Şimdi Ara

500 TL ye 4 çekirdekli Oyun PC si ( İNCELEME ) --En Düşük bütçe ile maksimum performans-- YENİ SSler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.136
Cevap
52
Favori
131.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Pringles

quote:

Orijinalden alıntı: Kıvanch

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pringles

kaydediyorum deli gibi para biriktirip toplayacağım, ama bir 100 lira eklentiyle bunun üstüne neler daha yapabiliriz

Üzerine 110 tl daha verip HD 6670 ekran kartı takarsanız crossfire yapıp HD 6850 gibi bir kartınız olur :) yani o zaman bi çok sisteme fark bile atarsınız oyunlarda iyice :)

şu an kullandığım sistemi yazayım da ağlayın

intel core2 duo 1.5 ghz
    nvidia geforce 8600m gs up to 1024 mb (256 mb ayrılmış hafıza)
    2 gb ram ( ddr 3- mü 2 mi emin değilim)
    acer 5720g , laptopta oyun oynamak insanı oyundan soğutur, bu bilgisayar ile mw3 ve mw 2 yi orta ile yüksek arasında bir yerlerde oynuyorum çok az bir kasma ile, geçen bir just cause ile gta 4 yükleyeyim dedim en düşük ayarda bile kasıyorlar just cause u steamden aldım 5 dolara içim acımadı bilgisayar toplayınca o oyunun benden çekeceği var

Bu alacağın sistem senin laptopu 3 e 5 e katlar :D

kesinlikle para biriktirip al. zaten çok bişey değil hemen birikir aslında :)

• para var bunu toplamaya ama okullar başlıyor bir de gitar alıyorum o paraya o yüzden bilgisayarı toplarsam iki katı pişmanlık olur şimdi seneye bulabilirim bu parçaları inşallah
  • toplanıyormu yani bu paraya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemkurtul

toplanıyormu yani bu paraya?

aldım diyorum ya daha ne soruyosun dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 31 Ağustos 2012; 20:09:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zulu1616

Bence güzel bir konu olmuş. Uygun fiyata gerçekten güzel bir sistem toplamışsınız. Hemde tüm parçalar neredeyse sıfır alınmış.

Paylaşım için teşekkürler...

Ben teşekkür ederim. Az paralara da oyun oynanabileceğini ve de şahane bi işlemciye sahip olabilineceğini göstermek istedim :)

hocam resımdekı monıtorunuz guzelmıs kac ınch kulanıyorsunuz ben 21 ınch almayı dusnuyrum.... bır de montajda kablo baglantıları karsık nasıl yapacagız onu?

• quote:

Hocam oyun incelemelerinizi merakla bekliyorum.

Gta IV
    Crysis 2
    Bf3
    Mw2
    Mw3
    Left 4 Dead 2
    Crysis Warhead

Gibi oyunları fraps programı ile en düşük,ortalama ve en yüksek gördüğünüz fps değerlerini paylaşırsanzı sevinirim.(Frapsta fps'leri otomatik kaydetme özelliği var kaç fps görüyorsan hepsini not ediyor o şekilde yapıp paylaşırsanız hem sizin için daha iyi olur hemde bizler fikir edinmiş oluruz.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishwarzone

quote:

quote:

Bence güzel bir konu olmuş. Uygun fiyata gerçekten güzel bir sistem toplamışsınız. Hemde tüm parçalar neredeyse sıfır alınmış.

Ben teşekkür ederim. Az paralara da oyun oynanabileceğini ve de şahane bi işlemciye sahip olabilineceğini göstermek istedim :)

hocam resımdekı monıtorunuz guzelmıs kac ınch kulanıyorsunuz ben 21 ınch almayı dusnuyrum.... bır de montajda kablo baglantıları karsık nasıl yapacagız onu?

Hocam 27" inch ASUS VE276 monitörüm :) montaj olayı aslında anakart ve kasa kitapçığına bakarak çok kolay :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 27" inch ASUS VE276 monitörüm :) montaj olayı aslında anakart ve kasa kitapçığına bakarak çok kolay :)

kusura bakma senı soru yagmuruna tutuyoruz. valla kanıma gırdınız bak
    sımdı hocam evımde 450 watt psu lu eskı kasam var sene 2005 te almıstım. ben bu parcaları alıp bu kasaya dızmeyı dusnuyorum..sence nasıl olur uyar mı kasaya.. bır de demışsınız ustune 100 tl daha fazla verırsenız daha ıyı ekran kartı alırsınız dedın orasını anlamadım. ustune ayrıca ekran kartı takılabılıyormu mesela 6850 radeon gıbı..

• evet arkadaslar bilginizle aynı sistemden bi tanede ben aldım sistem elime geçtiginde bende bi kaçtane ss atmak istiyorum kıvanch hocam baya yardım etti bu konu hakkında sagolsun ayrıca crossfire yapıcam bakalım neler olucak

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funks12 -- 31 Ağustos 2012; 21:27:50 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sımdı hocam evımde 450 watt psu lu eskı kasam var sene 2005 te almıstım. ben bu parcaları alıp bu kasaya dızmeyı dusnuyorum..sence nasıl olur uyar mı kasaya.. bır de demışsınız ustune 100 tl daha fazla verırsenız daha ıyı ekran kartı alırsınız dedın orasını anlamadım. ustune ayrıca ekran kartı takılabılıyormu mesela 6850 radeon gıbı..

hocam yemeğimi iyiyim aydınlatacam seni bekle :)
    yemek olarak da ss koyayım bari :

500 TL ye 4 çekirdekli Oyun PC si ( İNCELEME ) --En Düşük bütçe ile maksimum performans-- YENİ SSler

• quote:

Orijinalden alıntı: funks12

evet arkadaslar bilginizle aynı sistemden bi tanede ben aldım sistem elime geçtiginde bende bi kaçtane ss atmak istiyorum kıvanch hocam baya yardım etti bu konu hakkında sagolsun ayrıca crossfire yapıcam bakalım neler olucak

Saygılar.

Helal dostum hayıırlı olsun :) bi insan daha ucuza performansa kavuşacak :) crossfire ben de merakla bekliyecem çünkü daha deneme şansım olmadı. 6670 gibi bi kart takılınca 6850 gibi oluyor bu sisteme crossfire sayesinde :)

• quote:

kart olaraktahttps://www.ucuzuburada.com/Products-14293-asus-1gb-eah6670-gddr5-128-bit-dis-1gd5-dvi-hdmi-ati-16x.html bunu düşünüyorum inşallah olur

kartı ne zaman alacaksın hocam? ben sana daha ucuzunu bulurum nette :P yeterki alacağın zamanı söyle :)

• kartı biraz geç alıcam ya bi 2 hafta sonra felan hesaba bi para yatıcak en fazla 3 hafta biraz fazla ama sabredicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funks12 -- 31 Ağustos 2012; 21:47:31 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam şöyle diyim. Bu bir AMD APU olduğu için ekran kartı içinde PCI mimarili gelmekte. yani harici bir ekran kartından farkı yok. Durum böyle olunca buna 1 tane desteklenen kart takarak (6450,6570,6670) , crossfire yani çift kartı birleştirip tek kart ama çok çok daha güçlü çalıştrımak mümkün. mesela diyelim 6670 aldınız içindeki 6550+6670 = 6850 performansında bir kart elde etmiş oluyosunuz :) gidip direk 6850 de alıp takabilrisiniz. ama o zaman içindeki ekran kartını kullanamazsınız ve israf olur. onun yerine dediğim 6670 i alırsanız o hızlara zaten yaklaşmış oluyosunuz :) bu sisteme tek başına çalıştırmak için istediğiniz kartı takabilrsiniz. ama crossfire yapabilmek için sadece 3 kart destekli onlar da : 6450, 6570 ve 6670. crossfire ın amacı ucuz ekran kartı alıp onu tek bir pahalı (mesela 6850) ekran kartı hızında çalıştırmaktır. yani 120 tl ye filan bulunuyor 6670 ya da 100 tl ye filan 6570 var. bunlardan alırsanız 300 tl civarı 6850 almanıza gerek kalmıyo 100 tl civarına aynı performansı yakalıyorsunuz amaç bu. umarım anlatabilmişimdir

Diğer soruna gelirsek bu sistem o kasaya uyar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 31 Ağustos 2012; 21:52:12 >

• quote:

kartı biraz geç alıcam ya bi 2 hafta sonra felan hesaba bi para yatıcak en fazla 3 hafta biraz fazla ama sabredicem

tamam hocam o zaman ben yine yardımcı olacam sana daha uygun fiyatlı 6670 ler var çünkü :)
  • quote:

kartı biraz geç alıcam ya bi 2 hafta sonra felan hesaba bi para yatıcak en fazla 3 hafta biraz fazla ama sabredicem

Crossfire falan yapma.Çünkü yapacağın crossfire türü hybrid crossfire.Kartlar hybrid crossfirede pek verimli olamıyorlar.Artış normal Crossfiredeki gibi yüksek olmuyor.Harici ekran kartı almayı kafana koyduysan HD5770'den aşağı alma(Bu arada kesinlikle harici ekran kartı alıcaksan A8 3870K alma,FX 4100 daha ucuz ve daha performanslı).Bu arada böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum ama şimdi değil FM2'ler çıkıcak onları beklemekte fayda var.(Şimdiki apuların yenilenmiş hâli,fiyatı çok olursa A8 3870K dahada ucuzlar ondan alırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 31 Ağustos 2012; 22:11:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Crossfire falan yapma.Çünkü yapacağın crossfire türü hybrid crossfire.Kartlar hybrid crossfirede pek verimli olamıyorlar.Artış normal Crossfiredeki gibi yüksek olmuyor.Harici ekran kartı almayı kafana koyduysan HD5770'den aşağı alma.Bu arada böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum ama şimdi değil FM2'ler çıkıcak onları beklemekte fayda var.(Şimdiki apuların yenilenmiş hâli,fiyatı çok olursa A8 3870K dahada ucuzlar ondan alırım)

olsun hocam ama bak çoğu forumda okudum 6850 ye yaklaşılıyo diyolar hybrid te olsa. zaten 5770 almasına gerek yok içindeki ekran kartı zaten ona yakın. 6670 alır ve crossfire yaparsa 6850 hızına yaklaşacak ve de sadece 120 tl vererek. onun için crossfire yapması içindeki kartıda israf etmemesi ve fazla para vermemesi açısından daha mantıklı. ha ilerde bi 7850 takar tam ultra ayarlar için ona bişey demem

bu arada fm2 ler çıkar ama hemen ucuzlar mı , ucuz olurlar mı onu bilemiyoruz :) ama sonuçta bu paraya sistem için gayet iyi bi seçim yaptık :)

İşte 6670 ile crossfire yapılmış hali sistemin:

BF3 64 kişilik online haritada hem de:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 31 Ağustos 2012; 22:17:30 >

• Bu da 6670 crossfire ile diğer bi oyun:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEDONANIM -- 31 Ağustos 2012; 22:19:37 >
  • Kıvanç hocam sizin incelemenizi merakla beklemedeyimAlıp almama dururum sizin incelemenize bağlıİncelemeyi böyle bilgisayardan video kaydederek yapmayı düşünüyorsanız telefon veya kamera ile ediniz bilgisayardan kaydedince fps düşüyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.