Şimdi Ara

5 yil aradan sonra yeni sistem icin tavsiyeleriniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar oyun bilgisayari toplamak istiyorum fakat malesef fakirim, butcem sinirli .Amacim; Starcraft 2 yi full grafik ayarlariyla sorunsuz oynamak ve league of legends ta 90 fps gorebilmek.Butceme gore soyle bir bilgisayar topladim yorumlarinizi bekliyorum...

ANAKART
    ASUS F2A85-M LE AMD A85 SOKET FM2 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART. 176 TL

ISLEMCI
    AMD ATHLON II X2 270 AM3 3.4GHZ 2MB CACHE 45NM İŞLEMCI. 123 TL

RAM
    KINGSTON 4GB HYPERX GENESIS DDR3 1600MHZ CL9 PC RAM. 98 TL

EKRAN KARTI
    ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI. 401 TL.

Yaklasik 800 TL gibi bir fiyat cikiyor, sizce islemci ekrankarti anakart uyumu nasil ? Islemci cokmu yetersiz kaliyor? Fakat dedigim gibi oyun amacli kullanilacak.Is amacli program falan kullanmiycam.Maxsimum oyun oynarken arkada youtube actigimda ses takilsin fps dussun istemiyorum.
    Sorularim ise sunlar:

.Bu sistemi gecen sene fanimin bozulmasi sebebiyle aldigim 300 w lik psu kurtarirmi (350 de olabilir emin degilim eve gidince bakicam)

.5 sene once, o zamanin en iyi hdd si olarak aldigim 500 gb lik hdd mi kullanabllirmiyim ? Boardla uyumlu olurmu ? (su an sahip oldugum Hdd sata 2.0, 4-5 ay sonra yeni bir hdd alicam su an alamiyorum malum fakirlik)

.Amd board islemci ile nvdia kart uyumu nasil olur ? Uyumlu calistiklarini biliyorum fakat ekrankartinin performansi dusermi ?

.Ekrankarti islemciyi bogarmi ?

.Verecegiz her turlu tavsiye icin simdiden tesekkur ederim arkadaslar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikli olarak bir oyunda 90 fps almak için yaklaşık 800 tl lik monitör lazım. Hz dediğimiz olay fps oluyor.
    İkinci olarak mutlaka bütçe bul ve fx 4100 ve m5a97 LE Versiyonunu al. Bu sayede bu dediklerin ggerçekleşir. Ama bf gibi oyunlarda pek bişey bekleme

• Ekran kartını hd7790 Ã çek işlemciyi 6300 yap

• gosumar G kullanıcısına yanıt
    fx 6300+ds3 yeterli.

• Sorularımı açık olarak yanıtlayabilecek konuya hakim arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Arkadaslar oyun bilgisayari toplamak istiyorum fakat malesef fakirim, butcem sinirli .Amacim; Starcraft 2 yi full grafik ayarlariyla sorunsuz oynamak ve league of legends ta 90 fps gorebilmek.Butceme gore soyle bir bilgisayar topladim yorumlarinizi bekliyorum...

ANAKART
    ASUS F2A85-M LE AMD A85 SOKET FM2 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART. 176 TL

ISLEMCI
    AMD ATHLON II X2 270 AM3 3.4GHZ 2MB CACHE 45NM İŞLEMCI. 123 TL

RAM
    KINGSTON 4GB HYPERX GENESIS DDR3 1600MHZ CL9 PC RAM. 98 TL

EKRAN KARTI
    ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII O.C GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI. 401 TL.

Yaklasik 800 TL gibi bir fiyat cikiyor, sizce islemci ekrankarti anakart uyumu nasil ? Islemci cokmu yetersiz kaliyor? Fakat dedigim gibi oyun amacli kullanilacak.Is amacli program falan kullanmiycam.Maxsimum oyun oynarken arkada youtube actigimda ses takilsin fps dussun istemiyorum.
    Sorularim ise sunlar:

.Bu sistemi gecen sene fanimin bozulmasi sebebiyle aldigim 300 w lik psu kurtarirmi (350 de olabilir emin degilim eve gidince bakicam)

.5 sene once, o zamanin en iyi hdd si olarak aldigim 500 gb lik hdd mi kullanabllirmiyim ? Boardla uyumlu olurmu ? (su an sahip oldugum Hdd sata 2.0, 4-5 ay sonra yeni bir hdd alicam su an alamiyorum malum fakirlik)

.Amd board islemci ile nvdia kart uyumu nasil olur ? Uyumlu calistiklarini biliyorum fakat ekrankartinin performansi dusermi ?

.Ekrankarti islemciyi bogarmi ?

.Verecegiz her turlu tavsiye icin simdiden tesekkur ederim arkadaslar.

İşlemci: AMD FX X6 6300

Anakart: MSI 970A-G46

RAM: G-Skill 4 GB Ripjaws DDR3 1333 MHz CL9 1.5V

Ekran Kartı: ASUS HD 7790 O.C. DCU II GDDR5 2 GB 128 Bit DX 11.1

TOPLAM: 850 lira %25 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı.. Bütçene göre alabileceğin, uzun süre kullanabileceğin en iyi sistem bu olur kardeşim..

StarCraft II ve benzeri strateji oyunları, MMO ve online FPS oyunları genel olarak daha çok işlemciye yüklenir.. Bu yüzden kasma, takılma gibi sorunlar istemiyorsan işlemciyi sağlam seçmelisin.. Çoklu işlemlerde de 6300 sana istediğin gücü verecektir..

Elindeki PSU, gerçek 300 Watt üretebiliyorsa yeterli gelecektir.. Ancak 12V kanalı değeri 200 Watt falansa sınırda bir değer olduğunu söyleyebilirim.. Bu durumda, ileride güncelleme imkanın yoksa sistemi, anakart ve ekran kartından biraz kısarak bir de PSU almak zorunda kalacaksın maalesef..

Parçalar arasında uyum sorunu olmaz.. Elindeki SATA 2.0 hard diski de kullanmaya devam edebilirsin..

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    +1.

• FM2 SOKET YANLIŞ DOSTUM
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Neden dostum sen ne onerirsin ?

• gosumar G kullanıcısına yanıt
    Seçtiğin işlemciyle uyumsuz anakart seçmişsin diyorum.O işlemci o anakarta olmaz..
    Dostum tavsiyen icin tesekkur ederim.Soyledigin parcalari alicam, birde riske atmayip degistirmisken kasayida degistirmeye karar verdim.

Arkadaslar su kasa isimi gorurmu 500 w diyor fakat 500 w enerji kaldirirmi ilerde bilgisayari uptade edersem bir daha psu isiyle ugrasmiyim diyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/frisby-fc-5860b-500-fc-5860b-500w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65299

Birde arkadasn tavsiye ettigi sistemi alirsam ekstra islemci sogutucu vs ugrasmam gerekirmi ?

Sistemi komple alip yalnizca ekran kartini gtx650 ti boost alsam nasil olur ? Bugune kadar hep nvidia kullandm cokta memnun kaldim degistirmek istemiyorum.

• O işlemciye o ekran kartı zorlar. Kimse sana o sistemi önermez bu forumda.

Sen bence @AngelMax'ın dediğini dinle bence.
  • quote:

Dostum tavsiyen icin tesekkur ederim.Soyledigin parcalari alicam, birde riske atmayip degistirmisken kasayida degistirmeye karar verdim.

Arkadaslar su kasa isimi gorurmu 500 w diyor fakat 500 w enerji kaldirirmi ilerde bilgisayari uptade edersem bir daha psu isiyle ugrasmiyim diyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/frisby-fc-5860b-500-fc-5860b-500w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65299

Birde arkadasn tavsiye ettigi sistemi alirsam ekstra islemci sogutucu vs ugrasmam gerekirmi ?

Sistemi komple alip yalnizca ekran kartini gtx650 ti boost alsam nasil olur ? Bugune kadar hep nvidia kullandm cokta memnun kaldim degistirmek istemiyorum.

İleride güncelleme imkanın yoksa kasayı minimum Corsar 200R yapmanı öneririm..12V kanalından 504 Watt güç verebiliyor..

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/corsair-cc-9011023-550vs-carbide-serisi%E2%84%A2-200r-550w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65708

Ekran kartını o kadar pahalı bir şey almana gerek yok.. Daha uygun fiyata AMD kartlar işini görecektir:)

Önerdiğim sistemi alırsan, bir süre soğutucu, fan vs. alman gerekmeyecektir..

• Hic bir sekilde lol de 90 fps sabit alamazsiniz. Oyun buna izin vermiyor. Ben imzamdaki sistem ile anlik 78-79 fps aliyorum sonra 60 a dusuyo. Oyunun grafiklerinde belli ki sikinti var. Dota 2 en yuksek ayarlarda 120 fps aliyorum sabit.

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Pro oyunulari takip ediyomusun bilmiyorum fakat, phantomlord 300 fps yi goruyo stream izlerken gordum combatlarda dusuyor tabi 150 lere kadar bu nasil oluyor?

• Pro oyunlardan fps nin zaten cok yuksek olmasi lazim. Bendeki gibi anlik 20-30 fps farki oyundaki zamanlamayi, atilan skilleri ve hatta oyuncularin anlik reflekslerinin dagilmasina sebep olur.

O turnuvalar oyuncular offline olmak uzere sadece anlatici online dir. Ve o turnuva client i turnuva icin ozel yapilmis bir clienttir.

Daha sayamicagim kadar cok neden var. Muhtemelen fps yi daha arttirmak icin yollar vardir. Fakat dedigim gibi, imzamdaki sistemle butun ayarlari lowa alip fps yi max lasam da 80 oluyo, high a alsam da 80

Dostum kasa saglam kasa hep ovguler almis tek eksisi goruntusu sanirim.Bende gorsele onem veren birisiyim.O yuzden Ayni fiyata su kasayi alsam ne dersin ? Ayni kalitede degilmidir fiyatlari ayni hemde 50 watt daha fazla

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/cooler-master-rc-k380-kwa600-tr-rc-k380-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=64339
  • quote:

Dostum kasa saglam kasa hep ovguler almis tek eksisi goruntusu sanirim.Bende gorsele onem veren birisiyim.O yuzden Ayni fiyata su kasayi alsam ne dersin ? Ayni kalitede degilmidir fiyatlari ayni hemde 50 watt daha fazla

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/cooler-master-rc-k380-kwa600-tr-rc-k380-600w-midt-atx-pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=64339

Önerdiğim kasa linktekinden daha başarılı ve kaliteli bir üründür.. Hiç bulaşma derim:) illa görsel açıdan da iyi bir kasa istiyorsan, biraz daha kesenin ağzını açıp şunu alabilirsin:

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/thermaltake-vn47021w2ne-commander-700w--pencereli-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=56748

• Psu kurtarmaz.450 500w filan al.Ayrıca işlemci o ekran kartına darboğaz yapar.athlon II x4 640 alabilirsin x2 270le arasında az fiyat farkı var.650ti besleyebilir ayrıca.
    Zaten 20 lira fark var arada o zaman 2. Onerdigini alayim.Sen bu konularda bilgilisin peki benm eski hdd virus dolu acaba bu sisteme zarar verirmi anakarta falan? Virus parcalara zarar verir die biliyorum board u yakar falan derlerdi eskiden olabilir mi ? yoksa o anlatilanlar sehir efsanelerinden mi ibaret ? Onumuzdeki 6 ay icin yeni bir hdd alamam.Eskisini kullanicam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.