Şimdi Ara

5000tl Bütçe Elektro Gitar-Pedal-Amfi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle alacağım ekipman ile en aşşağı Heavy metal çalacağım.Genelde Death-Black metal çalıyorum.Ayrıca Gitarımı amerikadan getirteceğim.5000 liraya Bir gitar-bir amfi Dist ve eq pedal ayrıca sessiz çalışma için sağlam bir kulaklık.Liste yapabilirmisinz?

• 5000 lira vay vay vay ne para be abi
  • +Amerika paha biçilemez.Ama haketmek için ineklemek de lazım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Van HaLLen

5000 lira vay vay vay ne para be abi
  • Caparison al madem
  • Black Metal çalıyorsan Esp Horizon falan al.Zaten fazla da alternatifin yok..Kaldı ki Les Paul serisinden bir gitar alırsan diğer ekipmanlar için bütçe daralacak.

Amfi ise , Laney'in kafa kabin modellerinden birini öneririm.Laney yabana atılacak bir marka değil.Üst serilerinden öyle modelleri var ki , ENGL ile kapışabilecek düzeyde.
  • black&death istiyorsan 22 perde önermiyorlar(neden bilmiyorum. bilen biri söylerse sevinirim.)
    jackson lara bak istersen
  • Rr series hoşuma gidiyor fakat hepsi 22 perde:)Jackson Soloistlere bakıcam ama.Gitarı amerikadan getirticem orada les paul 2000$ yaklaşık 3000lira custom almayı düşünüyorum.2000lirayla da kafa ve kabin alırım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Eren Taner

black&death istiyorsan 22 perde önermiyorlar(neden bilmiyorum. bilen biri söylerse sevinirim.)
    jackson lara bak istersen
  • http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5973&gid=92 marshall avt50 İşe başlayınca ilk maaşımla bu amfiyi alıcam.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2394&gid=536 mxr dd-11 heavy metal çalıyormuşsun sana göre tonları çok sert bir pedal.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2395&gid=536 mxr 10 band eq Kesinlikle öneriyorum çok iyi pedal.

Bu pedallar seni uçurur sanıyorum gitar olarak tavsiye edemiyeceğim malesef o kadar büyük bütçeli gitarlarla aram pek iyi değil .Heavy metal çalıyorsun bu pedallara tabiiki jackson gider.

edut : mxr 10 band bende vardı 6 ay önce sattım.Satmam seni yanıltmasın gitarla aram açılmıştı biraz çok az çalıyordum paraya sıkışıncada satmak zorunda kaldım.

mxr dd-11 arkadaşım almıştı bir hevesle ama tonları acayip sertti sadece megadeth metallica judas priest çalınıyordu slow bir solo bile adama gaz veriyordu Oda sattı metal muff aldı metal muffda iyidir ton yelpazesi daha geniş soloları bir harika

marshall avt50 baya zaman önce taksimde stüdyoya gitmiştik 3 saat çalmıştık o zamandan beri içimde bir ukte kaldı hiç o kadar para biriktiremedim ilk maaşımla alıcam inşallah

edut 2 : Şöyle bir gözden geçirdimde bunlar benim hayallerim tabi Senin bütçen 5 milyar bunlardan çok daha iyi pedallar alabilirsin.Boşuna yazdım gibi hissettim bu kadar şeyi .Neyse tarzına görede amerikada jacksonlara bak derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelberTh -- 28 Eylül 2009; 20:05:44 >

• Mxr dimedist. kuzenimde var.Tonları çok güzel ama aynı pedal olmasını istemiyorum.Çünkü istediğim zaman o pedalı ondan alabilirim.Metal muff alabilirim.Avt50 değilde başka bir lambalı amfi istiyorum çünkü o amfi ile ilgili pek bir bilgim yok.Eee var mı daha öneriler?
    quote:

Orijinalden alıntı: kelberTh

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5973&gid=92 marshall avt50 İşe başlayınca ilk maaşımla bu amfiyi alıcam.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2394&gid=536 mxr dd-11 heavy metal çalıyormuşsun sana göre tonları çok sert bir pedal.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2395&gid=536 mxr 10 band eq Kesinlikle öneriyorum çok iyi pedal.

Bu pedallar seni uçurur sanıyorum gitar olarak tavsiye edemiyeceğim malesef o kadar büyük bütçeli gitarlarla aram pek iyi değil .Heavy metal çalıyorsun bu pedallara tabiiki jackson gider.

edut : mxr 10 band bende vardı 6 ay önce sattım.Satmam seni yanıltmasın gitarla aram açılmıştı biraz çok az çalıyordum paraya sıkışıncada satmak zorunda kaldım.

mxr dd-11 arkadaşım almıştı bir hevesle ama tonları acayip sertti sadece megadeth metallica judas priest çalınıyordu slow bir solo bile adama gaz veriyordu Oda sattı metal muff aldı metal muffda iyidir ton yelpazesi daha geniş soloları bir harika

marshall avt50 baya zaman önce taksimde stüdyoya gitmiştik 3 saat çalmıştık o zamandan beri içimde bir ukte kaldı hiç o kadar para biriktiremedim ilk maaşımla alıcam inşallah

edut 2 : Şöyle bir gözden geçirdimde bunlar benim hayallerim tabi Senin bütçen 5 milyar bunlardan çok daha iyi pedallar alabilirsin.Boşuna yazdım gibi hissettim bu kadar şeyi .Neyse tarzına görede amerikada jacksonlara bak derim.

• 5 milyar bütçe gerçekten bir setup için çoook fazla eğer çok çok iyi çalmıyorsan bu kadar para verme derim.Çok iyi çalmaktan kastım 8-10 sene çalmak ne biliyim çeşitli konserler,barlarda çıkmak.5000 milyara kirk hammett,dave mustaine hepsinin tonunu birebir yakalayabilirsin.Gitara yeni başlıyorsan hele hiç tavsiye etmem bu kadar para harcamanı başta basit gitarlar al sonra elinde kalır falan çok ucuza satarsın yazık olur.Yukarki mesajımdada dediğim gibi ben 5 milyar edicek bir setup söyleyemem sana daha doğrusu söylerim ama hiç bir pedal hakkında bir bilgim olmaz bakarım hangisi pahalıysa buraya yazarım yukarıda yazdığım pedallar 200-300 ytllik fiyat/performans açısından en uygun pedallar.Eğer gerçekten iyiyim bu ileride mesleğimde olabilir diyorsan 3 milyara bir jackson,ibanez olabilir steve vainin kullandığı geri kalan parayada chorus,delay,wah,dist.,amfi çok iyi pedallar dizebilirsin.

• Daha 3-4 senedir çalıyorum dostum.Fakat tutku oldu benim için bırakamıyorum elimden.Gitar çalmayı asla bırakmam:)Ama önerini dikkate alacağım.
    quote:

5 milyar bütçe gerçekten bir setup için çoook fazla eğer çok çok iyi çalmıyorsan bu kadar para verme derim.Çok iyi çalmaktan kastım 8-10 sene çalmak ne biliyim çeşitli konserler,barlarda çıkmak.5000 milyara kirk hammett,dave mustaine hepsinin tonunu birebir yakalayabilirsin.Gitara yeni başlıyorsan hele hiç tavsiye etmem bu kadar para harcamanı başta basit gitarlar al sonra elinde kalır falan çok ucuza satarsın yazık olur.Yukarki mesajımdada dediğim gibi ben 5 milyar edicek bir setup söyleyemem sana daha doğrusu söylerim ama hiç bir pedal hakkında bir bilgim olmaz bakarım hangisi pahalıysa buraya yazarım yukarıda yazdığım pedallar 200-300 ytllik fiyat/performans açısından en uygun pedallar.Eğer gerçekten iyiyim bu ileride mesleğimde olabilir diyorsan 3 milyara bir jackson,ibanez olabilir steve vainin kullandığı geri kalan parayada chorus,delay,wah,dist.,amfi çok iyi pedallar dizebilirsin.

• quote:

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5973&gid=92 marshall avt50 İşe başlayınca ilk maaşımla bu amfiyi alıcam.

AVT 50 Uzak durulmasını şiddetle tavsiye ettiğim bir amfi.Bu amfide 1 tane lamba var.Bir tane Lambayla olacak iş değil bu.Paranız varsa ve lambalı amfi düşünüyorsanız DSL Serisi falan alın.DSL , TSL , JCM serileri pahalı biliyorum ama bu amfiler tam anlamıyla lambalı amfi.4 tane lamba var içerlerinde.

AVT serisini denemiştim.Gitarı amfiye takarken , Lambalı amfiyle çalacağım diye düşünüyorsunuz ama sonuç hiç öyle olmuyor.Zaten her hangi bir setup kullanmadan bu amfiden adam gibi bir Overdrive bile alamazsınız.

Az sayıda Lamba hem istediğiniz tonu vermeyecek , hem de tüm güç 1 ya da 2 lambaya bineceği için bu lambalar kısa sürede bitecek.Uzun vadede baya masraf çıkaracak...

Bunu şöyle düşünebiliriz ;

Üst sınıf bir araba almak istiyorsunuz.Arabanın ağırlığı 1.5 ton civarı ama sahip olduğu motor 1.4 litre.
    Hem üst sınıf bir arabadan istediğiniz performansı alamazsınız , hem de kasa ağır motor küçük olduğu için motor kısa sürede kendini yer.Hem de çok gereksiz bir yakıt tüketimi olur..

Özetle ;

Lambalı amfi işine girecekseniz , cebinizde para olacak.En az 2-2.5 milyarı gözden çıkaracaksınız.Aksi takdirde , bu dediklerimi ilerde hatırlarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 30 Eylül 2009; 13:39:28 >

• Teşekkürler bu güzel yorumun için.
    quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

quote:

AVT 50 Uzak durulmasını şiddetle tavsiye ettiğim bir amfi.Bu amfide 1 tane lamba var.Bir tane Lambayla olacak iş değil bu.Paranız varsa ve lambalı amfi düşünüyorsanız DSL Serisi falan alın.DSL , TSL , JCM serileri pahalı biliyorum ama bu amfiler tam anlamıyla lambalı amfi.4 tane lamba var içerlerinde.

AVT serisini denemiştim.Gitarı amfiye takarken , Lambalı amfiyle çalacağım diye düşünüyorsunuz ama sonuç hiç öyle olmuyor.Zaten her hangi bir setup kullanmadan bu amfiden adam gibi bir Overdrive bile alamazsınız.

Az sayıda Lamba hem istediğiniz tonu vermeyecek , hem de tüm güç 1 ya da 2 lambaya bineceği için bu lambalar kısa sürede bitecek.Uzun vadede baya masraf çıkaracak...

Bunu şöyle düşünebiliriz ;

Üst sınıf bir araba almak istiyorsunuz.Arabanın ağırlığı 1.5 ton civarı ama sahip olduğu motor 1.4 litre.
    Hem üst sınıf bir arabadan istediğiniz performansı alamazsınız , hem de kasa ağır motor küçük olduğu için motor kısa sürede kendini yer.Hem de çok gereksiz bir yakıt tüketimi olur..

Özetle ;

Lambalı amfi işine girecekseniz , cebinizde para olacak.En az 2-2.5 milyarı gözden çıkaracaksınız.Aksi takdirde , bu dediklerimi ilerde hatırlarsınız

• o kadar param olsa hiç düşünmem bir les paul alırım ama les paul ler 22 perde olduğu için özellikle metal parçalarda sorun çıkarabilir(sololarda) 24 perdeli olsun alacağınız gitar, ESP olursa harika olur
  • kardeş sana tavsiyem şöyle ayarla bütçeni 1.500 tl lik gitar al 50w lık bi amfi al tüm pedalları diz 5000 e yerleştir

yani baba gitar alırsın efektör olmaz amfi olmaz tad alamazsın dediğim gibi yap bence

Ltd truckster fln işini görür bence tabi senin zevkine uyarmı bilemem

şimdiden hayırlı olsun
  • Para varsa Analog takıl derim. Gitarıda dışardan getirteceğine göre Türkiyeye nazaran 700-800TL kazancın olur. Bu kazancın ve artan paranla analog pedal dizilimine yatır, Ayrıyetten iyi bir kayıt için profesyonel ses kartı alabilirsin. Synthesizer olayına girme derim. Midi kayıt şimdilik erken ama Midi girişli ses kartın geleceğede yatırım olur. Böylelikle Home Stüdyonuda kurmuş olursun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.