Şimdi Ara

5 Model Arasında Karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit:5 Modele indim fikirlerinizi bekliyorum.

Asus N56VZ-S4400D
    Asus N56VZ-S4431H
    Asus N56VZ-S4283H
    HP DV7-7200ET
    TOSHIBA P855-33K

Şu anda bu modeller arasındayım nasipse 3 ay sonra üniversiteye gideceğim okul bitene kadar beni götürecek bir laptop arıyorum. İlk amacım oyun, ikincisi ise internette surf bu modelleri "fiyatlarını dikkate almadan" yalnızca donanım , performans, kalite olarak değerlendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Winchester -- 19 Haziran 2013; 0:49:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Msi ge60 412tr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 8-10 saat sarja takmadan internette bile gezebilecegin fazla notebook yok. Ama isinmadan kapanmaktan bahsediyosan msi ge60 2oe yi bekle derim. Temmuz basi gelecek muthis ozellikleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bishey

8-10 saat sarja takmadan internette bile gezebilecegin fazla notebook yok. Ama isinmadan kapanmaktan bahsediyosan msi ge60 2oe yi bekle derim. Temmuz basi gelecek muthis ozellikleri var.

ısınmadan bahsediyorum, bahsettiğim modelin piyasadakilerden ne gibi artıları var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasheedak

quote:

8-10 saat sarja takmadan internette bile gezebilecegin fazla notebook yok. Ama isinmadan kapanmaktan bahsediyosan msi ge60 2oe yi bekle derim. Temmuz basi gelecek muthis ozellikleri var.

ısınmadan bahsediyorum, bahsettiğim modelin piyasadakilerden ne gibi artıları var ?

4. Nesil haswell mimarisine sahip islemcisi var. Bu nesil islemcilerde ozellikle dizustulerde performans artisina onem vermis intel. Ayrica nvidianin yeni gtx765m ekranlarti var. Bir onceki ge60 serisinde bulunan gtx660m e oranla %20-25 kadar performans artisi var. Notebookcheck teki benchmarklara gore bf3 1080p high settinglerde ortalama 61 fps veriyomus.

Bunun yaninda sistem 2.7 kg. Boyle ust duzey performans veren bir notebook icin cok iyi bir agirlik. Ve 2oe modelinde 128 GB Ssd ve 750 GB hdd var. Bence cok ideal bir ikili. 11 sn gibi bir surede aciliyomus windows 8 yukluyken. Son olarak ise turbo boost teknolojisi var. Yuksek baski altinda fanlarini %100 calistirarak performans artisi sagliyo. Biraz ses cikariyo bu durumda ama oyun sesi acikken problem yaratmiyo.

Seninde anlayacagin uzere cok begendigim bir notebook. İlk firsatta alacagim zaten. Sen de bir degerlendir derim.

• Biraz dürüst olalım 10.000 tl bile verseniz mevcut hiçbir notebook 4 yıl size ultra high özelliklerde oyun keyfi sunamaz. 1-2 yıl belki ama 4 yıl asla. Bütçenizi hesaba katarak düşünürsek Monster Q47W650SR01 modelini tavsiye ederim. Tek eksiği hdd ssd değil. Ama isteğe bağlı olarak dvd okuyucu yerine ssd aparatı ve ssd bir hdd alarak bu formda kullanabilirsiniz. Dvd nizi de external box alarak usb bağlantısıyla harici olarak kullanabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rasheedak

quote:

4. Nesil haswell mimarisine sahip islemcisi var. Bu nesil islemcilerde ozellikle dizustulerde performans artisina onem vermis intel. Ayrica nvidianin yeni gtx765m ekranlarti var. Bir onceki ge60 serisinde bulunan gtx660m e oranla %20-25 kadar performans artisi var. Notebookcheck teki benchmarklara gore bf3 1080p high settinglerde ortalama 61 fps veriyomus.

Bunun yaninda sistem 2.7 kg. Boyle ust duzey performans veren bir notebook icin cok iyi bir agirlik. Ve 2oe modelinde 128 GB Ssd ve 750 GB hdd var. Bence cok ideal bir ikili. 11 sn gibi bir surede aciliyomus windows 8 yukluyken. Son olarak ise turbo boost teknolojisi var. Yuksek baski altinda fanlarini %100 calistirarak performans artisi sagliyo. Biraz ses cikariyo bu durumda ama oyun sesi acikken problem yaratmiyo.

Seninde anlayacagin uzere cok begendigim bir notebook. İlk firsatta alacagim zaten. Sen de bir degerlendir derim.

Hocam rasheedak kuzenim olur dalıp onun profilinden yazmışım kusura bakma, önerin için teşekkür ederim listeye onu da ekledim araştıracağım ASUS N56VZ-S4431H hakkında düşüncelerin ne, önerdiğin modelle kıyaslamasını yapabilirmisin.

• Monster ürünlerdeki stok probleminden dolayı pek sıcak bakmıyorum kullanım süresi bakımından bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sizden de ASUS N56VZ-S4431H gakkında görüş alabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Winchester

Monster ürünlerdeki stok probleminden dolayı pek sıcak bakmıyorum kullanım süresi bakımından bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sizden de ASUS N56VZ-S4431H gakkında görüş alabilirmiyim

Her ne kadar spesifikasyonlar üst düzey olsa bile asus notebookların gaming yönünü pek başarılı bulmuyorum. Daha önceden kullandığım çeşitli asus ürünlerden memnun kalmadığım için tavsiye etmem, edemem. Keşke yurtdışında tanıdığınız biri olsa size alienware 17 nin basic modelini temin edebilseydi. Oyun oynamanın zevkini verebilen tek notebook benim gözümde. 1.499 dolar civarı bir fiyatı var. Fakat ülkemiz şartlarında pek alınabilir değil. Msi da fena bir seçenek değil. Bir teknoloji mağazasına gidip deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Winchester

Monster ürünlerdeki stok probleminden dolayı pek sıcak bakmıyorum kullanım süresi bakımından bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sizden de ASUS N56VZ-S4431H gakkında görüş alabilirmiyim

Asusun icindeki gt650m bahsettgim notebooktaki gtx765m le kiyaslanamaz bile. Ama birkac sene oyunlari hd olarak orta - yuksek ayarlarda oynamani saglar. (bf3 gibi oyunlari degil ama) Onun disinda islemcisi 3. Nesil ama 3. Nesilin en populer ve performansli islemcilerinden bir tanesi. Acikcasi oyun oynarken isini rahatca gorur. İslemciden yana fark mevcut ama seni etkilemez kisaca.

Simdi asus ta 1TB hdd var bu bildigim kadariyla 5400rpm. Sana bahsettigim notebookun 750 GB hddso var 7200 rpm. Bu ikisi arasinda fark olur. Windows acilis suresinden tutta oyun acilis suresine kadar ya da program yukleme suresine kadar her seyi etkiler. Ama sonucta ikiside hdd. Tahmini olarak soylemem gerekirse biri 30 snde acilirlen digeri 25 saniyede fln acilir. Tercih sana kalmis.

12 GB ram lazim olur mu emin degilim. Su an da 4gb dan fazla kullanan oyun yok piyasada.

Sana tavsiyem asus n56vz yi alacaksan hddsi 7200 rpm olan ve rami 8 gb olan bir model bul. Parani isine yarayacak ozelliklere yatirmis olursun bu durumda.

• Hatta ben sana buldum bir tane. Ama bunda blu-ray yok dvd var. Blu-ray film kullanmiyosan bi kaybin olcagini sanmiyorum. Dolayisiyla boyle bir notebook alip yanina mouse ve sogutucu gibi aksesuarlar alirsan senin onerdiginle ayni paraya gelir ama bence daha iyi bir yatirim olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-n56vz-s4250h-n56vz-notebook-core-i7-24ghz-8gb-750gb-156-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65814

• nerdeyse asusu yerin dibine sokmuşunuz beyler ya :D asus gayet iyi bf 3 ü falanda oynarsın yani fanını al sen gereksiz programları kapat gt650m okadar kötü ekran kartı deil.Ayrıca bu asus n56vz media book asus gaming alın ozaman karşılaştırın msi ile :) bundada oyun oynanır tabiiki ama gaming book performansı vermez :)
    bence tereddüt etmeden al kardeş n56vz yi yada yeni n550 yi bekle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara041

nerdeyse asusu yerin dibine sokmuşunuz beyler ya :D asus gayet iyi bf 3 ü falanda oynarsın yani fanını al sen gereksiz programları kapat gt650m okadar kötü ekran kartı deil.Ayrıca bu asus n56vz media book asus gaming alın ozaman karşılaştırın msi ile :) bundada oyun oynanır tabiiki ama gaming book performansı vermez :)

Haklisin biraz abartmisim.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-650M.71887.0.html

Bu linkte oyunlari hangi ayarlarda oynatabilecrgi yaziyo asusun.

Ultra dedigi 1080p ultra ayarlar
    High dedigi 1366X768 high ayarlar
    Medium dedigi 1366X768 medium ayarlar

Oyunlari en kotu mediumda akici oynatiyor. Ama gene de gtx765m le kiyaslanmaz

• quote:

quote:

nerdeyse asusu yerin dibine sokmuşunuz beyler ya :D asus gayet iyi bf 3 ü falanda oynarsın yani fanını al sen gereksiz programları kapat gt650m okadar kötü ekran kartı deil.Ayrıca bu asus n56vz media book asus gaming alın ozaman karşılaştırın msi ile :) bundada oyun oynanır tabiiki ama gaming book performansı vermez :)

gtx lere lafım yokta bu renkler kırmızı olunca kasma anlamınamı geliyo ? fps işinden anlamıyorumda :) yoksa sıcaklıklamı ilgili laptopla birlikte direk fanda alsammı ?
    n56vz s4250h düşünüyorumda :)

• quote:

quote:

quote:

gtx lere lafım yokta bu renkler kırmızı olunca kasma anlamınamı geliyo ? fps işinden anlamıyorumda :) yoksa sıcaklıklamı ilgili laptopla birlikte direk fanda alsammı ?

30 FPS oynananilirlik siniri kabul edilir. Altinda kasmalar takilmalar oyunu etkiler. Ama birazda tercih meselesi. Ben oynarken 50nin altinda fps de rahatsiz oluyorum mesela. Kisaca o sitedeki koyu yesiller sorunsuz oynanabilir demek. Acik yesil oynanabilir demek. Acik kirmizi ve koyu kirmizi oynanamaz demek. Dedigim gibi ben yuksek ayarda 30 fpsyle oynayacaima orta ayarda 50-60 lar oynarim daha iyi.

• quote:

quote:

quote:

N56VZ yi alip sık oyun oynicaksan bir sogutucu al mutlaka. Hem sistem rahat etsin hem de senin kafan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.