Şimdi Ara

60hz, 1920x1080, 1-2ms, Oyun açısından Görüntü kalitesinden bütün alınabilecek neyi önerirdiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • freesync gerekmiyor yukarıda saydığım şekilde 60hz, 1920x1080, 1-2ms, 16.7m renk olan 740 aşmayan görüntüsü iyi hangi monitörü önerirdiniz?

özellikle baktım ama her sitede farklı modellerle karşılaştığımdan günlerce araştırmak yerine bilen biri bulursam diye sormak istedim yardımcı olacak olursa gerçekten çok faydası olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunucef12 -- 13 Eylül 2016; 22:54:29 >

• Kardesim Asus vp228 modellerine bi bak.Arastir.

Freesync yi kullanmicak olsaydim bu monitoru alacaktim.

Edit:Ozur,ips demissin.Dikkatimden kacmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagece25 -- 12 Eylül 2016; 2:56:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagece25

Kardesim Asus vp228 modellerine bi bak.Arastir.

Freesync yi kullanmicak olsaydim bu monitoru alacaktim.

Edit:Ozur,ips demissin.Dikkatimden kacmis.

Öneriniz iyi oldu çünkü sanırım o model daha mantıklı ips/pls gibi paneller tepki sürelerinde daha gecikmeli sorunlu olabildiğini gördüm fiyat olarak daha pahalı aralıklara gitmeden o paneller pek güvenilir olmayacak gibi o yüzden şu 2 monitör arasında kalmıştım sizde tekini önerdiniz

Edit: 2 yakın model asus fiyat olarak yakın tekinin akıllı kontrast oranı daha yüksek ve 0.4" daha küçük
    http://www.hepsiburada.com/asus-vp247h-23-6-1ms-analog-dvi-d-hdmi-full-hd-oyuncu-monitor-p-BD804453
    http://www.hepsiburada.com/asus-vs248hr-24-1ms-analog-dvi-hdmi-full-hd-oyuncu-led-monitor-p-BD804445

Asus vp228 demiştiniz yukarıdaki 2 modelde kafam takıldı vp228h olan 21.5 vp248hr o 24" ben 24" i düşünüyordum bunlar aynıdır mıdır? 24" olanının akıllı kontrast oranı 50.000.000:1 21.5" olanı 100.000.000:1

Aklıma asıl takılan ise BenQ RL2455HM ile sizce bu 2sinden hangisini tercih etmeliyim asus vp228hr 24" mi yoksa BenQ RL2455HM 24" mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunucef12 -- 12 Eylül 2016; 16:40:28 >

• Hocam keske yardimci olabilsem.İnanin pek bilgili degilim.Aklinizda ihtiyaclarinizi karsilayan monitoru belirleyin.Sonra technopat vb.sitelerden inceleme videolarina bakin.Hb,gg,n11 gibi sitedeki alici yorumlarini okuyun.Fikriniz netlesir.

Forumdakilerden de yardim isteyin.

• karagece25 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bende şuan o şekilde yapıyordum daha çok satın alınanı almaya karar verdim color calibration ayarı yapan deneyip paylaşmış daha çok sayıda insan olduğundan kullanımı rahat olacağını düşündüm, yine de yardımınız için sağ olun
  • Aoc i2369v kullanıyorum ips paneli var görüntüsü muhteşem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acer G227HQLABID 21.5" 6ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Monitör BU ürün de uzak durman gereken bir monitör, full ekran parlaklığında laptop ekranından sönük kalıyor.

Artı hepsiburada monitör iadesinde hukuksuzluk yapıyor, farklı bir firmadan almanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvcom07 -- 13 Eylül 2016; 16:59:31 >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    lvcom07 L kullanıcısına yanıt
    @lazer__ "aoc" nin o modelinin incelemelerine bir bakacağım teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: lvcom07

Acer G227HQLABID 21.5" 6ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Monitör BU ürün de uzak durman gereken bir monitör, full ekran parlaklığında laptop ekranından sönük kalıyor.

Artı hepsiburada monitör iadesinde hukuksuzluk yapıyor, farklı bir firmadan almanı tavsiye ederim

anladım parlaklığa da dikkat ederim teşekkürler
    gameekstra var birde monitorlerde 100-200 tl aşağı fiyatları mevcut (neden çözemedim) o site ile ilgili hiç bir duyumun ya da tecrüben oldu mu?
  • Aoc I2481 FXH modelini öneririm 5ms saniye olmasına bakma piyasadaki hemen hemen en dusuk inputlag değerlerine sahip uzun sure araştırmistim monitörü bulabilirseniz alın

• Beyler 300 500 arasinda aynı arkadaşın isteklerine uyan bi monitör istiyorum hepsi buradadan olacak kampanya var çünkü ve acil 2 saat icinde siparis gececem + 500 600 arasinda bir ekran kartıyla

• Noldu hocam bi karara vardiniz mi?

Ya da aldiniz mi monti.yi?

• quote:

Noldu hocam bi karara vardiniz mi?

Ya da aldiniz mi monti.yi?

en son asus ile benq arasında kalmıştım ama son olarak benq a karar verdim sebebi ise amazon vb bir çok yabancı sitede fazlasıyla color calibration ayarları özel kullanıcı ayarları vb vardı

genelde monitor/tvler belli amaçlanmış ayarıyla geliyor(yıkanmış çamaşır görüntüsü gibi oyun için ya da canlı renkler yapalım derken renkleri iyice doğallıktan uzaklaştırma vb) onun kontrolünü daha çok ele alabilmek için özellikle o yüzden bu modeli seçtim onun dışında asusda benq da aynılardı sadece diğeri o modelde daha çok sattığı için daha çok kullanıcı geri dönüşü ayar vb paylaşılmıştı

• quote:

Acer G227HQLABID 21.5" 6ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD IPS Monitör BU ürün de uzak durman gereken bir monitör, full ekran parlaklığında laptop ekranından sönük kalıyor.

Son kısmı biraz acar misiniz hocam bende iade için hbdan aldığım monitörü geri gönderdim de merak ettim yazınızı gorunce

• tunucef12 kullanıcısına yanıt
    Gule gule kullanin hocam.Monti iyiymis.

75hz ve freesync de olsaymis tadindan yenmezmis.

Bende viewsonic vx2457 alcam kisa zamanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kool Giancana

quote:

Son kısmı biraz acar misiniz hocam bende iade için hbdan aldığım monitörü geri gönderdim de merak ettim yazınızı gorunce

Özelden ayrıntılı yazdım

• quote:

Gule gule kullanin hocam.Monti iyiymis.

75hz ve freesync de olsaymis tadindan yenmezmis.

Bende viewsonic vx2457 alcam kisa zamanda.

Teşekkürler, sende umarım uzun ömürle dilediğince kullanırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.