Şimdi Ara

50 INCH PLAZMA HAKKINDA YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    50" plazma almayi dusunuyorum, marka ve modeller arasında sıkışıp kaldım, kullanan arkadaşların yorumlarını paylaşmasını isterim 5000-8500 arası bütçem var, neyi tavsiye edersiniz? Panasonic 42 ve 50 inchlerinTH50PV70 serisi çıkmış, kullanan varmı? ayrıca LG-LHT775TF 5+1 sistemi hakkındada yorumlara ihtiyacım var

• Samsung C7H, Q7H ve yeni gelecek olan 91HX modellerine de bakmanızı öneririm. 50C7H ve 50Q7H arasında tek fark Q serisinin piano black kasa olması. 100 Hz özelliğini kazandıran smooth motion driver özelliği en önemli artıları. DnLe ile birlikte görüntüyü daha da güzelleştiriyor. Menüde bu özelliği(SMD) açıp-kapayarak farkı anlayabilirsiniz. Fiyatları 5.000 ile 6.000 YTL arasında Samsung Shop'ta izleyebilirsiniz. Tabi ağırlıklı kullanım kaynağından deneyin.
    91HX modeli daha yükesk kontrast ve parlaklık özelliğine sahip ama giriş bağlantıları C ve Q serileri kadar fazla değil. Ancak izleyip görmek için gelmesi lazım.
    Şu an alınabilecek en güzel plasmalar diye düşünüyorum. Fiyatı 9.000 YTL olan Pioneer 507XA modelini ayrık tutmak gerekir. Bu model 50" için tam bir ayrıcalık ancak fiyatı çok fazla. Panasonic için yabancı forumlardaki kullanıcı görüşlerini almada yarar var.

• 50Q7H 5000 YTL
  • PANASONIC VIERA TH-50PX700E
    PLAZMA TV

50" Ekran Genişliği
    1366x768 Çözünürlük
    10.000:1 Kontrast
    1500 cd/m2 Parlaklık
    Yeni Nesil G10 Panel
    29 Milyar Renk
    3 HDMI Giriş-DVB Tuner
    PANASONIC TEN YENİ NESİL G10 PANEL PLAZMA TV LER YENİ SİYAH TASARIMIYLA . . .
    Taksitli Fiyat: 24 X 409 YTL
    Peşin Fiyat: 3.699 € + KDV

PANASONIC VIERA TH-50PX70E
    PLAZMA TV

50 Ekran Genişliği
    1366x768 Çözünürlük
    10.000:1 Kontrast
    1500 cd/m2 Parlaklık
    Yeni Nesil G10 Panel
    2 HDMI
    DVB TUNER
    PANASONIC TEN YENİ NESİL G10 PANEL PLAZMA TV LER YENİ SİYAH TASARIMIYLA . . .
    Taksitli Fiyat: 24 X 352 YTL
    Peşin Fiyat: 3.190 € + KDV

SAMSUNG PS-50C91H
    PLAZMA TV

50" Ekran Genişliği
    1365x768 Çözünürlük
    15.000:1 Kontrast
    1300 cd/m2 Parlaklık
    Real Motion Studio
    3 HDMI
    GELİŞTİRİLMİŞ GÖRÜNTÜ TEKNOLOJİLERİ İLE YENİ SAMSUNG 15.000:1 KONTRAST...
    Taksitli Fiyat: 24 X 243 YTL
    Peşin Fiyat: 2.199 € + KDV

secım yapamıyorum yardım?

• hepsi de yeni cihazlar

hepsinde de yeni nesil goruntu islemcileri var
    panasonic'in 700lu cihazlarinda ses cikisi iyi, bir de digital tuner var
    Samsung yuksek kontrast ile one cikiyor

bunlarin hic birini gozumle gormedim
    ama gozumle gorduklerimin en iyisi Pioneer 507xa
    su aralar fiyati (hoparlor dahil) 8500-9000 arasi

eger butcen musait ise, Pioneer'den sasma
    ancak yeni nesil cihazlarin, kablo giris imkanlari daha gelismistir.

Bir de beklersen, sonbahara Pioneer'in yeni nesli o fiyatlara,
    hepsinden gelismis (islemci, goruntu, estetik, kablo girisleri vs) bir secenek olarak piyasaya cikacak
    iyi sanslar
  • Bende seninle aynı sıkıntıları yaşıyorum ben SAMSUNG PS50C91HX PLAZMA TV
    almaya karar verdim.Daha bugün sadece Teknosa da satışa sunuldu.Bence bi incele.

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110010654&CS_Category=_SBA_248_1662_158_303&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_PLAZMA_TV248
  • ben bu işin içindeyim ve benim sana tavsiyem plazma alacaksan pioneer veya panosonic al farkı göreceksin çünkü panasonicin kullandığı paneller ve pioneerinde derin pixel teknolojisi ile rakipleri arasındaki farkı baya açıyor bi samsung yerine ben sana panasonic tercih ederim pv70 modelleri yeni bi seri g10 panel 49 milyar renk verebiliyor cihaz ve bence harika bir makine birde kullanmış olduğu bi chip set sayesinde görintiyi işleyerek 1080p yayınıda verebiliyor ben bunu denedim bir ps3 görüntüsünü pv70 te denedim ve gerçekten görüntüyü destekledi diğer tvlere bağladığımda örneğin samsung desteklenmeyen mod diye bir uyarı yani veremedi sana tavsiye ediyorum bence tercihini panasonic tarafında kullan istersen benimle irtibata geçebilirsin ben bunların satışınıda gerçekleştirebiliyorum yardımlarım labilir necatibagatir@gmail.com görüşmek üzere şimdiden hayırlı olsun

• Üstad sana tek tavsiye
    bunu iyi araştır
    sonuş oalrak dediğime gelirsin...

Pioneer PDP-507XA

karar vermeden önce bu söyelenilen tvleri yanyan aynı görüntüde izleme fırsatı elde etmeye çalış
    burdan tavsiyeleri al sonra git yanyana izle

zaten karar vermen çok daha kolaylaşacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: resulcaliskan

Üstad sana tek tavsiye
    bunu iyi araştır
    sonuş oalrak dediğime gelirsin...

Pioneer PDP-507XA

karar vermeden önce bu söyelenilen tvleri yanyan aynı görüntüde izleme fırsatı elde etmeye çalış
    burdan tavsiyeleri al sonra git yanyana izle

zaten karar vermen çok daha kolaylaşacaktır...

Kesinlikle Pioneer 507XA çok iyi bir model ama 9.000 YTL fiyatı ile benzer özelliklere sahip 5.000 YTL fiyatlı Samsung 50PS 91HX'e göre 2 kat fazla verecek fark olduğunu düşünmüyorum. Bence bu kadar fark vermeye değmez, yazık. Hadi sıra dışı Pioneer PRO (pure vision tech.) modeli olsa, neyse.
    Panasonic konusunda ise, yurt dışı forumlardaki yorumlara bakmada yarar var. Fiyatı da Samsung'a göre fazla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.