Şimdi Ara

55 nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı KIRKLARELI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
123.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagdasy

bende varım

55'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KIRKLARELİ

:=)))
    merhaba arkadaşlar bende 55'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KIRKLARELİ ne gidiyorum
    msn im erkanerdem96@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: djerkan54

merhaba arkadaşlar bende 55'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KIRKLARELİ ne gidiyorum
    msn im erkanerdem96@hotmail.com

Alıntıları Göster
    Tertiplerim,

liste oluşturacağım yarın koyacağım buraya.pazar günü yanında cep teli olan birbiri ile haberleşerek gireceği zamanı yeri vs haber vererek birlik halinde tugaya gireriz düşüncesindeyim.Yanına cep telefonu almayanda otogarda indiği yerden benim cebi arayarak toplanacağımız zamanı öğrenebilir.

BU arada MSN'de konustugumuz arkadaşlardan cep telini almıştyım ancak ileti geçmişi kapalıymış benim bu sebeple bazılarının cep telefonalrını isimlerini kaybettim.

bu yazıyı okuyan tertiplerim barisacar@gmail.com adresine email veya buradan özel mesaj olarak :

isim - soyisim - yaşadığı şehir - cep telefonu

bilgilerini yazarlarsa çok iyi olur.

Yarın akşam üzerine kadarda listeyi koyarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisacar -- 12 Aralık 2008; 1:33:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barisacar

Tertiplerim,

liste oluşturacağım yarın koyacağım buraya.pazar günü yanında cep teli olan birbiri ile haberleşerek gireceği zamanı yeri vs haber vererek birlik halinde tugaya gireriz düşüncesindeyim.Yanına cep telefonu almayanda otogarda indiği yerden benim cebi arayarak toplanacağımız zamanı öğrenebilir.

BU arada MSN'de konustugumuz arkadaşlardan cep telini almıştyım ancak ileti geçmişi kapalıymış benim bu sebeple bazılarının cep telefonalrını isimlerini kaybettim.

bu yazıyı okuyan tertiplerim barisacar@gmail.com adresine email veya buradan özel mesaj olarak :

isim - soyisim - yaşadığı şehir - cep telefonu

bilgilerini yazarlarsa çok iyi olur.

Yarın akşam üzerine kadarda listeyi koyarım...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Facebookta bizim tugayın grubunda alıntı yapıyorum :

-hocam öncelikle hayırlı teskereler. kırklareli iyidir askerlik yapmak için (soğuk dışında). merkeze çok uzak değil. 2-3 km. kırklareli'ne gidince kime sorsan dolmuş durağını gösterir. dediğim gibi rahat askerlik yaparsın. tekrar hayırlı teskereler.

-ben 319.kd olarak geldim
    acemi birliğini merkezde yapacaksınız, tugay merkezden yürüyerek 15-20 dk mesafede bulunuyor. (pınarhisar yolu üzerinde yolun sağında ve solunda iki bölüm halinde)
    Acemi birliğinde 20 şer kişilik mangalara ayrılacaksınız, yani ilk başta eğitiminizi bu bölümler halinde yapacaksınız
    28 günlük acemilik sürenizin 15 günü eğitimle geçer, kalan 15 gün ise tamamen yemin töreni yürüyüşünün ve yemin töreninin provasıyla geçer yemin töreninin provasına hepiniz birden katılırsınız
    yemin törenine 2-3 gün kalası asıl askerliğinizi yapacağınız birlikler belli olur yani usta birliğiniz. Usta birliğiniz kesinlikle kırklarelinin dışına çıkmayacak
    3 yere düşebilirsiniz;
    demirköy, pınarhisar, ve merkez tugay,
    merkez tugayın içinde sayısız bölüm var; tankçı, topçu, muharebeci, istihkam savaş, sıhhiye,
    mesela ben, merkez tugaya düştüm bölümüm ise muhabereci idi, anlamı telsiz ve haberleşme öyle yani
    düştüğünüz yer çok önemli ben her hafta çarşıya çıkabiliyordum bulgaristan hudutunda kısa dönem arkadaşlarım vardı 1 ayda ancak çarşıya çıkabiliyolardı

-merhaba Mesut. tugayın tam olarak adresini bilmiyorum ama merkezde de sayılmaz, merkezin dışında. kendi aracınla gideceksen eğer kime sorsan tarif ederler, kırklareli küçük biyer. otobüsle gideceksen zaten inzibatlar otogarda askerleri alıp araçla tugaya götürüyorlar. kötü biryer değil, öyle çok çok şikayetçi olan kimse olmadı. ama sen de bilirsin, askeriyede düştüğün yerin hiçbir önemi yok, her şey komutanda bitiyor. o yüzden iyiliği konusunda da bir garanti veremeyeceğim, ne tür bir komutanın olacağı hiçbir zaman belli değil. ama iyi bir komutana düşersen gerçekten de rahat askerlik yaparsın. kırklarelinin tek dezavantajı çok küçük biryer, çarşıda öyle çok fazla gezilecek bir yer yok, ve de kışın çok soğuk oluyor. kar falan yağmıyor, yağmur seyrek yağıyor, kuru ayaz var ve bazen gerçekten de berbat oluyor. bol bol kalın içlik al yanına. sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. şimdiden hayırlı teskereler..

• quote:

Arkadaşlar Facebookta bizim tugayın grubunda alıntı yapıyorum :

-hocam öncelikle hayırlı teskereler. kırklareli iyidir askerlik yapmak için (soğuk dışında). merkeze çok uzak değil. 2-3 km. kırklareli'ne gidince kime sorsan dolmuş durağını gösterir. dediğim gibi rahat askerlik yaparsın. tekrar hayırlı teskereler.

-ben 319.kd olarak geldim
    acemi birliğini merkezde yapacaksınız, tugay merkezden yürüyerek 15-20 dk mesafede bulunuyor. (pınarhisar yolu üzerinde yolun sağında ve solunda iki bölüm halinde)
    Acemi birliğinde 20 şer kişilik mangalara ayrılacaksınız, yani ilk başta eğitiminizi bu bölümler halinde yapacaksınız
    28 günlük acemilik sürenizin 15 günü eğitimle geçer, kalan 15 gün ise tamamen yemin töreni yürüyüşünün ve yemin töreninin provasıyla geçer yemin töreninin provasına hepiniz birden katılırsınız
    yemin törenine 2-3 gün kalası asıl askerliğinizi yapacağınız birlikler belli olur yani usta birliğiniz. Usta birliğiniz kesinlikle kırklarelinin dışına çıkmayacak
    3 yere düşebilirsiniz;
    demirköy, pınarhisar, ve merkez tugay,
    merkez tugayın içinde sayısız bölüm var; tankçı, topçu, muharebeci, istihkam savaş, sıhhiye,
    mesela ben, merkez tugaya düştüm bölümüm ise muhabereci idi, anlamı telsiz ve haberleşme öyle yani
    düştüğünüz yer çok önemli ben her hafta çarşıya çıkabiliyordum bulgaristan hudutunda kısa dönem arkadaşlarım vardı 1 ayda ancak çarşıya çıkabiliyolardı

-merhaba Mesut. tugayın tam olarak adresini bilmiyorum ama merkezde de sayılmaz, merkezin dışında. kendi aracınla gideceksen eğer kime sorsan tarif ederler, kırklareli küçük biyer. otobüsle gideceksen zaten inzibatlar otogarda askerleri alıp araçla tugaya götürüyorlar. kötü biryer değil, öyle çok çok şikayetçi olan kimse olmadı. ama sen de bilirsin, askeriyede düştüğün yerin hiçbir önemi yok, her şey komutanda bitiyor. o yüzden iyiliği konusunda da bir garanti veremeyeceğim, ne tür bir komutanın olacağı hiçbir zaman belli değil. ama iyi bir komutana düşersen gerçekten de rahat askerlik yaparsın. kırklarelinin tek dezavantajı çok küçük biryer, çarşıda öyle çok fazla gezilecek bir yer yok, ve de kışın çok soğuk oluyor. kar falan yağmıyor, yağmur seyrek yağıyor, kuru ayaz var ve bazen gerçekten de berbat oluyor. bol bol kalın içlik al yanına. sormak istediğin başka birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. şimdiden hayırlı teskereler..

Alıntıları Göster
    barış yaptığın alıntı için sağol gerçekten faydalı.
    bu telefonunu kaydedemediklerin arasında bende warım sanırım
    ama senin telin bende war ben seni arıcam pazar günü inşallah.
    ama arkadaşlar hatta tertiplerim diyeyim kırklareli konusunda çok şanslı olduğumuz kanaatindeyim.
    umarım bu şans askerlik görevimiz boyunca devam eder...

• quote:

Orijinalden alıntı: z3phyr

barış yaptığın alıntı için sağol gerçekten faydalı.
    bu telefonunu kaydedemediklerin arasında bende warım sanırım
    ama senin telin bende war ben seni arıcam pazar günü inşallah.
    ama arkadaşlar hatta tertiplerim diyeyim kırklareli konusunda çok şanslı olduğumuz kanaatindeyim.
    umarım bu şans askerlik görevimiz boyunca devam eder...

Alıntıları Göster
    Sende Sağol, evet kaybettim :) istersen sen yine bana ulaştır bilgilerini bugün listede görünsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: z3phyr

Gereqsiz nick li arkadaşım öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum eminim biçok arkadaşımda (yoksa tertibim mi diyeyim!:D) bu bilgilendirmeden memnundur.
    Barış arkadaşımız ile irtibata geçtik teslim günü inşallah buluşacağız.
    teslim günü buluşalım toplanalım diyen arkadaşlar warsa ki buna ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim bana mail yoluyla ulaşabilirler.
    yukarıda war ama tekrar vereyim mailimi: thez3phyr@hotmail.com

Alıntıları Göster
    merhabalar arkadaşlar hepimiz için hayırlı olur inş tüm tertiplerime şimdiden selamlerımı iletiyorum.
    Salim YÜCEDAĞ

• quote:

Sende Sağol, evet kaybettim :) istersen sen yine bana ulaştır bilgilerini bugün listede görünsün

Alıntıları Göster
    il jandarmanın nasıl bir yer olduğu hakkında bilgisi olanlar var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: canal

il jandarmanın nasıl bir yer olduğu hakkında bilgisi olanlar var mı???

Alıntıları Göster
    Kırklareli'li kısa dönem tertiplerim merhaba!!!
    Yaa ne güzel çok memnun oldum şimdiden hayırlı teskereler...
    Barış ben de öncelikle teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Msn den saydığım kadarıyla 9 kişi olduk....

Ben şey derim orada buluşunca bir restoranda yemek için toplanalım derim ben bir restoran ayarlayalım ve belirli bir saat yapalım ve akşama doğru saat 17:00 gibi teslim olalım derim çünkü erken gitmenin bir faydası yok orada oyle bekletiyorlarmış...

Barış, Kadir, Fatih, Çağdaş, Emir, Emre, Erkan, Recep tanıştığıma memnun oldum. İsmini bilmediğim diğer arkadaşlar da.

Görüşmek dileğiyle,
    Murat Ekinci

• quote:

Orijinalden alıntı: oportobonito

Kırklareli'li kısa dönem tertiplerim merhaba!!!
    Yaa ne güzel çok memnun oldum şimdiden hayırlı teskereler...
    Barış ben de öncelikle teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Msn den saydığım kadarıyla 9 kişi olduk....

Ben şey derim orada buluşunca bir restoranda yemek için toplanalım derim ben bir restoran ayarlayalım ve belirli bir saat yapalım ve akşama doğru saat 17:00 gibi teslim olalım derim çünkü erken gitmenin bir faydası yok orada oyle bekletiyorlarmış...

Barış, Kadir, Fatih, Çağdaş, Emir, Emre, Erkan, Recep tanıştığıma memnun oldum. İsmini bilmediğim diğer arkadaşlar da.

Görüşmek dileğiyle,
    Murat Ekinci

Alıntıları Göster
    bir arkadaş msn adresini özelden atabilirmi?buluşma konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma1903_1903

bir arkadaş msn adresini özelden atabilirmi?buluşma konusunda.

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar, 2günden az bir süre kaldı yüzyüze görüşmemize...

Ben hepinizle telefon veya msnde görüştüm, ancak dediğim gibi şanslıktan ötürü bilgilerinizi kaybettim.

Elde ettiğim bilgilere göre tertip listemiz :

Barış Acar- İZMİR - 0 532 769 29 60 - barisacar@gmail.com
    Emir İrgin - BURSA - 0 545 276 39 04 - emiririgin@hotmail.com
    Erkan Erdem - SAKARYA - 0 543 379 31 07 - erkanerdem96@hotmail.com
    Emre Kumaşoğlu - DÜZCE - 0 535 329 98 33 - emre@duzcespor.net
    Ramazan Süleme - DENİZLİ - 0 544 262 66 27 - cankartal200@hotmail.com
    Alper Tepe - - 0 554 741 19 62 (Telefonunu getirecek) - pasam25737@hotmail.com
    Kadir Topal - - 0 534 313 24 68
    Recep Ürün - - 0 506 417 18 54
    Murat Ekinci - MANİSA - 0541 296 33 83

Tertiplerim bana gelen emaillerden ve gelen msn mesajlarından elde ettiğim bilgiler bu şekilde.

Yarın İzmir'den çıkıp Çorlu'ya gidiyorum akrabamızın yanına ailemle beraber, Pazar günüde Çorludan geçicez Kırklareline...

Kimisi diyor ki inzibat otobüsten iner inmez enseliyor diye...Eğer böyle bir durum söz konusu ise birlikte tanışıp yüzyüze görüşebileceğiz ancak.

Eğer otobüsten indikten sonra rahat edilebiliyorsa haber verelim birbirimize ilk inen arkadaş çevre hakkında tecrübe edinebilir ve henüz adresimizin kesin bilinmemesinden dolayı en azından adresi öğrenebilir ve cep telefonlarımız aracılıgıyla birbirimize haber verebilir ve buluşabileceğimiz bir nokta keşfedip tüm tertipe haber verebilir....veya kulaktan kulağa yöntemiyle birbirimize haber verebiliriz..

• quote:

Merhaba Arkadaşlar, 2günden az bir süre kaldı yüzyüze görüşmemize...

Ben hepinizle telefon veya msnde görüştüm, ancak dediğim gibi şanslıktan ötürü bilgilerinizi kaybettim.

Elde ettiğim bilgilere göre tertip listemiz :

Barış Acar- İZMİR - 0 532 769 29 60 - barisacar@gmail.com
    Emir İrgin - BURSA - 0 545 276 39 04 - emiririgin@hotmail.com
    Erkan Erdem - SAKARYA - 0 543 379 31 07 - erkanerdem96@hotmail.com
    Emre Kumaşoğlu - DÜZCE - 0 535 329 98 33 - emre@duzcespor.net
    Ramazan Süleme - DENİZLİ - 0 544 262 66 27 - cankartal200@hotmail.com
    Alper Tepe - - 0 554 741 19 62 (Telefonunu getirecek) - pasam25737@hotmail.com
    Kadir Topal - - 0 534 313 24 68
    Recep Ürün - - 0 506 417 18 54
    Murat Ekinci - MANİSA - 0541 296 33 83

Tertiplerim bana gelen emaillerden ve gelen msn mesajlarından elde ettiğim bilgiler bu şekilde.

Yarın İzmir'den çıkıp Çorlu'ya gidiyorum akrabamızın yanına ailemle beraber, Pazar günüde Çorludan geçicez Kırklareline...

Kimisi diyor ki inzibat otobüsten iner inmez enseliyor diye...Eğer böyle bir durum söz konusu ise birlikte tanışıp yüzyüze görüşebileceğiz ancak.

Eğer otobüsten indikten sonra rahat edilebiliyorsa haber verelim birbirimize ilk inen arkadaş çevre hakkında tecrübe edinebilir ve henüz adresimizin kesin bilinmemesinden dolayı en azından adresi öğrenebilir ve cep telefonlarımız aracılıgıyla birbirimize haber verebilir ve buluşabileceğimiz bir nokta keşfedip tüm tertipe haber verebilir....veya kulaktan kulağa yöntemiyle birbirimize haber verebiliriz..

Alıntıları Göster
    Kardeşler, 317 KD olarak askerliğimi kırklareli 55.Mekanize Piyade Tugayı'nda yaptım.

Şehir olarak güzel olsa da sürgün yeri olduğu için biraz problemli uzun dönemlerle beraber askerlik yapacak olmanız kötü şans...Bu yüzden acemilikten sonra bölüklere ayrılırken yanınızda sizin gibi birkaç kısa dönem daha arkadaşınız olursa daha rahat olursunuz.Çünkü bazen gerçekten konuşabilecek birilerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ben otogara iner inmez inzibatlar 'Asker misin?' diye sormuşlardı. Bu soruya 'Evet' cevabı vermenizde fayda var.Çünkü zaten size son bir kez yemek yemeniz vb ihtiyaçlarınız için zaman tanıyorlar ve sizi askeriyenin dolmuşuyla teslim olacağınız yere kadar bırakıyorlar.Eğer merkezde kalırsanız, çarşı izinlerinde çarşıya yürüyerek 15 dakikada gidebilirsiniz.Ama bazı birlikler şehre biraz uzak.Bunlar için de dolmuşlar var.

Kırklareli küçük bir yer.Gidince her köşe başında internet cafe oldugunu göreceksiniz.Ama haftasonları çarşı izinlerinde internet cafelerde boş yer bulamayabilirsniz.Çünkü başka bi aktivite yapma şansınız çok az.

Biz 2 arkadaşımızla şehir merkezindeki bir otelde dinleniyorduk çarşı izinlerinde.Canımızın çektiği yemeği, meyveyi vs vs alıp bir oda kiralıyorduk akşama kadar. Hem de banyomuzu falan yapıyorduk rahatça.Çünkü haftada 2 gun banyo gunumuzdu ve o günler de banyo yapmak tam bir keşmekeşti.Bizim bölükten banyoya yaklaşık 100 metre yürüyorduk o soğukta.Otele gecen yıl 20 ytl veriyorduk.Zaten 2 öğün yemek yesen bir de hamama gitsen banyo için daha masraflı oluyor.Bu yuzden otel işi yararınıza olabilir.

Dediğim gibi sorunlu tipler olabilir, uzak kalmaya çalışın.Şimdilik aklıma gelenleri paylaştım.Sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım.Hepinize şimdiden hayırlı teskereler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukstyle

Kardeşler, 317 KD olarak askerliğimi kırklareli 55.Mekanize Piyade Tugayı'nda yaptım.

Şehir olarak güzel olsa da sürgün yeri olduğu için biraz problemli uzun dönemlerle beraber askerlik yapacak olmanız kötü şans...Bu yüzden acemilikten sonra bölüklere ayrılırken yanınızda sizin gibi birkaç kısa dönem daha arkadaşınız olursa daha rahat olursunuz.Çünkü bazen gerçekten konuşabilecek birilerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ben otogara iner inmez inzibatlar 'Asker misin?' diye sormuşlardı. Bu soruya 'Evet' cevabı vermenizde fayda var.Çünkü zaten size son bir kez yemek yemeniz vb ihtiyaçlarınız için zaman tanıyorlar ve sizi askeriyenin dolmuşuyla teslim olacağınız yere kadar bırakıyorlar.Eğer merkezde kalırsanız, çarşı izinlerinde çarşıya yürüyerek 15 dakikada gidebilirsiniz.Ama bazı birlikler şehre biraz uzak.Bunlar için de dolmuşlar var.

Kırklareli küçük bir yer.Gidince her köşe başında internet cafe oldugunu göreceksiniz.Ama haftasonları çarşı izinlerinde internet cafelerde boş yer bulamayabilirsniz.Çünkü başka bi aktivite yapma şansınız çok az.

Biz 2 arkadaşımızla şehir merkezindeki bir otelde dinleniyorduk çarşı izinlerinde.Canımızın çektiği yemeği, meyveyi vs vs alıp bir oda kiralıyorduk akşama kadar. Hem de banyomuzu falan yapıyorduk rahatça.Çünkü haftada 2 gun banyo gunumuzdu ve o günler de banyo yapmak tam bir keşmekeşti.Bizim bölükten banyoya yaklaşık 100 metre yürüyorduk o soğukta.Otele gecen yıl 20 ytl veriyorduk.Zaten 2 öğün yemek yesen bir de hamama gitsen banyo için daha masraflı oluyor.Bu yuzden otel işi yararınıza olabilir.

Dediğim gibi sorunlu tipler olabilir, uzak kalmaya çalışın.Şimdilik aklıma gelenleri paylaştım.Sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım.Hepinize şimdiden hayırlı teskereler...

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar
    ben de kırklareli babaeski de yapacağım askerliğimi. forumu taradım ama başka kimseyi bulamadım babaeskiye gidecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukstyle

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben yarın saat 1 gibi esenler otogarında olurum. 4 saat yol sürüyosa ancak varırım galiba 5 buçuğa başka gidecek olan varmı o saatte istanbuldan. hem cep telefonlarını vermişsiniz ama üzerinizde olacakmki cep telefonlarınız. eğer gidecek olan varsa otogara kadar telefon üzerimde olur
    cep tel 05377325949

• quote:

Orijinalden alıntı: aircanadian

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ewet arkadaşlar işte son gece.muhtemelen bu foruma da son girişim.
    en kötü ihtimalle tugay da görüşmek üzere!
    herkese hayırlı yolculuklar.
    Kadir TOPAL
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattekten

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    benimde usta birligim kırklarlerıne dustu.acemılıgımı manısa/alasehırde yaptım.55.mknz.p.tugayı loj.des.k.lıgı bkm.bir. kar blk.kar.tak. kırklarelı/merkez.bir yılımızı burada gecırecegız.:D umarım guzel bı yerdır.10 numara acemılık gecırdım ıns usta bırlıgımde bu sekılde gecer.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhanaktaş

benimde usta birligim kırklarlerıne dustu.acemılıgımı manısa/alasehırde yaptım.55.mknz.p.tugayı loj.des.k.lıgı bkm.bir. kar blk.kar.tak. kırklarelı/merkez.bir yılımızı burada gecırecegız.:D umarım guzel bı yerdır.10 numara acemılık gecırdım ıns usta bırlıgımde bu sekılde gecer.:D

Alıntıları Göster
    slm arkadaslar benımde askerlıgım 55.mekanıze pıyade tugay komutanlıgına dustu.pazar gunu gelıcem ınsallah.orda olan arkadaslarla tanısmak ısterım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoery

slm arkadaslar benımde askerlıgım 55.mekanıze pıyade tugay komutanlıgına dustu.pazar gunu gelıcem ınsallah.orda olan arkadaslarla tanısmak ısterım.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende 55 de yaptım askerliğimi ve sonuçta bitti. hiçbiriniz kafanızı herşeye takıp dert sahibi olmayın gelip geçici bir şey olduğunu ve sayılı gün olduğunu aklınızdan çıkartmazsanız bitiyor. bakın çarşıda cep telefoncu var samimi arkadaş olmuştuk adı yusuf hemen uçağın karşısında blueman dvd idi sanırım dükkanın ismi gidin oraya uygun fiyatla telefon alırsınız asker telefonu yani. hayırlı teskereler

• 325. kd olarak hala askerdim. 5. hudutda şerifçavuşda. tugayda acemilik dönemini geçirdim. duyduklarımdan ve tahmin ettiğimden daha güzel bir askerlik dönemi geçirdim. toplam 28 gun surecek acemiilik dönemi boyunca sık sık büyük rütbeli komutanlar tarafından ziyaret edileceksiniz. ben 14 aralık saat 19:00 da teslim oldum. kırklareli merkezde otogarda iniyorsunuz sizi bekleyen askerler tarafından hemen alınıyorsunuz. kendiniz gitmek isterseniz asker değilim diye söyleyip ayrılabilirsiniz. Sizi otobuüsle tugaya götürüyorlar. Orada revirde sağlık kontrolünden geçiyorsunuz. daha sonra size gerekli olacak malzemeleri veriyorlar. yanınıza fazla bir şey almanıza gerek yok. eğer kış dönemi gidiyorsanız içliklere kadar veriyorlar ama yanınıza yedek almakda fayda var kışları çok soğuk oluyor. Daha sonra yolun karşı tarafında 28 gününüzü geçireceğiniz acemi birliğinize geçiyorsunuz. ORada dağıtım yapıyorlar herkesi geçici yatakhanelere gönderiyorlar. Pazartesi yada ilk iş günü sizin esas koğuşlarınıza takımlarınıza gönderiyorlar. 4 hafta süren bir eğitim var. Yemin törenine hazırlık. Bol bol yürüyüş yapıyorsunuz. 40 dakikalık dersler halinde eğitim alıyorsunuz. Her gun banyo yapabilirsizin. Çamaşırlarınızı haftada bir yıkatıyorsunuz. Gazinoda bulunan kantinden her türlü ihtiyacınızı çok ucuza karşılayabilirsiniz. 55. mekanize tugayında kısa dönem askerleri tugay komutanı A. Baki ERDOĞAN çok seviyor. Ziyaretinize gelecek ve sorunlarınız varsa onları dinleyerek ve mutlaka çözüme kavuşturur. Biz kendisinden döner istemiştik hem tavuk döner getirtthemde mangalda köfte. Daha sonra kolordu komutanı Yaşar CİHANSIZ ziyaretimize geldi. Bütün kısa dönemleri sinema salonuna topladılar orada bize eğitim veren komutanları dışarı çıkarttırarak sohbet etti. Kendisine herşeyi sorabilrisiniz. Ama eğitim az yada burada çok rahat askerlik yapıyoruz demeyin. Bizde bi tane asker söyledi ondan sonra 15 gün oryantasyon eğitimi aldık usta birliğinde. Yemin törenine kadar rahat bir acemilik dönemi yaşayacaksınız. Oraya gelen askerlerin yarısını hudutlara yolayacaklar. Biz 350 kişi geldik 175 kişi huduta gönderildi. Huduta gideceklerin isimleri Kara kuvvetleri komutanlığından geldiği için yer değiştirme için pek şansınız olmuyor. Ama hudutlar merkezde kalmakdan daha iyi. Ben 5. hudut taburuna seçildim. Burada kura ile 1. bölük merkezini seçtim. 5. hudut karargahı Demirköyde. 1. bölük merkezi Şerifçavuş, 2. bölük merkezi İğneada. Buralarda kısa bir eğitim aldıkdan sonra bölüklere bağlı karakollara dağıtılıyorsunuz. Şerifçavuşa bağlı kocabayır ve armutveren karakolları, İğneadaya bağlı :Beğendik ve avcılar karakolları var.

325 Kd Ümit Güner

• quote:

Orijinalden alıntı: guneru

325. kd olarak hala askerdim. 5. hudutda şerifçavuşda. tugayda acemilik dönemini geçirdim. duyduklarımdan ve tahmin ettiğimden daha güzel bir askerlik dönemi geçirdim. toplam 28 gun surecek acemiilik dönemi boyunca sık sık büyük rütbeli komutanlar tarafından ziyaret edileceksiniz. ben 14 aralık saat 19:00 da teslim oldum. kırklareli merkezde otogarda iniyorsunuz sizi bekleyen askerler tarafından hemen alınıyorsunuz. kendiniz gitmek isterseniz asker değilim diye söyleyip ayrılabilirsiniz. Sizi otobuüsle tugaya götürüyorlar. Orada revirde sağlık kontrolünden geçiyorsunuz. daha sonra size gerekli olacak malzemeleri veriyorlar. yanınıza fazla bir şey almanıza gerek yok. eğer kış dönemi gidiyorsanız içliklere kadar veriyorlar ama yanınıza yedek almakda fayda var kışları çok soğuk oluyor. Daha sonra yolun karşı tarafında 28 gününüzü geçireceğiniz acemi birliğinize geçiyorsunuz. ORada dağıtım yapıyorlar herkesi geçici yatakhanelere gönderiyorlar. Pazartesi yada ilk iş günü sizin esas koğuşlarınıza takımlarınıza gönderiyorlar. 4 hafta süren bir eğitim var. Yemin törenine hazırlık. Bol bol yürüyüş yapıyorsunuz. 40 dakikalık dersler halinde eğitim alıyorsunuz. Her gun banyo yapabilirsizin. Çamaşırlarınızı haftada bir yıkatıyorsunuz. Gazinoda bulunan kantinden her türlü ihtiyacınızı çok ucuza karşılayabilirsiniz. 55. mekanize tugayında kısa dönem askerleri tugay komutanı A. Baki ERDOĞAN çok seviyor. Ziyaretinize gelecek ve sorunlarınız varsa onları dinleyerek ve mutlaka çözüme kavuşturur. Biz kendisinden döner istemiştik hem tavuk döner getirtthemde mangalda köfte. Daha sonra kolordu komutanı Yaşar CİHANSIZ ziyaretimize geldi. Bütün kısa dönemleri sinema salonuna topladılar orada bize eğitim veren komutanları dışarı çıkarttırarak sohbet etti. Kendisine herşeyi sorabilrisiniz. Ama eğitim az yada burada çok rahat askerlik yapıyoruz demeyin. Bizde bi tane asker söyledi ondan sonra 15 gün oryantasyon eğitimi aldık usta birliğinde. Yemin törenine kadar rahat bir acemilik dönemi yaşayacaksınız. Oraya gelen askerlerin yarısını hudutlara yolayacaklar. Biz 350 kişi geldik 175 kişi huduta gönderildi. Huduta gideceklerin isimleri Kara kuvvetleri komutanlığından geldiği için yer değiştirme için pek şansınız olmuyor. Ama hudutlar merkezde kalmakdan daha iyi. Ben 5. hudut taburuna seçildim. Burada kura ile 1. bölük merkezini seçtim. 5. hudut karargahı Demirköyde. 1. bölük merkezi Şerifçavuş, 2. bölük merkezi İğneada. Buralarda kısa bir eğitim aldıkdan sonra bölüklere bağlı karakollara dağıtılıyorsunuz. Şerifçavuşa bağlı kocabayır ve armutveren karakolları, İğneadaya bağlı :Beğendik ve avcılar karakolları var.

325 Kd Ümit Güner
    BURADA ASKERLİK YAPMIS DEDELERİMDENYARDIM BEKLİYORUM.NASIL BİRYER BURASI 329 KSA DÖNEM OLARAK BURAYA DUSTUM

• kardeş bende oraya düştüm, okudum kadarıyla herkes soğuktan bahsediyor, onun haricinde çok kötü bişey duymadım. İnşallaj komutanlar iyidir de rahat ederiz
    quote:

Orijinalden alıntı: Kaza329

BURADA ASKERLİK YAPMIS DEDELERİMDENYARDIM BEKLİYORUM.NASIL BİRYER BURASI 329 KSA DÖNEM OLARAK BURAYA DUSTUM
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.