Şimdi Ara

6000tl bütçeye en iyi LED/LCD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    görüntü kalitesi önemli.
    normal uydu alıcı ile kullanıyorum , fazla TV seyretmem.
    genelde 700mb , 1,4gb veya 2-3gb boyutlu divx-mkv türü dosyalardan altyazılı film seyrediyorum.
    ( Philips DVP 720SA DVD/DIVX Player var )
    tercihan büyük boyutlu 720p - 1080p büyük dosya boyutlu filmleri USB den altyazı sorunu olmadan seyretmek istiyorum.
    MKV lerde ses sorunu olduğunu duyuyorum ( 5+1 ses sistemim var )

mümkün olduğunca büyük bir ekran tercih ediyorum 52 veya 46 inch.
    en iyi görüntü için hangi markanın hangi modelini önerirsiniz ?

• bu bütçenizle sony 46x4500 alınabilir
  • Güzel ve detaylı bir tavsiye isteği...

Cevapları bende takip edeceğim umarım epey yorum toplar...

Atlasyachting kolay gelsin...
  • filmleri usb den seyretme lüksünden vazgectim, bu iş için bir pc toplayıp ondan görüntü ve ses almayı düşünüyorum.
    HDMI çıkışlı bir ekran kartı ile görüntü nasıl olur ?
    DVD / DIVX playerden görüntü almak daha mı kaliteli olur acaba ?
    samsung 8 serisi led tv en iyisi diye duyuyorum, başka tavsiye yokmu ?
  • Bu kadar para verecekseniz ben size PHILIPS in 47PFL9664 modelini öneririm. Ürün de istediğiniz tüm özellikleri desteklediği gibi + olarak ambilight gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ürün Aytel de 4,730 TL. Hayır ben en mükemmelini en iyisini istiyorum derseniz Philips in 56PFL9954 modelini inceleyin derim. Ürün yine Aytel de uygun fiyat avantajı ile 9,325 TL gibi fiyat avantajına sahip. AYTEL den İlke Coşkun ile görüşün bu uygun fiyatları kaçırmayın derim. Şu anda piyasa da TÜRKİYE PHILIPS GARANTİSİ vererek en uygun fiyatları sağlayan firma AYTEL. 0216/ 4915959
  • normal uydu ile normal ulusal kanalları yani sd yayınları izleyecekseniz lcd veya led almayın. en iyisinide alsanız ben 6000-7000 tl verdim bu nasıl görüntü dersiniz. hiçbirinden güzel görüntü alamazsınız. sd yayın için pioneer veya panasonic plazmalara yönelin.
  • Hamdullah1 arkadaşın dediğine katılıyorum. SD yayın ekran büyüdükçe bozulma yapıyor. Bana göre 46'' ve üzeri LCD'lerde Hd smart ya da Digiturk Hd paketleri kullanılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdullah1

normal uydu ile normal ulusal kanalları yani sd yayınları izleyecekseniz lcd veya led almayın. en iyisinide alsanız ben 6000-7000 tl verdim bu nasıl görüntü dersiniz. hiçbirinden güzel görüntü alamazsınız. sd yayın için pioneer veya panasonic plazmalara yönelin.

+1
  • konunun en başında belirtiğim gibi fazla TV seyretmiyorum.
    normal TV yayınlarının LCD ye yetecek kalite sunamadığını biliyorum.
    ben zaten "film" seyretmek için TV tavsiyesi istemiştim.
    yine de tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdullah1

normal uydu ile normal ulusal kanalları yani sd yayınları izleyecekseniz lcd veya led almayın. en iyisinide alsanız ben 6000-7000 tl verdim bu nasıl görüntü dersiniz. hiçbirinden güzel görüntü alamazsınız. sd yayın için pioneer veya panasonic plazmalara yönelin.

Haklısınız yani deneyip gören kişi olarak yorumunuz doğru, ama şunu düşünmek gerekmezmi, alacak arkadaşlar için;
    bugün henüz çoğu markalar Led LCD Tv için üretime yeni başlarlarken, çıkan Led LCD Tv ler yada mevcut LCD teknolojili
    Tv ler dururken, bir eski teknoloji olan Plazmaya hiçte küçümsenmeyecek bir para yatırmak ne derece doğru. Bunu şu nedenle diyorum, aslında sizin söylediğiniz şu gün için doğru, ama ne kadar hızlı ve koşuşturan bir teknoloji akımı içindeyiz. Bu tür Tv leri alıp yıllarca 15-20 sene kullanıyoruz, bugün için bu doğru ama, yarın öbür gün yani çok yakında ulusal kanalların yayın türleri, teknolojileri değiştiği zamanda yada platform yayınlarının her eve girdiğini düşünürsek, bugün izlediğimiz plazmadaki yayınlar o gün için geriye baktırıp keşke keşke dedirtmezmi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.