Şimdi Ara

5 yıllık sürenin dolmasına 10 ay kaldı yeni sistem zamanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelilke yardımlarınız için hepinize şimden teşekkürler
    Ben 26 11 2002 de ilk pcyi aldıgımda bana beş yıl gitmesini planlaıyarak almıştımdım lakin beş yılını doldurmasına 11 ay kaldı . Teknoloji çok hızlı gelişdi ben pcmi aldıgımda xp yeni çıkmaya başlıyor testleri yapılıyordu ve o zamanlar internet cafelerde 98 kulanıyordum şimdi ise vista ve yeni oyunlar çıktı ve elimdeki sistemi güçlendirmem yani upragde etmem gerek. Sistem toplama konusunda deneyimsizim şimdiki sistemide dergilerden bakarak toplamıştım şimdi siz degerli arkadaşlarımdan yardım istiyorum neyse benim o zaman aldıgım sistem aşagıda belirtiyorum

• İŞLEMCİ; P4 1.7 fanlı 478 pin
    • ANAKART; GİGABYTE 8İ533 İ845e mhz d
    • RAM; 256 (yakın zamanda bu rami 1gb yükseltim 2x512 lakin ddr400 degilmiş )
    • HDD; SAMSUNG 60 7200 RPM İDE
    • EKRAN KARTI; Tornado 64 mb geforce2mx 40
    • KASA ; CODEGEN 6039 -g4 çift fanlı ATX
    • MÖNİTÖR; 17 DİJİTAL MÖNİTÖR 107 E PHİLİPS
    • CDRW ; SAMSUNG 40 12 40(yakın zamanda ram ile birlikde dvdrw aldım nec 4571A)

Bir yıl önce adslye geçtim dolayısıyla fax modem mi yazmıyorum mause ve klavye hoparlaör yazmıyorum benim yaptıgım aramalar sonunda işlemci ,anakart ve ekran kartını degiştirmem yeteerli oldugu kanısındayım (ses kartı on board) eger ses kartıda almam gerekiyorsa belirtiniz birde bunlara ilaveten mönütörü lcd mönütör ile degiştirmeyi düşünüyorum şimdi sizlere yukardakilerden hangisinin yerine ne gelmeli diye soruyorum burda degitirmeyi planladıgım işlemci anakart ve ekran kartı ve eger ramler uyumluysa 1 gb ram ilave etmek istiyorum yine beni bir 5 yıl daha idare etmesi gerek fiyat konusunda fazla uçuk olmasın

not:yazım hatasından dolayı editlenmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adroit -- 1 Şubat 2007; 23:10:21 >

• Bütçe belirtyardım edelim
  • en az 500 ytl en çok 1000 ytl
  • ok...Elindeki sistemi 350 Tl ye sattığını kabul edelim...!350 bütçe var...

Core2 duo E 6300 1.83 320TL

Asus P5B 210TL

1 GB DDR2 667 MHZ 160TL

SAMSUNG 250 GB 8MB SATA2 120TL

LG18X DUAL LAYER DVD RW 55TL

Şimdiye kadar 865 TL etti...Yardım edin arkadaşlar kalanları tamamlayın ben tıkandım
  • sistemin hepsini degiştirmeyi degil işlemci anakart ekran kartı ve eger uyumluysa 1 gb ram daha ilave yapmak
  • yav beyler benimde 6 senelik bilgisayar benimde yardıma ihtiyacım var//tümü acer bilgisayar intel pentıum3 546mhz islemci//256mb dandikte bi ekrankartım var///olmazsa tamamenmi değistirsem onerileri bekliorm
  • hazır pc varken bekle kardes..
    yazdan sonra pc yi al. o zamana kadar hem amdnin yeni işlemcileri cıkar hem intel yeni işlemciler ile ciddi fiyat indirimleri yapar hemde dx10 fp kartları duser.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.