Şimdi Ara

5 yılda ıelts 6.0

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben son sınıfım üniversite karar aşamasındayım ama aklımda bir soru var. Bu soru üniversite tercihimi ciddi bir şekilde etkileyecek. Şu anki İngilizce seviyem devlet lisesinde ne kadarsa o kadar. Hazırlık dahil çalışarak ve dil kursuna giderek 5 yılda IELTS 6.0 yapılabilir mi? Ciddi cevap verirseniz mutlu olurum tercihimi ciddi bir şekilde etkileyecek.

• Up
  • Up
  • Up
  • 6.0 tam olarak hangi dereceye giriyor bilmiyorum fakat 5 yıl çok uzun bi süre azimli bi çalışmayla yapılır tabii ki tamamen isteğe bağlı bunu gerçekten yapmak istiyorsan kim ne diyebilir ki 1-2 yılda çok üst düzeyde ing öğrenilemeyebilir ama 5 yıl ciddi bi süre bence c1 seviyesinde inglizceyi kesin yaparsın 6.0 ı tam olarak bilmiyorum
    normalde bunu sorman saçma ama sanki daha çok üni bölümü seçimi konusunda öneriye ihtiyacın varmış gibi geldi bana
  • SheKilLll kullanıcısına yanıt
    Şu an fikirlerim de sorularım da çok karışık zihnimde geleceğim ile ilgili birçok plan var.
  • Hocam 6 çok düşük bir puan zaten eğer iyi bir ingilizce seviyesine gelir iseniz 1 ay çalışarak 8 üzeri bile yapılabilir 5 yıl cidden sadece ielts çalışacak iseniz 9 yapmanız lazım zaten
  • Yapılır ama bende bu konuda gelecek tavsiyeleri bekliyorum. Nasıl hazırlanmalı buna?
  • Holmes was here kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 ayda 8 üzeri biraz fazla değil mi? Siz belli seviyede olan birini kastettiniz heralde
  • Holmes was here kullanıcısına yanıt
    Devlet lisesinde okuyorum. İngilizcem çok iyi değil yine de olabilir mi?
  • vfdg kullanıcısına yanıt
    Seviyesi iyi ve güzel bir ingilizce geçmişi olan birisi kolaylıkla yapar zaten belirtmistim iyi bir seviyeye gelirseniz diye
  • ahmtsynn A kullanıcısına yanıt
    Neden olmasın önce dilinizi geliştirir sonra da özellikle ielts için calisirsiniz kolaylıkla halledersiniz 5 yıl çok uzun bir süreç zaten tamamen sizin çalışma ve azminize bağlı 2 yılda bile sıfırdan o düzeye rahat halledilir gerçekten çalışırsanız
  • rahat yapilabilir. 1-2 ayda bile halledilir
  • Çok teşekkür ederim hepinize
  • Ben şu an ielts kursuna gidiyorum. 6 ve üzeri bir puan almam gerekiyor. Şu siteden 10 dakikalık grammar testini cozebilirsin seviyeni görmek için.https://learnenglish.britishcouncil.org/online-english-level-test

Nasıl çalışman gerektiği ve kaynak konusunda yardimci olabilirim.
  • Merhabalar öncelikle, size hızlıca cevap vermeye çalışayım:
    Ielts Sınavından 6 almak, bu kadar güzel bir önden farkındalık ve çalışma prensibiyle işe koyulmaya çalışan biri için, yüzde 99 garantidir diyebilirim. Çünkü 6 bandı için, eğer bu kadar makul bir sürede, düzenli ve istakrarlı çalışıp, dilin dört becerisine de eğilirseniz, bu puanı almak kesinlikle mümkündür. Hatta garantidir bile...eğer öğrenem zorluğu hastalığınız yoksa kesin yaparsınız yani. Hedef olarak 6 çok düşük bence sizin gibi düşünen biri için, bu kadar planlı ilerleyeceğinize inanıyorsanız, bu kadar çalışma planının ardından 8 hedef olamlı bence... Naçizane tavsiyem, şimdiden başarılar dilerim.
  • bircan.ingilizcehoca kullanıcısına yanıt
    Hayalimdeki üniversitede yüksek lisans yapmak için en az 6.0-6.5 gerekiyor. Tedirgin oldum bu yüzden umarım yapabilirim...
  • ahmtsynn A kullanıcısına yanıt
    IELTS sınavından 6 almak oldukça kolaydır; 6.5 aldığınızda uluslararası platformada gezmeye başlayacağınızdan, biraz daha ölçme ve değerlendirme noktasında daha çok ayrıntı vardır. Yani 6.5 almak da gayet doğal ve kolaydır; burada önemli olan tek şey: LÜTFEN BUNU ZAMANA YAYIP, DİLİN BİR SİNDİRİM İŞİ olduğunu bilerek başlayın. Zaten biliyorum ben, bir ayda da hazırlanır alırım diye girişmeyin işe yıllar sonra... Eminim ki yapabilirsiniz, öncelikle buna inanın. Düzenli çalışma ve istikrarlı kelime öğrenmenin elinden hiçbirşey kurtulamaz!
  • Motive etmek için argo kullanmak istiyorum 5 yılda ***mına bile koyarsın yeter ki kendine güven eğer imkanın varsa grammer açısından eksiklerini kapatmak için bir kursa git çeşitli sitelerde devir işlemi olarak uyguna bulabilirsin kur başına 300 veya 400 liraya bulabilirsin.Bunun yanı sıra kesinlikle podcast dinlemelisin eğer sevmiyorsan youtubeden veya twitch gibi platformlardan native kullanıcıları bulup takip et ve tabi kesinlikle dizi/film izlemelisin
  • karademirli22 kullanıcısına yanıt
    Dizi film baya izliyordum. Kolay olsun diye ingilizce röportaj yemek tarifi vb izliyordum bu sene bıraktım sınav olduğu için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.