Şimdi Ara

6300 TL sınırlı gaming laptop tavsiyesi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önümde bayağı zaman var ama ben yine de bilgisayar bakmaya başladım. 2014 haziranı gibi yeni bir gaming laptop almayı planlıyorum. Dediğim gibi 6300 TL gibi bir sınırım olucak. Bu kadar önceden başlamamın nedeni önceden aldığım bütün laptopların beni hüsrana uğratması. Açıkçası bilgisayarlar hakkında o kadar bilgili değilim. Bir bilgisayarın özelliklerine bakarken sadece ekran kartının büyüklüğüne, ramine ve hdd sine bakıyorum. Bu konu da da nasıl tercih yapabilirim yardım ederseniz sevinirim.

(Bu arada ekranın büyük olması benim için önemli, tavsiyelerinizi söylerken buna göre söylerseniz sevinirim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendek33 -- 17 Aralık 2013; 18:38:22 >

• olun için laptop hiç akıllıca değil..
  • 3000tl'ye sistem topla her sene upgrade edersin
  • 3000tl'ye sistem topla her sene upgrade edersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer-Z

3000tl'ye sistem topla her sene upgrade edersin

Laptop almayı düşnüyorum, toplama laptop oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ride Or Die

6000 tlye masaüstü toplasan uçarsın 2tane 4k monitör 780ti 4930k oooo
  • quote:

Orijinalden alıntı: hendek33

quote:

Laptop oyun için o kadar iyi değil.Ama illa dersen ki monster'lara bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: har3

6000 tlye masaüstü toplasan uçarsın 2tane 4k monitör 780ti 4930k oooo

Masaüstüler laptoplara oranla çok daha fazla performans sağlıyorlar sanırım ama ben fazla gezen biriyim de, arkadaşlara falan giderken yanımda götürebilmek için laptop tercih ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

İnternette arattığımda çoğunlukla alienware ile karşılaşiyorum sizce hangisi? Monster mı yoksa alienware mı?

• hendek33 H kullanıcısına yanıt
    Monster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

Monster.

Monster' ın hangi modelini tavsiye edersiniz?
  • hendek33 H kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle şu modelini veya bunu alın diyemem ama son çıkan modellerinden birini tercih etmeniz sizin yararınıza olur. Tek diyebileceğim hangi modelini alırsanız alın ismi yeterli diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choiboungee -- 17 Aralık 2013; 18:41:18 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İnternette arattığımda çoğunlukla alienware ile karşılaşiyorum sizce hangisi? Monster mı yoksa alienware mı?

Monster tabi ki.Kendi istediğin ekran kartınıda takıyorlar diye biliyorum

• quote:

Hocam kesinlikle şu modeli veya bunu alın diyemem ama son çıkan modellerinden birini alırsanız bu sizin yararınıza olur. Tek diyebileceğim hangi modelini alırsanız alın ismi yeterli diye düşünüyorum.

isim konusunda katılıyorum evet "Koskoca Monster Laptop" bu ama performansı da benim için onemli. Almışken en iyisini almak istiyorum ki bir daha uzun süre sorun yaşamayayım. Hiç tavsiye veremez misiniz?
  • Hocam fiyatları tam bilmiyorum oyun odaklı laptoplar için ama şoyle bir yol izleyemez misiniz?

2300 ₺ civarına bir masaüstü sistem. Kalan paraya yani 4000 liraya da oyun odaklı bir dizüstü bilgisayar.

Yapılabilir mi bu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Monster tabi ki.Kendi istediğin ekran kartınıda takıyorlar diye biliyorum

Evet iyiymiş ama gerçekten ekran kartları konusunda pek fazla bilgim yok. İyisini nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Neye göre ekran kartınin iyisini anlarsınız?

• hocam eğer haziranda alacaksanız şimdi bakmayın çünkü maxwell serisi nvidia kartlar gelecek ki genelde haziran gibi yeni laptoplar piyasaya çıkmış oluyorlar. O zaman geldiğinde forumun notebook bölümüne konu açın size yardımcı olurlar. Türkiye'de alınabilecek toplama laptop Monster var. İki çeşit kasa kullanıyorlar. Biri Msi GT serisi biri de Clevo. Eğer yurtdışından uygun fiyatta bulabilirseniz de Alienware bakabilirsiniz ama Monster'a oranla pahalı kaçar genelde. Dediğim gibi o zamanı bekleyin ama arkadaşların da dediği gibi gerçekten geçerli bir sebebiniz yoksa o paraya laptop almayın veya uygun fiyatlı bir oyun laptopu alıp işinizi görsün geri kalanını da sağlam bir masaüstü dizin. Buradan da bakabilirsiniz hangi ekran kartıyla kaç fps alabileceğinize dizüstünde http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aqua07 -- 17 Aralık 2013; 19:12:32 >

• quote:

quote:

Hocam kesinlikle şu modeli veya bunu alın diyemem ama son çıkan modellerinden birini alırsanız bu sizin yararınıza olur. Tek diyebileceğim hangi modelini alırsanız alın ismi yeterli diye düşünüyorum.

isim konusunda katılıyorum evet "Koskoca Monster Laptop" bu ama performansı da benim için onemli. Almışken en iyisini almak istiyorum ki bir daha uzun süre sorun yaşamayayım. Hiç tavsiye veremez misiniz?

Alıntıları Göster
    HOcam burdan veya bana özel msg ile link gönderirseniz içlerinden size en iyisini seçebilirim. Gerçi sizde seçebilirsiniz genelde en iyi olanlar fiyat olarak en yüksek oluyor.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam link gönderirseniz size içlerinden en iyisini seçebilirim ki bu çok zor birşey değil sizde seçebilirsiniz çünkü genelde en performanslı olanların fiyatı en yüksek oluyor.

• quote:

Hocam link gönderirseniz size içlerinden en iyisini seçebilirim ki bu çok zor birşey değil sizde seçebilirsiniz çünkü genelde en performanslı olanların fiyatı en yüksek oluyor.

Alıntıları Göster
    oyun için laptop yanlış bir tercih ama zevk meselesi tabi

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6049&urn=459778&lang=tr-TR#.UrCDDdJdUiQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan2434 -- 17 Aralık 2013; 19:02:06 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.