Şimdi Ara

5700 optik giriş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim 5700 hoparlör sistemim var. daha önceleri optik çıkışlı Abit AN7 anakart kullanıyordum ve optik çıkışından 5700'e bagladigim zaman 5.1 ses alabiliyordum. daha sonra MSI anakart aldım ama optiktek bagladigim halde bir turlu 5.1 ses alamadım hep 2.1 ses çıkartıyordu. bende creative live value 5.1 digital ses kartı da var. bu ses kartının DIN kablosundan bagaladigim zaman 5.1 ses alabiliyordum. bu duruma gıcık oldum ve MSI anakartı sattım. Onun yerine asus A8V-E deluxe anakat aldım. bunun optik çıkışıda aynı MSI'daki gibi 5.1 ses vermiyor. sadece 2.1 stereo ses veriyor. anakart ile ilgili bütün konfigurasyonları denedim ama optiktek 5.1 ses alamadım. hoparlörün bozulduğunu felan düşünmüyorum. analogtan ve DIN'den 5.1 ses alabiliyorum

sadece 5700'ün optik algılama standartı ile yeni çıkan optik çıkışlı anakartların optik çıkış standartı farklımı acaba? bir uyumsuzluk var. bu durumu nasıl çözebilirim. teşekkürler. sırf bu yüzden 5700'ü satacam yani.

• bu anakartıda sat yeniden abit AN7 al kesin çözüm
  • abi bu hoparlör bende de vardı 2 hafta önce sattım..bende optik analog digital vs tüm girişleri kullandım..en güzel ses digital sesti...bence anakarttan optik ses alacagına aleti ses kartına digital olarak bagla daha verimli olur...
    '
  • katılıyorum
    quote:

Orijinalinden alıntı: tekcig

bu anakartıda sat yeniden abit AN7 al kesin çözüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.