Şimdi Ara

5800 wifi sürekli bağlı kalıyor. Nasıl kapatabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 hafta önce Nokia 5800 aldım.

Telefon gayet güzel ama bi sorunum var.

bulunduğum mekanlarda wifi var ise telefon kendi kendine wifi bağlantısını açığ listeliyor. Eğer daha önceden şifresini girip bağlantı kurmuşsam hiç bana sormadan kendi kendien bağlanıyor.

Bağlantı ayarlarından wifi bölümünde gelip aktif bağlantıyı kes diyorum. Kesiyo ve 1 sn sonra tekrar bağlanıyor?

Bunu nasıl engelleyebilirim.

Kablosuz LAN bölümündeki ayarlara girip "WLAN varlıını göster" seçeneğini asla diyorum. yine olmuyor. Daha önceden şifre ile eşleştirme yapıp bağlandığım bir wlan bağlantısını silemiyorumda

Yardımlarınızı bekliyorum

• Cevap veren olmamış ama ben çözdüm sorunu :)

Nokianin mail yazılımını yüklemiştim.
    Gmail,hotmail vs maillerimi kontrol etmek için. Bu yazılımı kaldırınca wifi bağlantısını sürekli açma olayını durdurdu telefon.

Mail kontrolü için sürekli senkronizasyon yapıyor.

Ben daha önce wap,mms,gprs bağlantı tanımlarını sildigim için mevcut olan tek bağlantı yolu olarak wifi i görüyor ve sürekli aktif hale getiriyordu.

operatörün bağlantı tanımlarını silmesem onlarla bağlanmaya çalışıyordu zaten öncesindede.

Nokianın mail yazılımını kaldırınca soun çözülmüş oldu.
  • Daha önce başka yerde yazdım o yazılım adamın başına bela bişey. Hayatta kullanmam. Salak yazılım hattı kapaması gerekirken kapatmayıp bi de sürekli wifi açık tutup 4 saatte full şarjı bitirip bataryayıda el değmicek gibi sıcak hale getirdi. Telefona bişey oldu sanmıştım.
    Kaldırdım kurtuldum. Herkese tavsiye ederim.
  • Batayam 2 gün dayanmıyordu.
    Dün programı kaldırdım, bataryayı kapanana kadar bitirdim. ve şarj ettim. 24 saat oldu ve hala full bataryam.bakalım ne kadar gidecek.

eki maillerimizi kontrol edebilmek için ne kullanacaz?
    Program önerecek birileri varmı.
  • iyi bi hortlatma olacak ama aynı sorun bende de var nokia500 kullanıyorum wifi sürekli bağlı kalıyor. Bağlantıyı kesiyorum iki dakika gdçmeden tekrar baglanıyor. Whatsapp la alakası var sanırım önceliği hücresel yapınca wifi kendilişğinden kapanıyor fakat int. Pketim olmadığı için bi süre sonra tekrar wifi açılıyor kesin çözüm yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.