nette araştırdığım kadarıyla da bu normal 80+ GX650W'lar yani eski üretimler son derece gürültülü yaratıklar :). Kısacası bize bu kasa + psu paketini hazırlayan Cooler Master çakallık yapıp bizi Atatürk Havalimanı gürültüsüne mahkum etmiş sanıyorum.

Neyse ben son karar olarak Corsair TX650W v2 almaya karar verdim :) Yarın sabaha kadar bu arkadaşın da gürültülü olduğuna dair bir yazı okursam ya da forumdan birileri bir şey önerirse fikrim değişebilir orası ayrı.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar. Sistemim ;
    MSI GTX560ti
    Cooler Master RC692 Kasa

Kötü bir haberim var :) biraz önce kasayı açıp PSU'yu söktüm. Sanırım siz de Cooler Master RC 690II Advanced ve GX650W ikilisini beraber aldınız tek parça olarak. Eğer cevap Evet ise ;

PSU yu söktüğüm zaman gördüm ki bizim bu Kasa + PSU ikilisinde bir çakallık yapmışlar, eski model GX650W ları bu kasalarla birleştirip satışa sürmüşler böylece ellerinde eski üretim güç kaynakları satılmış oldu. Kasanın içersindeki GX650W şimdi piyasada olanlar gibi 80+ Bronze değil normal 80+. Nette araştırdığım kadarıyla da bu normal 80+ GX650W'lar yani eski üretimler son derece gürültülü yaratıklar :). Kısacası bize bu kasa + psu paketini hazırlayan Cooler Master çakallık yapıp bizi Atatürk Havalimanı gürültüsüne mahkum etmiş sanıyorum.

Neyse ben son karar olarak Corsair TX650W v2 almaya karar verdim :) Yarın sabaha kadar bu arkadaşın da gürültülü olduğuna dair bir yazı okursam ya da forumdan birileri bir şey önerirse fikrim değişebilir orası ayrı.

650w yetmemezlik gibi bir durum olabilir ama .. 750w lara bakın derim ben her ihtimale karşı ..

zaten pilot olmak gibi bir hayalim varsın olsun hava alanı sesi

• Xilence xp700. Kullaniyorum pcnin en sessiz parcasi. Gerci sesi cikmiyoki anca kulagini dayiyacan :D
  • Hocam bendede ayni kasa ve 650w psu var ancak tam yukte de kabul edilebilir ses veriyor. Kasayi alali 4 ay kadar oldu. Sormak istedigim asil soru kullandikta psudan gelen ses artiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradisecircus

Hocam bendede ayni kasa ve 650w psu var ancak tam yukte de kabul edilebilir ses veriyor. Kasayi alali 4 ay kadar oldu. Sormak istedigim asil soru kullandikta psudan gelen ses artiyor mu?

Merhabalar. Benim de kasayı alalı 4-5 ay olmuştur. Evet kullandıkça coşuyor ses :) Battlefield 3 oynuyorum mesela, 5. dakikadan sonra (yeminle söylüyorum) bilgisayarı tamamen kapatıp Allah'ım sana şükürler olsun diyorum. Bu söylediklerim hiç abartısız böyle, Diablo 3 için sayılı günler kaldı ve delirmek istemiyorum daha fazla. PC yi çok büyük bir keyifle topladım ama PSU sağolsun soğuttu beni her şeyden.

Okuyan arkadaşlara da bir sorum daha var Xilence SPS-XP800 3. Revizyon 80+ Bronze PSU larının çok sessiz olduğu söyleniyor. SLI olayıma da çözüm olabilir 800 Wattlık bir psu . Peki marka olarak uyduruk mudur ? Yoksa sessiz sakin tatlı tatlı çalışır mı ? Xilence kullananlar gayet memnun gibi :)

• quote:

quote:

Hocam bendede ayni kasa ve 650w psu var ancak tam yukte de kabul edilebilir ses veriyor. Kasayi alali 4 ay kadar oldu. Sormak istedigim asil soru kullandikta psudan gelen ses artiyor mu?

Merhabalar. Benim de kasayı alalı 4-5 ay olmuştur. Evet kullandıkça coşuyor ses :) Battlefield 3 oynuyorum mesela, 5. dakikadan sonra (yeminle söylüyorum) bilgisayarı tamamen kapatıp Allah'ım sana şükürler olsun diyorum. Bu söylediklerim hiç abartısız böyle, Diablo 3 için sayılı günler kaldı ve delirmek istemiyorum daha fazla. PC yi çok büyük bir keyifle topladım ama PSU sağolsun soğuttu beni her şeyden.

Okuyan arkadaşlara da bir sorum daha var Xilence SPS-XP800 3. Revizyon 80+ Bronze PSU larının çok sessiz olduğu söyleniyor. SLI olayıma da çözüm olabilir 800 Wattlık bir psu . Peki marka olarak uyduruk mudur ? Yoksa sessiz sakin tatlı tatlı çalışır mı ? Xilence kullananlar gayet memnun gibi :)

Ben sizden biraz daha sansliymisim sanirim. Sesle ilgili tek sorunum ekran kartindaydi onu da degistirdim. Psu almak yerine aldiginiz yere bi goturemez misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Ben sizden biraz daha sansliymisim sanirim. Sesle ilgili tek sorunum ekran kartindaydi onu da degistirdim. Psu almak yerine aldiginiz yere bi goturemez misiniz?

Sanırım sizdeki PSU yeni seri GX650W, yabancı forumlarda falan da bahsediliyor bu yeni seri, eski seri gx650watt olayından. Sizin adınıza sevindim aslında, çünkü kasa ve cpu ikilisi fiyat olarak da kalite olarak da çok hoşuma gitmişti ilk aldığımda. Ah şu ses .. :)
    Neyse zaten SLI sebebiyle PSU değiştirmem gerekliydi, biraz daha öneri gelirse karar vermem daha da rahat olacak sanırım. Dediğim gibi tüm parçalarım son derece sessiz hepsinin fanını değiştirdim, komple modifiye ettim bir tek PSU var gürültü yapan, o da az uz değil. Hayırlısı bakalım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım sizdeki PSU yeni seri GX650W, yabancı forumlarda falan da bahsediliyor bu yeni seri, eski seri gx650watt olayından. Sizin adınıza sevindim aslında, çünkü kasa ve cpu ikilisi fiyat olarak da kalite olarak da çok hoşuma gitmişti ilk aldığımda. Ah şu ses .. :)
    Neyse zaten SLI sebebiyle PSU değiştirmem gerekliydi, biraz daha öneri gelirse karar vermem daha da rahat olacak sanırım. Dediğim gibi tüm parçalarım son derece sessiz hepsinin fanını değiştirdim, komple modifiye ettim bir tek PSU var gürültü yapan, o da az uz değil. Hayırlısı bakalım :)

Alacaginiz yeni psunuz simdiden hayirli olsun. Umarim uzun sure sessiz sekilde kullanirsiniz :)

• http://www.segment.com.tr/Urunler/everest-p.d.-m1000a2-yy-1000w-80-plus-13%2c5cm-fan-power-supply---p.d.-m1000a2-yy-4360.html
    bunada bir bak bence ben kullanıyorum hğiç bir problem yaşamadım sesizde ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet

http://www.segment.com.tr/Urunler/everest-p.d.-m1000a2-yy-1000w-80-plus-13%2c5cm-fan-power-supply---p.d.-m1000a2-yy-4360.html
    bunada bir bak bence ben kullanıyorum hğiç bir problem yaşamadım sesizde ayrıca

Cooler Master diye güvendik onda ses sorunu çıktı :) Everest'e ilk etapta ısınamadım ama öneri üzerine araştırıyorum. Teşekkürler

• bilsem video cekmeyi sana dinletirdim sesini ama sen bilirsin zaten bu seri bitmiş artık biraz zor bulursun ama ocz al 700watt işini görür link
    http://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/ocz-ocz700mxsp-eu-modxstream-pro-serisi-80plus-700w-guc-kaynagi-(tak-cikart-kablolu)/productdetails.aspx?I_ID=39089
    bende buda var ama deneme fırsatım olmadı sistem toplamam lazım denemem için bence bu işini rahatla görür 2 aqdet kartta taksan sıkıntı olmaz

• Selam arkadaşlar, 1 günlük araştırma sonucu yeni bilgiler edindim. Ben performans vs den önce sessizlik arıyordum. Şimdi quietpc.com dan baktım en sessiz fractal design,nexus, zalman gibi markalar 15-16 dBA ile başlayıp 25 lere kadar çıkıyorlarmış %70 loadlarda. Fiyat olarak ucuz olan çok da (neden anlamadım) güven teşkil etmeyen Xilence SPS-XP800 modeli için de 19 dBA avarage denmiş. Bu demektir ki en sessiz PSU değil mutlaka ama şurası kesin bu alet " Bayağı Sessiz " sınıfında :). Cooler Master, seasonic vs çok performanslı ona lafım yok ama ben max 600 wattlık bir PC kullanıcısıyım ve 800 wattlık sessiz bir PSU (hele bir de Bronze 80+ ödüllü) beni sessizliğiyle büyüleyecektir diye düşündüm. Corsair, CM , Seasonic , silverstrider vs avarage 30-35 dBA arası ses çıkarıyorlarmış tam yükte. Dediğim gibi fiyat olarak da cazip ama fiyattan çok sesi düşünüyordum şimdi hem gerçek anlamıyla sessiz hem de tam yüke asla ulaştırmayacağım bir PSU almış olucam sanırım.

Haftasonu Vatan Bilgisayar indirim yapar mı bilmiyorum ama gürültü o kadar fazla ki 30 40 TL yi 5 günlük erken sessizliğe tercih edicem gibi. Çok yanlış fikirdesin diyen birisi olursa kapım açık. :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.