Şimdi Ara

6000 TL Kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikli olarak amacım ofis bilgisayarı toplamak daha sonra ekran kartı alırsam oyun da oynamak.

Ekran kartını vatan devam ettirmediği için ekledim.

öncelikli amacım 2B Autocad çizimi yapmak ve 3B Solid dosyalarını açmak. Hazır sistemlere bakarak aşağıdaki şekilde bir toplama yaptım. Yaklaşık 6 bin TL tutuyor. Başka sistem tavsiyerine de açığım bütçe şuan 6 bin tl.

6000 TL Kasa önerisi

• Sistem güzel sayılır ama biraz düzenleme gerekiyor kardeşim.. işlemciyi 11400F değil de normal 11400 olan modeli tercih ediyorsan, o listeye eklediğin dandik ekran kartına ihtiyacın yok demektir.. çünkü ne uygulamalarda ne de oyunlarda pek işine yaramayacak oldukça zayıf bir karttır.. onun yerine listedeki RAM den bir tane daha alıp, RAM leri 2 x 8 yaparsan daha verimli olacaktır.. bunun dışında Kasa pahalı ise daha uygun bir şeyler seçebilirsin.. SSD de aynı performansı veren varsa daha düşük fiyata, onu tercih edebilirsin.. Kingston un o SSD modeli biraz pahalıdır..

• Sistemi vatanda topladım ekran kartı eklemeden devam ettirmiyordu. Diğer bileşenlere geçmek için rastgele ekledim.

Rami 2x8 yapacağım. Anakartın ilemci ve ramler ile uyumu nasıl daha sonra ekran kartı eklemek istesem rtx 2060 ekran kartı ekleyebilir miyim

• Leo Minor kullanıcısına yanıt
    Ekleyebilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 11400 ile 10400 arasında fıyat farkı coksa 10400 de işinizi görür.

ıcındekı dahili ekran kartı 710 dan daha ıyı yanı gereksız bır ekran kartı.

corsair yerine cricual cl15 3000 mhz ramlere bakabılırsınız. daha performanslıdır.

autocadde sorun yaşamazsınız hem 10400 hemde 11400 ile.

bende 10850k ıle kullanıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.