Şimdi Ara

5750-70 Crossfire mı? Gtx 460 mı? (gtx460 Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Şu an sistemimde bir adet his icooler x4 5750 1gb ekran kartım var. Oyunlarda istediğim performansı alamadığım için bir adet de 5770 alıp asimetrik cf olarak kullanmayı düşünüyorum. Anakartım 8x-8x şeklinde çalıştırıyor. Aynı cf düzeninin forumda incelemesi vardı ve 5870 ile aynı fps'leri veriyordu. Bu cf düzenini mi yapmalıyım yoksa 5750'yi satıp gtx460 1gb mı almalıyım. Her iki seçeneğin de maliyeti aynı oluyor.
    Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler. Sistemim imzamda (ekran kartı dışında) yazılı.

Forumdaki incelemesi burda:
    http://forum.donanimhaber.com/m_37202033/mpage_1/f_/key_5750%2Ccrossfire//tm.htm#38515700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heady -- 21 Ağustos 2010; 1:02:52 >

• Arkadaşım ati kartlar çok ısınır sorunlu olurlar geçmişten beridir. Bu açıdan nvidiadan şaşma derim
  • gtx460 1gb al alacaksan gigabyte gtx460 1 gb'yi öneririm
    hd5770'ten az ısınıyor ama çok daha fazla güç harcıyor 40w felan
    hd5750 cross yaparsan gtx460 ile aynı civar performans verir aynı civar güç harcar ama daha çok ısınır tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceMan

Arkadaşım ati kartlar çok ısınır sorunlu olurlar geçmişten beridir. Bu açıdan nvidiadan şaşma derim

• quote:

Arkadaşım ati kartlar çok ısınır sorunlu olurlar geçmişten beridir. Bu açıdan nvidiadan şaşma derim

Adamı döverler, hatta dövmekten beter ederler sakin ol şampiyon

Crossfire her zaman stabil olmayabiliyor, crossfire ayarında performans veren tek kartlar tercih edilmesi daha uygundur, o yüzden Gtx460

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3041

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

quote:

ZUUAHUAHUHA

• gtx460 1gb alırsan sendeki sistemle mecvut tüm oyunları kusursuz oynarsın.gigabyte,zotac,leadtek markalarından birini seç.ısınma olayı gtx460lardada çok aham şaham değil.fermilerin hepsi ısınıyor ama 460 en az ısınanı kart ufak çünkü.daha az elektrik daha az ısınma.hangi markayı alırsan al 70-75 dereceleri yine göreceksin çok iyi soğutması olan bir kasan olmadığı sürece.zayıf soğutman varsa dahada üstünü görmen muhtemel.sonradan 150liraya falan 9500gt gibi bi kart daha koyar sli yaparsın onuda physx için kullanırsın canavar gibi oyun oynarsın physx nimetinden de faydalanırsın.işlemcinde dar boğaz yapacak bir işlemci değil.psuda gayet yeterli.f/p kralı 460 1gb al keyfini çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi born2bemad -- 19 Ağustos 2010; 20:51:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

quote:

Crossfire her zaman stabil olmayabiliyor, crossfire ayarında performans veren tek kartlar tercih edilmesi daha uygundur, o yüzden Gtx460

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3041

niye böyle dedinki hem ayrıca şimdi aklıma geldi atiler çok ısınmasının yanında birde psychx desteklemiyor. ne anladık böyle ekran kartından.

nvidiadan şaşma

• Çok ısınma mı :S:S
    İstersen bi bak kartların sıcaklık-güç tüketimi değerlerine..
  • quote:

niye böyle dedinki hem ayrıca şimdi aklıma geldi atiler çok ısınmasının yanında birde psychx desteklemiyor. ne anladık böyle ekran kartından.

nvidiadan şaşma

Kesinlikle haklısın IceMan damn2u niye böyle bir yorum yapmış ben de bir anlam veremedim. Ben de tam senenin yorumuna
    ek olarak "pişik"i yazmak için girmiştim konuya.
    Sen benden önce davranmışsın.Atilere para verilmez "pişik" olsaydı çok ısınması ve problemli olması
    belki göz ardı edilebilirde o da yok. Ayrıca sürücülerinde de hep problem oluyomuş aldığım duyumlara göre...
    Haksızmıyım IceMancim?

@heady
    Bahsttiğin cf sistemi gtx460dan daha performanslı olsa da şahsi fikrimi söylemek gerekirse cf ve sli düzeneklerindense
    aynı performansı veren veya yakın performans sunan tek ekran kartlı bir sistem tercih ederim(fiyat düzeyleri aynı seviyelerdeyse tabi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 19 Ağustos 2010; 21:22:56 >

• Ati'nin yeni seri kartları ısınmıyor bendeki kart boşta 42 derece yük altında da 65 dereceyi geçmiyor. Cf'de programların uyumluluğu çok önemli. Yeni çıkan oyunlarda çoklu gpu desteği olmayan oyun görmedim. Bunun dışında tek sorun microstuttering; o da vsync açılınca çoğu oyunda ortadan kalkıyor. Daha önce gtx295 kullandım onunla oyunlardaki ms hatalarını test ediyordum. Ben cf yapınca 5870 performansı alacaksam gtx460'ı niye alayım? Gtx460, 5870'in dengi bir kart değil bence. Hani 5850 ile karşılaştırılabilir de. Fizik de önemli değil benim için.
  • quote:

kaç tane ATİ kart kullandın ?
    5770 cfx 460 dan daha iyidir...
  • Ati/Nvidia iyi muhabbeti benim babam senin babanı döver muhabbetinden farksızdır, bu konuda üstte yorum yapan arkadaş ve onun gibilerde ezber konuşan, kulaktan dolma bilgiler, fanatiklik, taraf tutma heyecanının olması gibi bir ton sebeplerden kör olmuşlardır, bir nevi aşk etkisi, bir nevi yılanın deri değiştirme dönemindeki gözlerin geçici kör olması gibi bir şey, büyüyünce geçer, belki..

Arada kartların performans videolarını izleyin, teslerine bakın, fiyatına bakın hangi modelin ne iş yaptığına bakın sonra zaten marka olayını kafanızdan yavaş yavaş silersiniz, tabi onada bir belki eki koymak lazım.
  • ati 5750+5770 cf'si iyidir ama 460 da isinizi gorur delinin attigi tasin pesinden gitmeyin.
  • quote:

teknolojinin kaç yıl gerisinden geliyon Allah bilir yoksa hala 90 larda mısın

soruya gelecek olursak anakartın amd tabanlı anakartsa ve en az 8x-8x cf destekliyorsa 5770 cf öneririm gerçekten harika performans sunuyor 5870 i gtx 470 i falan büyük ölçüde geride bırakıyor tabi cf nin sorunları da var bunlarla baş edemem dersen tek kart gtx 460 1 gb olanını almak yetmediği yerde yeni çıkacak kartlardan birini takarsın

• al gtx460 uğraşma
  • quote:

dostum neyın kafasını yasıyorsun soylede bızde o kafaları yakalayalım

özel sogutmalı bır gtx460 alıp bırazda oc yaparsan tadından yenmez vallaha crossfire ile ugrasma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuĞrA -- 20 Ağustos 2010; 4:48:41 >
  • Herkese verdiği vevaplardan dolayı teşekkürler. Gtx460 almaya karar verdim. Özel soğutuculu 460 almak isterdim ama öyle bir şansım yok. Alacağım yerde sadece referans tasarım Zotac gtx460 var. Onu almaya karar verdim.
  • Doğru bir karar vermişsin. Atinin sorunlu kartları yerine stabil nvida her zaman iyidir
  • quote:

Doğru bir karar vermişsin. Atinin sorunlu kartları yerine stabil nvida her zaman iyidir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.