Şimdi Ara

5600x'lü sisteme PSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam, sistemim için PSU seçmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistemimin son hali şu olacak:

MSI Tomahawk x570

CPU 5600x (İki, üç sene sonra 5900 ya da 5950x olabilir)

16GBx2(ileride x4) 3600mhz cl16 RAM

RX580(İleride GPU upgrade belirsiz)

1TB SSD (İleride 3x1TB'a çıkacak ve m2 nvme alabilirim bir tanesini)

İleride projelerimi depolamak için HDD de ekleyeceğim. Seyrek kullanılacak sistemi pek tax etmeyecek.

Böyle bir sisteme 750W PSU almanın uygun olacağını düşünüyorum.  Fakat model konusunda kararsızım.

PC workstation olacak. High end GPUlara çıkmak konusunda kararsızım. Esports için kendi GPU'mu kullanıp AAA oyunlar için streaming servislerini tercih etmek daha mantıklı görünüyor.

Baktıklarım arasında F/P olarak High power 750W Performance GD gözümü çarptı.

Bundan daha ucuzuna düşersem sorun yaşar mıyım? Bu ürün ihtiyaçlarımı karşılar mı? Ve daha çok harcama yapmamı gereken durumlar var mı?

GPU upgrade olmayacağını varsayarsak 750W overkill mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mewthree -- 8 Kasım 2020; 23:45:37 >

• https://www.hepsiburada.com/corsair-tx750m-750w-80plus-gold-moduler-guc-kaynagi-cp-9020131-eu-p-HBV00000A0XER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Kasım 2020; 0:14:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

Hızlı cevabınız için teşekkürler. Peki 750W'ın overkill olup olmadığı konusunda ne diyorsunuz?

Daha şimidi bir power supply sitesinde ihtiyaçlarımı (GPU hariç abartarak hesapladım ve ihtiyacımı 520W) gösteriyor. Sanırım burada tek soru GPU'yu upgrade edip etmeyeceğim. Eğer etmeyeceksem 600w yeterli gibi eğer edeceğimi hesaba katarsak 750W mantıklı olan olacak.

https://outervision.com/b/BAwCiI

6800XT upgrade ettiğimi düşünürsek de bunu gösteriyor:

https://outervision.com/b/qC9zmT (650W)

Bu Watt seviyesinde tercih etmem gereken ürün hangisidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Element BR ve Performance GD arasında hangisi daha iyi? 700W konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

• @mewthree

GD serisi üst seridir ancak saçma şekilde fiyatı artmış, alınabilir fiyat seviyesinde değil bence, Element serisi kendini kanıtlamış bir seridir rahatlıkla tercih edebilirsin.

GD için en uygun fiyat sanırım burada 880 TL

https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-750w-80-gold-performance-gd-aktif-pfc-guc-kaynagi-hp1-j750gd-f12s.html

• mewthree M kullanıcısına yanıt

Referans 6800xt için önerilen psu 750w 1. Kalite.

Corsair tx750m bir daha bu fiyata bulunmaz 7 sene garantili alın uzun süre psu defterini kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Kasım 2020; 0:39:58 >
  • Overkill in aksine tam yerinde bir tercih olur. Bu noktada iciniz rahat olsun. diger konuda evet highpower gd iyidir, ama fiyati gercekten manasiz artti.. 750civari olmasi gerekirdi... suan indirimde olan corsair tx750m modeli degerlendirilebilir. Garanti konusunda daha rahat olursunuz.

• tomahawkta cpu girişi 12 pin. highpower 750 gold da 4+4 pin girişi yokmu? benmı yanlıs bılıyorum?

corsaire bakin derim.

• acura07 kullanıcısına yanıt

dogru biliyin hocam  

ama sorun olmaz 8pin de yeterli, bir ara ram oc de fark oluyorcular vardi, okuyordum öyle ama bende ki c6h da ayni sekilde ve ben sadece 8pin takiyorum. bir sorun yasamadim 3 yildir. Ha iyimidir, 2x eps 8 pin olmasi? evet iyidir...

• 13 yıldır highpower 500w sistemimde sorunsuz kullanıyorum.85w CPU ve 225w gpu ile gayet başarılı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

dogru biliyin hocam  

ama sorun olmaz 8pin de yeterli, bir ara ram oc de fark oluyorcular vardi, okuyordum öyle ama bende ki c6h da ayni sekilde ve ben sadece 8pin takiyorum. bir sorun yasamadim 3 yildir. Ha iyimidir, 2x eps 8 pin olmasi? evet iyidir...

Fark oluyor :)

Sırf onun için 8pin cpu giriş aldım kısa süreli heycan yaşadım  

Hem ramden hemde cpuda.

1 tık daha az voltaj ile kullanıyorum.

Ha ne kadar gereksiz gerekli o tartışma konusu.:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.