Şimdi Ara

6230 'CULAR BURAYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.384
Cevap
0
Favori
178.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nokia nın sitesinde kablo sürücüsünü ve pc suite i yükleyebilirsin ama unutma ilk önce kablo sürücüsünü yükle

işte link
    http://www.nokia.com.tr/id53397.html
  • olmuoo kardes denedim!!kendi cdsindeen cıkn surucyle tanıtabiliorum sadece!!nokıa sitdn aldığım surucu ile tanımıoo
  • Bilgisayarındaki Pc Suite uygulamasını ve driver'ları tamamen sil....http://www.nokia.com.tr/id54692.html adresinden Pc Suite'in 6.41 sürümünü indirip bilgisayarına kur.Problemin çözülecektir.
  • eywallah! görcez baklım su anda indiriorum!! bi sorum war ama bu sitedeki driverleri indirdim ama onlarla tanıtamıyorum kabloyu sadece kendi cdsindeki diverlerle tanıtabiliorum neden??
  • Pc Suite 6.41 sürümünü yüklemen yeterli.Ayrıca DKU-2 kablo driver'larını yüklemene gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sympatique -- 28 Şubat 2005, 12:22:42 >
  • saolasın!!son bisoru tlfnu bilg ye bagladıgımda usb data cable bulundu yazıodu fakat 6230 yazcak diynler war ne iş??
  • Sen önce programı bi indir...Bilgisayara kur...Bilgisayar bilgin iyi ise zaten sorun yaşamadan telefonu tanıtmayı başaracaksın...Bilgisayar senden driver'ların yerini göstermeni istediği zaman C:/Program Files/Nokia/DKU-2 Drivers klasörünü göster...6.41 sürümü ile kablo dirver'ları bilgisayarına otomatik olarak kurulacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sympatique -- 28 Şubat 2005, 12:29:05 >
  • saolasın!!son bisoru tlfnu bilg ye bagladıgımda usb data cable bulundu yazıodu fakat 6230 yazcak diynler war ne iş?? wede hani su araccubugunda cıkıoya donanımı kaldır die bisey mesela flash bellekleri ordan durburup cıkarıoruz işte ordada gözüküomu tlfn enim ilk baglantı calışmalarında gözükmüoduda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lewent

saolasın!!son bisoru tlfnu bilg ye bagladıgımda usb data cable bulundu yazıodu fakat 6230 yazcak diynler war ne iş?? wede hani su araccubugunda cıkıoya donanımı kaldır die bisey mesela flash bellekleri ordan durburup cıkarıoruz işte ordada gözüküomu tlfn enim ilk baglantı calışmalarında gözükmüoduda...

Sakin ol heyecan yaratma...6.41'i kur
  • iyi yapıcaz bakalım!blg bilgim iyi diebiliriz neyse.. önceden yine böle bi konu acılmıs burda orada bi arkdasada böle anlatmısın!aynısını yaptı olmadı ama o oldu diodu!yani 6.41 deildi driverleri ayrı olarak indirmiştim nokiadan kurdum dediğin gici c: ..... die gösterdim ma sürücü yukleyemior dedi hep!! İnsallah aynısı olmaz!!!
  • heycan yaratma deil kardes bi arkadasa anlattıgının aynısını yaptım olmadıda ondan yani!!insallah olur simdi!
  • sp1 yuklu olması gerek dio o olmadan olmazmı yani
  • Sp1 yüklü değilse olmaz.
  • Senin sorununa şöyle bir çözüm yaratmaya çalışalım o zaman ;

Pc Suite 6.41'i kuramadığına göre Pc Suite 5.8 kurmanı tavsiye ediyorum.http://www.nokia.com.tr/id54000.html adresinden 5.8 sürümünü indir.Önce Pc Suite 'i bilgisayarına kur.Daha sonra CD içerisinde bulunan DKU-2 driver'larını bilgisayara kur.Kurulum işlemi sırasında kablo PC'ye takılı olmasın.Bu ikisini kurduktan sonra bilgisayarını restart et.Pc açıldıktan sonra Telefonu kabloya kabloyu'da PC'ye bağla.Biraz bekle bilgisayar senden driver'ların yerini göstermeni isteyen driver kurulum penceresini açacaktır. Bilgisayarın istediği her driver için driverların yerini C:/Program Files/Nokia/DKU-2 Drivers olarak göster.Tüm driverları tanıttıktan sonra bilgisayarını tekrar restart et.Bu sırada Kablo ve telefon bilgisayara bağlı olsun.Bilgisayar açıldıktan sonra System Tray'de bulunan Pc Suite Connection penceresini aç ve USB seçeneğini tıkla.PC Suite telefonu görecektir.

• olmuooo... C:/Program Files/Nokia/DKU-2 Drivers olarak gösterdim ama yukleyemio böle yapınca bulamı surucu. Kendi cdsinden yukleyınce oluo.. Bu arada kendi cdsindede yukleme talımatlarında once kabloyu takın sonrada yeni donanım bulundu cıkacak ve cdden suruculer yuklenir dio. aynısını yapıorum yinede olmuoooo
  • Beceremiosun o zaman... DKU-2 ile problem yaşayan bir çok kişiye bu şekilde tarif ettim ve onlar tanıtmayı başardı...Sistemini formatla yeniden kur...Benim yapabileceğim bu kadar
  • 6230 playlist olayının çözümü:
    gerekli şeyler:
    -MMC kart
    -PC Suite kurulu olmalı
    -Bluetooth veya Infra veya Kablo

1)İstediğiniz şarkıları MMC'nin içindeki istediğiniz klasöre yükleyin.(Card Readerı tercih edin)

2)Telefonla Bilgisayar bağlantısını sağlayın.(Ben bluetooth kullanıyorum "yetki ver" gibi bir seçeneği seçtiğim için telefonun bluetoothunu açtığımda 1-2 dakika içinde otomatik olarak bağlanıyor bilgisayara).Eğer bağlantı sağlanmıyorsa "Nokia Application Installer"'ı açın.Sağ Üst tarafta "telefon Seçin" düğmesine basın ve bekleyin.

***Telefon bağlantı sağlayamıyorsa devam etmeyin çünkü bundan sonraki adımlar bağlantının sağlandığı varsayılarak yazılmıştır.***

3)"Nokia Audio Manager"'ı açın.

4)Üstteki listede bilgisayardaki müzik klasörü alttaki listede telefonun içeriği görünmektedir.Ctrl+N'ye basın ya da Menü "Düzen->Yeni çalma listesi oluştur"a basın.

5)Bir playlist ismi verin mesela "gunsnroses.m3u" bu listeyi bilgisayarınızda herhangi bir yere kaydedin (Audio Manager Belgelerim altına "Çalma Listelerim" diye bir klasör açmış olmalı eğer oraya kaydederseniz daha derli toplu olur.)

6)Üstteki listeye gunsnroses.m3u eklenmiş olmalı,boyutu 0 kb süresi 00:00 olmalı bu kısım önemli.

7)Alttaki listede(Soldaki klasör yapısını kullanarak) "Nokia 6230/A/Çalma Listesi" klasörünü açın.

8)Yukarıdaki "gunsnroses.m3u" 'yu sol tarfından tutarak aşağıdaki listeye (sağdaki kısma) sürükleyin ve bırakın. (listemiz boş olduğu için bu iş 1-2 saniye sürmeli 6. adımda bahsettiğim 0 kb hadisesi bu yüzden önemli.liste boş olmazsa içeriğini de tel'e taşımaya çalışıyor ve bu çoğu zaman makineyi kilitliyor.)

9)Şimdi Alt sağdaki listede "gunsnroses.m3u" ismi görünüyor olmalı. bu isme sağ tıklıyoruz ve "Ekle" diyoruz. Biraz bekliyoruz ve yeni bir pencere açılıyor. Audio Manager bütün telefonu ve kartı tarayarak bulduğu MP3 ve AAC'leri bu yeni penceredeki listeye koyuyor.İstediğimiz parçaları CTRL'e basılı tutarak seçiyoruz (Bu listede "şarkı adı -boyutu - türü(mp3/aac) - telefondaki yeri" gibi bir sıralama var,bu sayede aradığınız parçayı kolaylıkla bulabilirsiniz.).Tamam'a basıp çıkıyoruz.

10)İşlem tamam.şarkıları dinlemek için telefonumuzda "Müzik Çalar"ı açıp çalma listesini değiştir komutunu vermemiz yeterli.

Bu yöntemin tek dezavantajı çok fazla dosyayı listeye dahil edememek veya bazı dosyaların listeye alınamaması.bunu da farklı playlistler yaparak önleyebilirsiniz.

6230'la keyifli günler...

• Laconf Allah razı olsun....Bilmediğim bir tek bu vardı bunu da öğrenmiş oldum...Oh beee ulan akşam gidiim hemen denicem ... Mp3 Çalar'daki dağınıklıktan kurtulacağıma o kadar çok sevindim ki...

• arkadaşlar kardeşim 6230 kullanıo yeni yazılım yüklettik ama videosu eskiden 4 dakikaydı hala öyle değişme olması gerekmiyomu bi söleyin
  • rica ederim Sympatique,
    bu arada istanbul anadolu yakasında yazılım yükletebileceğim servisler nerelerde acaba,telefonum garantili.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.