Şimdi Ara

6000 TL ekran kartsiz sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 6000 tl ye kadar bi sistem toplamak istiyorum.

İslemci AMD R5 3600 (ya da daha iyi ryzen cpu olabilir)
    Anakart msi ya da asus kesinlikle
    Ram farketmez kaliteli bisey olursa yeterli 3200 mhz lik rgb de olursa olabilir
    Psu en az 750w ariyorum
    Kasa yan panel cam sade absürt olmayan bi kasa ariyorum

Ekran karti ileride 2070 ya da 3070 alacağım

Ek olarak ssd ve hdd bende mevcut listeye eklemenize gerek yok

Sadece psu anakart ram kasa islemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 21 Ekim 2020; 18:4:38 >

• Öncelikle intel tabanlı bir sistem mi istersin amd tabanlı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper7272 -- 21 Ekim 2020; 16:58:54 >
  • alper7272 A kullanıcısına yanıt
    Belirttim hocam konuda kesinlikle Intel olmayacak zaten islemci secimini yaptim ama diğerleri kaldi. İslemci bu butceye r5 3600 yada daha iyisi
  • R7 3700x i 3250 TL ye hepsiburadada bulabilirsin ,anakart olarak msi nin b550m pro anakartı var hepsiburadada 1000tl ye bulabilirsin , RAM olarak 16gb apacer RAM öneririm tanesi hepsiburadada 530 TL ben 2 tane öneriyorum Buda yuvarlayarak 1000tl, kasa olarak da 850 TL ye hepsiburadadan aerocool streak RGB öneriyorum içinde 750 Watt psu var . ( bütçeyi 100 TL aştık ama fiyatına göre ne kadar güçlü bir sistem toplayabilirim ve ne kadar geleceğe dönük olabilir diye düşündüm sistem fiyatına göre gerçekten çok iyi ( şimdiden iyi oyunlar kolay gelsin)
  • Ekran kartı madem ayrı alacaksın, bütçenin çoğunu işlemciye örneğin AMD Ryzen 7 3800X ayırıp, diğer kartları buna göre seçmek lazım. En az paraya en fazla fps getirecek parçalara (işlemci/ram/anakart/psu/kasa) yüksek fiyattan aşağı şeklinde seçimlerini kullanmalısın.

• Bileşenleri beğendin mi beğenmediysen biraz daha araştırabilirim
  • lecnotr kullanıcısına yanıt
    Senin önerdiğin işlemci iyi fakat bütçeyi biraz aşar , o sıkıntı olmasa bile zaten ryzen 7 3700x den farkı base clock u 0.3 ghz , turbo clock u ise 0.1 ghz yüksek . Buna extra 500 TL vermek yerine direk 0.3 ghz basit bir overclock yapabilir hem 500 TL den olmaz hemde r7 3800x performansı alır diye düşündüm
  • alper7272 A kullanıcısına yanıt

Evet fiyat farkını 200 lira diye hatırlıyorum almışken onu alsın demiştim, piyasalar çok değişken dediğiniz doğru 3700x indirimde denk getirip alması daha mantıklı.

• Elinde takabilceğin herhangi bir ekran kartı var mı yoksa daha sonra erkan kartı takcaksan ryzen g serisi veya intel işlemci alman gerekecek belli süre kullanırım diyeceksen eğer ben sistemi kenara koyarım ekran kartı alınca kullanırım dersen intel f serisi veya ryzen al derim. Eğer ilerde sistemi kulanmayı düşünüyorsan anakart ram psu ve kasayı şimdi alırdım ki dolar artarsa çok etkilenmeyim diye. Ryzen 5000 ve rtx 3000 serisini ilerde aynı anda alırdım.

• Takabilecegim ekran karti yok maalesef. Ya buradan 2060-2070-3070 arasindayim suan onu daha sonra alacagim. Elimdeki miktar 6000 suan.
  • Merhabalar yardimci olan pek olmadi ama ben uygun bir sistem topladim.

Amd Ryzen 5 3600 3.6Ghz
    16 GB Corsair RGB PRO 3200 Mhz DDR4
    750W High Power PSU
    Aerocool Ore Saturn Kasa
    MSI B450 Gaming Plus Max anakart

Toplam 4600 tl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.